Simpson Duke 3 Best Badger Fırça
Fırçaların dükkanlarda fiziki saklama ve bekleme koşulları kıllar üzerinde olumsuz etkileri mevcutmudur ? Sadece bu sebepten dolayı kıl dökmesi ihtimali olabilirmi ?
(03/07/2016, Saat: 23:39)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar @kral arthur komşum. Komşu Duke yoğun yapılı nispeten sert kıllara sahip bir fırçadır. Kremler daha çok Silvertip veya yumuşak uçlu Finest kıllarda başarılı sonuçlar verir. Duke tipi best fırçalarda kremlerle başarılı sonuçlar alamamanız normal malesef.

Bu sorunu kapta bulunan kremlerle biraz fazla yükleme ve biraz fazlaca ılık su kullanarak aşabilirsiniz şahsi tecrübem. Tüp kremlerle de biraz fazla kullanarak ve suyu biraz fazla tutarak aynı sonucu elde edebilirsiniz. Ama Duke yumuşak veya sert sabunlarla cidden güzel sonuçlar verir.

Bu şekilde bir deneyin, kremi de fazla kullanmanızı kafaya takmayın ?. Ve esas olarak Haslinger, Muhle, Edwin Jagger tipi sabunlarla Duke kullanmanın keyfini sürün derim ?.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
boprak üstadım bilgilendirmeleriniz için teşekkürler...
ağırlıklı olarak katı sabunları kullanmaktayım,arada sırada proraso kremlerimi de ihmal etmemek için kullanayım dedim.Dediğiniz gibi krem olayı çok dert değil,silvertipleri de fazla masaj etkisi vermediğinden tercih etmedim açıkçası.En güzeli sert sıkma sabunlarla veya kremsi sabunlarla yola devam etmek...
tıraşınız keyifli olsun...
@cihankeskin Teşekkür ederim . Çelik stand da almıştım ıslak kalmasın diye titizde kullanmıştım ama böyle oldu maalesef..
(03/07/2016, Saat: 23:54)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçaların dükkanlarda fiziki saklama ve bekleme koşulları  kıllar üzerinde olumsuz etkileri mevcutmudur ? Sadece bu sebepten dolayı kıl dökmesi ihtimali olabilirmi ?

üstadım kutusuz ürünlerde bekleme ve saklama koşulları olumsuz etki edebilir.Özellikle ülkemizde üretilen kutusuz satılan domuz kılı fırçalarda saklama ve bekleme koşulları fırçalar için daha çok önem taşıyor.İşin sterillik boyutu da olmakla birlikte bilhassa kutusuz ürünlerde düşme veya darbe alma gibi sorunlar fırçanın yapısına zarar verebilir.Bundan 10 yıl kadar önce bir dükkanda jaguar fırça bakarken cam önüne konmuş bir fırçanın güneşin etkisinden  olsa gerek aşırı kıl döktüğünü fark ettim.Dükkandaki diğer fırçalarda bunu gözlemlemedim çünkü onlar dükkanın içinde ki tezgahlarda duruyordu.Yine başka bir dükkandan domuz kılı fırça alayım derken esnafın kazara fırçayı düşürmesi sonucu fırçanın sap ve kılları biribirinden ayrıldı.
Ancak kutulu bir üründe bu gibi durumların fırçaya zararı daha az olacaktır.Söz konusu simpson gibi ürünler kutu muhafazalı olmakla birlikte çoğunlukla yurt dışından dolayısıyla uzun mesafeleri aşarak geliyor.Dikkatsiz bir kargo görevlisi veya taşıma esnasında fırçaların alabileceği darbeler fırçaya hasar verip bir süre sonra kullanım esnasında bu gibi sorunlara yol açabilir diye düşünmekteyim...
Biraz uzun oldu ama naçizane düşüncelerim bunlar
Keyifli tıraşlar...
(03/07/2016, Saat: 03:14)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık bir sene önce almıştım. O zamanki yoruma kötü serilerin olduğunu okuduğumu ve benimkinin iyi çıktığını yazmışım. Ancak maalesef benimki de o kötü seriden imiş. Fırça uzun bir süre kıl döktü. Şu anda kıl dökümü durdu çünkü resimlerde de görüleceği gibi fırçanın ortası tamamen boşaldığı için artık dökülecek bir şey kalmadı Smile Simpson firmasından çok soğudum artık kesinlikle simpson fırça almak aklımım ucundan dahi geçmeyecek..
2h6wtps.jpg

Bendeki Duke 3 Best de yaklaşık 1 yıllık ama hala her tıraşta 3-5 kıl döküyor. Sizinki kadar bir kelleşme durumu yok ama sürekli kullansam benimki de kelleşecek gibi. Simpsons'a mail attım, Mark önce cevap olarak standart bir bakım kılavuzu yolladı, ben de bunların hepsini uyguladığımı fakat fırçanın 11 aydır hala kıl döktüğünü söyledim ve bunun normal olup olmadığını sordum. O zaman fırçayı gönderin inceleyelim ama %99.9 bizden kaynaklanan bir hata değildir yazdı. %0.01 ihtimal için göndermek istemedim, astarı yüzünden pahalıya geleceği için Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk
(04/11/2016, Saat: 17:39)grinder Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O zaman fırçayı gönderin inceleyelim ama %99.9 bizden kaynaklanan bir hata değildir yazdı. %0.01 ihtimal için göndermek istemedim, astarı yüzünden pahalıya geleceği için Smile

Bı konuda yanlız değilsiniz. Hatta Simpson Türkiye temsilcisi @impaticaret Mustafa bey sizinle tecrübelerini paylaşabilir bu konuda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(04/11/2016, Saat: 18:01)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bı konuda yanlız değilsiniz. Hatta Simpson Türkiye temsilcisi @impaticaret Mustafa bey sizinle tecrübelerini paylaşabilir bu konuda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gelecek cevabı az çok tahmin ettiğim için Mustafa Bey'i hiç boşuna rahatsız etmedim zaten Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk
bendeki duke 3 kıl döktü,döktü kesti artık dökmüyor. Chubby 3 süper de biraz döktü ve kesti. chubby 2 best ise bir kaç tıraş ta 3 er 5 er döktü ve kesti. simpson nasıl bir marka ben de anlamadım.Artık almam herhalde. Persian jar 3 ü çok merak etmeme rağmen ne yazık ki almıycam. 1 tane thater fırça aldım hiç dökmedi.Ama net ten araştırınca Paladin fırça ların bile kıl dökenleri olduğu söyleniyor.
(03/07/2016, Saat: 03:14)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaklaşık bir sene önce almıştım. O zamanki yoruma kötü serilerin olduğunu okuduğumu ve benimkinin iyi çıktığını yazmışım. Ancak maalesef benimki de o kötü seriden imiş. Fırça uzun bir süre kıl döktü. Şu anda kıl dökümü durdu çünkü resimlerde de görüleceği gibi fırçanın ortası tamamen boşaldığı için artık dökülecek bir şey kalmadı Smile Simpson firmasından çok soğudum artık kesinlikle simpson fırça almak aklımım ucundan dahi geçmeyecek..
2h6wtps.jpg

yok artık resmen imalat hatası bu hocam, eğer fırçaya ızdırap olmadıysanız yeni bir fırça göndermeleri gerek.
Değerli Tıraş Dostları,
Simpsons fırçalar konusundaki geri bildirimleri burada daha önce de görmüş olmama rağmen, RAZORUS.com olarak iki yıldır hiçbir olumsuz tecrübe yaşamadığımızdan dolayı, bu konuda bir şey yazmaktan imtina ediyordum. Ancak yakın zamanda RAZORUS.com’da bu konuda bir tecrübemiz oldu ve edindiğimiz ilk tecrübemizi sizlerle paylaşmak isterim:

Simpsons, RAZORUS.com’da çalıştığımız markalardan biri ve bugüne kadar 100 adedin üzerinde Simpsons fırça satışımız olmuş. Şunu belirtmeliyim ki; bugüne kadar sattığımız hiçbir fırça bize en ufak bir problemle dönmemişti. Tam tersine, müşterilerimizin büyük bir kısmı bize son derece olumlu geri bildirimler verdiler ve biz de firmayla çalışma derinliğimizi günden güne arttırdık. Ancak, geçtiğimiz haftalarda, bizden hediye olarak alınan bir fırçanın kullanıcısının yine bu forumda, fırçasının kıl döktüğünden bahsettiğini fark ettik ve önce kendisiyle temas kurarak konuyu takibe aldık; sonra da, fırçada bir sorun olabileceği izlenimiyle, fırçayı geri çağırıp inceleyerek durumu gerekli açıklama ve evrakla birlikte Simpsons’a bildirdik.  İlk defa böyle bir durum yaşadığımız için firmanın tepkisini ben de merak ediyordum. Tepki gayet net oldu: Firma, konu fırçayı derhal geri çağırdı ve hemen akabinde de garanti kapsamında değişim yapılmasını rica etti. Süreç, en ufacık bir sorun yaşamadan, kargo dahil toplam üç (3) gün içerisinde, hızlı ve net bir şekilde tamamlandı.

Bu sebeple paylaşılan bilgi ve fotoğrafları kendi tecrübemizle karşılaştırdığımda çok şaşırtıcı buluyorum. Öte yandan firmayı da tanıyan birisi olarak şu yorumu yapabiliyorum: Simpsons, 98 senedir tıraş fırçası üretimi yapan ve ürünleri dünyanın dört bir yanında belki de en yaygın olarak satılan ve kullanılan markalardan biri. Ülkelere temsilcilikler veya distribütörlükler vererek değil; direk bayilikler vererek çalışıyor. Biz de dünyadaki diğer tüm Simpsons bayilerinden farkı olmayan bir bayi konumundayız. Hatta ıslak tıraş pazarında Türkiye’den daha derinlikli diğer ülkelerdeki bayilere göre ufak hacimli bir bayi olduğumuz da söylenebilir. Fırçalarla ilgili bir sorun yaşandığında, Simpsons’ın bayilerinden beklentisi, garanti kapsamıyla ilgili müşteri taleplerini önce kendi süzgecinden geçirerek, fırçada bir üretim hatası olduğu izlenimini ediniyorsa, inceleme için fırçayı göndermesi yönündedir. Dolayısıyla fırçanızla ilgili bir sorun yaşadığınızda Simpsons’a bireysel şekilde başvurmak yerine fırçayı aldığınız satıcınızla temas kurarsanız konu çok daha profesyonelce ele alınacak ve çok daha hızlı şekilde sonuçlanacaktır.

Fırça kullanımı konusunda pek çok kullanıcı hatası yapıldığını biz de gözlemliyoruz. Gerek sitemizdeki yazılarımızla, gerekse kullanıcılarımızla kurduğumuz kişisel temaslarla bu hataların önüne geçmeye özen gösteriyoruz. Ancak her şeye rağmen kullanıcı hataları olabileceği gibi hatalı ürünler de olabilir. Üretilen tüm fırçalar bir sene boyunca üretici garantisi altındadır; ki bunun da fırçanın bir kusuru olup olmadığını anlamak için yeterli bir süre olduğunu düşünüyorum. Her ne sebeple olursa olsun; bir fırça ilk 10 kullanımdan sonra her tıraşta kıl dökmeye devam ediyorsa, tavsiyem, sorunun daha da ilerlemesini beklemeden, ve tıraş keyfiniz kaçmadan, satıcınızla temas kurmanızdır. Eğer fırçanızda bir sorun varsa, konunun aynı bizim sürecimizde olduğu gibi, hızla çözümleneceğine inanıyorum.

Herkese keyifli tıraşlar dilerim
Noyan

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,398 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 862 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,734 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  Chubby 1 Super Badger - Chubby 2 Super Badger mertcanartan 7 2,598 04/06/2022, Saat: 02:58
Son Yorum: mertcanartan
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 378,694 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,399 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Kent BK8 Pure Badger Mutlucan 2 2,376 24/05/2021, Saat: 23:08
Son Yorum: Mutlucan
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,362 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Yaqi Yıldızlı Gece 2 Band Badger onur7 17 10,392 27/10/2020, Saat: 22:23
Son Yorum: onur7
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 465,603 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: