Wilkinson Sword fırça
Bu fircayi (finest bristle yazan modeli) sentetik olduğunu zannederek aldım,sonra domuz kili/tuyu/saci olduğundan şüphe ederek kullandım çünkü kokusu pek sentetik değil gibiydi

bugun koparttigim bir kılı cakmakla yakmak aklıma geldi (başkaları da denemiş aklın yolu bir)
yaktim ve bariz utulmus tavuk gibi koktu. kil yanmadı kivrilip kaldı..

bir yabancı forumda wilkinsondan resmi cevap eklemisler adamlar hiçbir hayvansal ürün icermedigini, sentetik fiberden imal olduğunu teyid etmis..

ürünün ispanyolca kısmında ise domuz olduğu yaziyor
sentetik ürünün yanarken çıkardığı kokuyu nasıl acikladiklari ise muamma

bu ürün benim sahsi ve sentetik konusundaki cehaletimi de içeren fikrime göre "sentetik adi altinda" doğal bir kil/tuy/sac ihtiva ediyor.

sentetik kötüdür demiyorum ben fircadan memnunum yumuşak ufak tefek ucuz bir fırça nihayetinde..
kokusunu bile tutturduklari bir sentetigi neden 12 liraya satıyorlar o da ayrı muamma..
@ungama
Bristle genelde domuz kılı için kullanilan bir terim.
Forumu kesfetmeden önce 2 tane bu fircadan eskitmistim. O zamanlar en azından piyasadaki,marketteki fırçalara göre daha iyi geliyordu.
Ulkemizde yerli ureticilerden bulunabilecek cok daha guzel fırcalar varken, bu az kıllı incecik dugumlu, bu plastik bicimsiz saplı fırcaya, bu firmaya para vermeye acıyorum.
Ne yazıkki ıslak tırasa ilgi ilk once market raflarında kendinize kaliteli urun ararken oldugu icin, cogu kisinin gozune bu fırca carpıyor, marka imajına vs. guvenilerek alınıyor ama geltir gibi bilgi kaynagına ulasınca, ıslak tıras dunyasına ve zengin seceneklerine adım atınca, bu fırcanın aslında ne kadar zavallı bir urun oldugu anlasılıyor.
Onerim butce dahilinde semogue alabilen alsın kendine, cihankeskin kardesin dedigi gibi 1305, 610 veya SOC serilerinden tercihen, alamayan yerli malı yurdun malı, genis dugumu, uzun loftlarıyla kısın sıcacık yumusasık bir tıras gecirtecek Lider-jaguar gibi yurdum berberinin senelerdir kullandıgı, sizlerinde buyuk ihtimal bir berberde yuzunuzde hissettiginiz bir fırca almanız.
Bu Wilkinson fırcalar bence artık Geltir dunyasına adım atmıs adamın konusacagı veya kullanacagı bir fırca degil. Klavye toz alma fırcası, araba havalandırma petek temizleme fırcası, bisiklet ıvır zıvır yıkama fırcası gibi bircok alanda kullanabileceginiz evinizin hırdavat reyonunda omrunu devam edebilecek bir fırca. Vakit kaybetmeyin, baska fırcaya gecis yapın derim.
Saygılar
Usenmedim aradım buldum, demeyin sende yoktur ne bilecen diye. Valla basta herkes benzer hatalara dusuyor geltir oncesiSmile

Birkac benzeri ile yanyana fotosunu koymak istedim. Bendeki Jaguar en kucuk 236 modeli, saltuk kardesim kendine buyuk modelini alırken banada kucugunden hediye ettiydi ben mini boyunu begenince. Buyuk dedigim, berberlerin kullandıgı o dev olanlar. Fotoya sıgmaz yeminle.
Bakın loftlara, kıl sayısına vs. hala wilkinson diyorsanız saygı duyarım.
2v92qt0.jpg
24cxxz9.jpg
(01/09/2017, Saat: 15:47)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ulkemizde yerli ureticilerden bulunabilecek cok daha guzel fırcalar varken, bu az kıllı incecik dugumlu, bu plastik bicimsiz saplı fırcaya, bu firmaya para vermeye acıyorum.
Ne yazıkki ıslak tırasa ilgi ilk once market raflarında kendinize kaliteli urun ararken oldugu icin, cogu kisinin gozune bu fırca carpıyor, marka imajına vs. guvenilerek alınıyor ama geltir gibi bilgi kaynagına ulasınca, ıslak tıras dunyasına ve zengin seceneklerine adım atınca, bu fırcanın aslında ne kadar zavallı bir urun oldugu anlasılıyor.
Onerim butce dahilinde semogue alabilen alsın kendine bir tane, cihankeskin kardesin dedigi gibi 1305, 610 veya SOC serilerinden tercihen, alamayan yerli malı yurdun malı, genis dugumu, uzun loftlarıyla kısın sıcacık yumusasık bir tıras gecirtecek Lider-jaguar gibi yurdum berberinin senelerdir kullandıgı, sizlerinde buyuk ihtimal bir berberde yuzunuzde hissettiginiz bir fırca almanız.
Bu Wilkinson fırcalar bence artık Geltir dunyasına adım atmıs adamın konusacagı veya kullanacagı bir fırca degil. Klavye toz alma fırcası, araba havalandırma petek temizleme fırcası, bisiklet ıvır zıvır yıkama fırcası gibi bircok alanda kullanabileceginiz evinizin hırdavat reyonunda omrunu devam edebilecek bir fırca. Vakit kaybetmeyin, baska fırcaya gecis yapın derim.
Saygılar

+ 1

firca sentetik degil.. konu aslinda buydu.

yoksa dis fircasi fiyatina satılan bi firca nihayetinde. pek üzerinde konusulacak bi urun olmadığı doğru.
tavsiyeler icin teşekkürler. sanirim bu firca da eski fircam gibi tras makinasinin temizlik islerine bakacak yakin zamanda.. herkes yere vurduysa vardir bi bilinen.
Eyvah, ben hala bu ilk fırçamı kullanıyorum. Ucuzcu muyum, Geltirci olamaz mıyım ben?

Önceleri çok hor görmüştüm ama hala işe de yarıyor diye ıskartaya çıkarmak içimden gelmedi bir türlü. En azından ufak çanaklarla kullanılabiliyor, az yer kaplıyor.
(11/09/2017, Saat: 22:13)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eyvah, ben hala bu ilk fırçamı kullanıyorum. Ucuzcu muyum, Geltirci olamaz mıyım ben?

Önceleri çok hor görmüştüm ama hala işe de yarıyor diye ıskartaya çıkarmak içimden gelmedi bir türlü. En azından ufak çanaklarla kullanılabiliyor, az yer kaplıyor.

Üstte Serdar üstadın yazdıklarını iyice okursanız Hocam,anlarsınız.Sanırım yanlış anlamışsınız konuyu.
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(12/09/2017, Saat: 21:46)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstte Serdar üstadın yazdıklarını iyice okursanız Hocam,anlarsınız.Sanırım yanlış anlamışsınız konuyu.

Ben @dikdik_s Bey'in "Geltirci bunu kullanmaz" deyişine laf attım. Donuzu aevdiğimden, gittim kendime Omega 10098 aldım mesela.
@kokopelli komşum @dikdik_s üstad güzel özetlemiş. Her fırça işe yarar Smile Sizin fırça maalesef f/k ve fonksiyon olarak en şansız olanı Sad Wilkinson adı satıyor o kadar. Al bir yerli mahalle bereber fırçası çok daha iyi Smile Daha iyisi Omega, Semogue ve böyle gider. Tabii denemeniz ve denedikçe keyif almanız önemli.. Güzel ve bol köpükler ..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,203 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Acca Kappa Fırça (Efsane Performans) harveyspecter 1 851 25/05/2023, Saat: 20:22
Son Yorum: finwe
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,847 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
  En küçük fırça aranıyor BigHillMe 28 41,736 15/02/2022, Saat: 23:35
Son Yorum: exselans
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,682 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Başak-Süper Fırça zorba58 116 144,463 19/10/2021, Saat: 23:57
Son Yorum: XauPau
  Domuz Kılı Fırça Seçimi esevetnov 313 183,880 11/10/2021, Saat: 19:27
Son Yorum: Bakkal
  Victorıa fırça Mutlucan 1 1,814 25/05/2021, Saat: 15:12
Son Yorum: tiffanygt
  Bu Hangi Fırça ? Mauser 47 23,827 18/02/2021, Saat: 23:48