VOSKHOD
Bugün bu jiletle tıraş oldum. Kendisinden tıraş ürünü aldığım bir komşum yanına iki tane koymuş, eksik olmasın beni bu jiletle tanıştırdı. İki perde ilki çıkış yönü ikincisi çapraz keyifli bir tıraş oldu. Jilet konusunda seçici olduğum halde bu jileti ilk üçe eklerim. Bir türlü ısınamadığım gillette platinumdan sonra ilaç gibi geldi. Silver blue keza güzel ama kolonyayi sürünce küçük de olsa ısırıklar oluyordu. Tahriş yok, akıcı ve keskinliği de yeterli geldi. Sanırım konfor isteyince mecburen keskinlikten ödün vermek gerekiyor, ancak bariz bir çekiştirme olmadığı sürece konforu keskinliğe tercih ederim. Astra yeşil, shark platinum ve voskhod şuan en çok memnun kaldıklarım..
Eğer cildiniz problem çıkartmaz ise voskhod un tıraştan sonra bıraktığı pürüzsüzlük hissi meşurdur komşum. Tam sinek kaydı yapmıyor zannedersiniz fakat tıraş sonrası mermer gibi bir cilt olur.
(21/08/2020, Saat: 21:06)zenden Adlı Kullanıcıdan Alıntı: EJ DE89 ve Fatip grande ile kullanmama rağmen memnun kalamadığım bir jilet oldu maalesef.De 89da konforlu bir tıraş vermesine rağmen çekiştirme sorunu had safhadaydı,fatip grande de ise De 89 kadar olmasa da çekiştirme yaptı.Keskinliği düşük bir jilet kanaatimce;istediğim yakın ve temiz tıraşı veremedi.Tabii ki jilet seçimi kişiden kişiye göre değişir,ancak jilet tercihimde artık düşünmeyeceğim.

çok övüldüğü için ben de epey heveslenmiştim ama tam tarif ettiğiniz gibi kesmedi, çekiştirdi.
Uzun süren 7 o'clock yeşil stok bitirme maceramın sonucunda, ilk parti üretim usta stoğuma geçmeden Türkiye'den Kktc'ye gelen bir arkadaşımı yakalayınca hemen 2 kutu voskhod edindim. Güzel bir ön hazırlık yaptım 4 günlük sakalıma güzel bir ön yıkama ve sıcak havlu uyguladım. Lavantalı derby kremi yüzde köpürtme ile tam kıvamına getirdim. Tıraş olurken jiletin verdiği ses muazzamdı gayet keyifli bir şekilde 1. ve 2. perdeyi sonlandırdım en son fırçamda kalan köpüğü bölgesel olarak uygulayarak düzenleme yaparak tıraşımı sonlandırdım. soğuk su sonrası şapı yüzüme sürdüğümde çok değil ama sadece ağız çevresinde(benim hassas bölgem genellikle en çok şap yanması hissettiğim kısım) yanma hissettim onun dışında normal şap hissiyatını yakaladım ve tıraşımı nivea deep dimension tıraş losyonu ile noktaladım ilk 1-2 saat bir şey yoktu gece yatarken ve ertesi günü yüzüm sürekli kaşındı yüzümde razor bumb gibi tıraş sorunları oluşmadı sebebi kaşımadığım için ama yer yer sürekli kaşıntı hissettim eğer ki işyerinde olmayıp kafamı dağıtacak bir meşgale bulamasaydım eminim sürekli kaşıntı hissedecektim. İlk jileti 4 tıraş kullandım sonraki 3 tıraşımda aynı tıraş sonrası ürünü kullanmama rağmen herhangi bir kaşıntı sorunuyla karşılaşmadım normal şartlarda bir jileti en fazla 2 kere kullandığımı göz önüne alırsam jiletin her tıraştaki kesim karakteri ve keyfi farklıydı.

Son olarak; eğer ki bende forumdan öğrendiğim kadarıyla kaplamasından dolayı oluşan kaşıntı problemi olmasaydı gerek tıraş sonrası yüzdeki pürüzsüzlük hissi gerek tıraş sırasında jiletin akustiği gerek performans açısından tam not aldı. Ne yazık ki üzülerek kullanamayacağım jiletler arasına girdi her iki günde bir kendisine üzülerek ve istek ile bakmaktayım havalar biraz serinlesin bir şans daha vereceğim kendisine cilt sorunum olmasaydı 10 numaraydı kendileri
Çok garip bir jilet, ilginç bir tıraşı var. Keskin bir jilet değil ancak gc84 ile kullandığımda yakın bir tıraş sundu. Tahriş konusuna gelirsek beni tahriş etmedi, hassas bir cildim olmasına rağmen konforlu bir tıraş sundu.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: