Wilkinson Sword fırça
@Mahmut yaş kaç?
(27/08/2015, Saat: 20:51)mahmut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Mirkwood fırçadan önceden memnunsan eğer temizlik işleminden sonra eski performansına ulaşır
sabun artıkları bariz belli oluyor .
Temizlemek için önce elma sirkesini seyrelt içinde 10dakka beklet sonrada bulaşık deterjanıyla köpürt ve yıkadığın deterjanlı suda 5-10 dakika beklet  eskisi gibi olur.

şekle takılma fırça iyidir arada bende kullanırım ilk fırçamdır gayet yumuşak ve hassas ciltler için ideal.

Komşum öncelikle @Mirkwood komşumu gerçek hayatta tanımıyorsanız forumdaki genel davranışa uyarak 3. çoğul şahıs kipinde hitap etmenizi tavsiye ederim. Basit sebeplerle insanlar alınıp kalpleri kırılmasın.

Bir de bu fırça için yumuşak ve hassas ciltler için ideal denildiğini ilk defa sizden duyuyorum. Diğer kullandığınız fırçalar nelerdir acaba?
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(27/08/2015, Saat: 18:00)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Bu fırçanın sizce düğüm çapı, ölçüleri ne olabilir? Benim zevkle kullandığım bir fırça. Sizden, bu zevksize (yani bana) bu fırçayı model olarak bir ürün tavsiye etmenizi rica ediyorum. Eğer tahmini bir ölçü vs söylerseniz, ben kendim de araştırabilirim. Backbone gibi kavramlara biraz uzağım. O yüzden çok zor şeyler istemek yerine, çıtayı çok düşük tutup, buna benzer bir ürün tavsiye etseniz yeter diyorum. Yavaş yavaş çıtayı yükseltmek diyelim. Zamanla fırçaları tanır daha başka şeylere yönelebilirim.

Mesela fırçanın yüzde dağılmasının ne demek olduğunu dahi bilmiyorum? Nasıl bir fırça istersin, yüzde dağılan bir şey mi diyen arkadaşlar olursa şayet, en başta belirttiğim : "Bu fırça dağılıyorsa evet yüzde dağılan fırça severim, dağılmıyorsa sevmem".

Peki neden bu kadar memnun iken değiştiriyorum? Cevap şu: Zaten kartuş kullanan biriyim. Dolabım çok renksiz. Bari bir tane kaliteli ürünüm olsun istiyorum.

Teşekkürler.

m y r komşum, fırçayı kullanmadım ama genelde pek övgü almayan bir fırça olduğunu biliyorum. Eğer domuz kılına devam edecekseniz şuan impa ticarette çeşitli Semogue modelleri mevcut. Veya yurtdışından bir 830 sipariş edebilirsiniz. Açılıp çatallandıktan sonra sizi oldukça tatmin edecektir.
@cihankeskin uyarınız için teşekkürler ancak kimsenin kalbini kıracak bir davranışta bulunma amacım yok ve yapmam da zaten.
Bir de zaten yumuşak bir fırça derken kendi şahsi fikrimi belirtim bu kanun hükmünde bir şey değil.
Sizin için kötü olan bir başkası için iyi olabilir fazla takılmayınız böyle şeylere.
(28/08/2015, Saat: 09:42)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: m y r komşum, fırçayı kullanmadım ama genelde pek övgü almayan bir fırça olduğunu biliyorum. Eğer domuz kılına devam edecekseniz şuan impa ticarette çeşitli Semogue modelleri mevcut. Veya yurtdışından bir 830 sipariş edebilirsiniz. Açılıp çatallandıktan sonra sizi oldukça tatmin edecektir.

Cihan üstadım çok teşekkürler ederim zahmet verdim.
Elimde ayrıca tipsoft silvertip var. Domuz fırçadan da farklı bir tat aldım. Sizinle daha öncelerden de çok konuştuk bu konuyu. Sizin 830 u ilk aldığınız zamanlar...
Elimdeki wilkinson fırçanın ölçülerini bilmediğim için diğer fırçalar ile kıyas yapamıyorum. Ayrıca bu fırçanın çatallandığını da düşünmüyorum.
620 model alsam, onunla ilgili yorumlarınız olur mu rica etsem. Semogue
Saygılar iyi günler Smile
(28/08/2015, Saat: 18:26)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cihan üstadım çok teşekkürler ederim zahmet verdim.
Elimde ayrıca  tipsoft silvertip var. Domuz fırçadan da farklı bir tat aldım.  Sizinle daha öncelerden de çok konuştuk bu konuyu. Sizin 830 u ilk aldığınız zamanlar...
Elimdeki wilkinson fırçanın ölçülerini bilmediğim için diğer fırçalar ile kıyas yapamıyorum. Ayrıca bu fırçanın çatallandığını da düşünmüyorum.

Mehmet Yiğit komşum 830 güzel bir fırça. İmpa da şu an satılıyorken kaçırma derim.

Alternatif olarak daha ucuz yollu ve domuz kılı fırça standartlarında omurgalı bir fırça dersen 81052 veya benim ona nazaran daha çok beğendiğim 10098 Pro ya bakabilirsin.
(28/08/2015, Saat: 18:26)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cihan üstadım çok teşekkürler ederim zahmet verdim.
Elimde ayrıca  tipsoft silvertip var. Domuz fırçadan da farklı bir tat aldım.  Sizinle daha öncelerden de çok konuştuk bu konuyu. Sizin 830 u ilk aldığınız zamanlar...

Wilkinson'ların bazı üretimlerinde kıllar kırpılmış oluyor bu nedenle de ömür billah çatallanmadan kazık gibi kalıyor.

Semgoue için ise şöyle bir karşılaştırma tablosu var. Ben 830 almanızı tavsiye ederim.

2mer9r5.jpg
Ben 610 modelini 620 modeline göre daha konforlu buluyorum. 610 sonrasında 620 yüzünüzde güçlü omurga ve açılmamış uçları sayesinde bulaşık teli dolaştırmış hissi oluşturabiliyor. Fırça açılsa bile tam ağartılmış kıllar kadar keyifli hale dönüşmüyor her nedense.

O nedenle özetlersem,
Semogue serilerinde kişisel fikrim:
tam ağartılmış kıllar > porsuk görünümlü kıllar
90% tops modeller > diğerleri

ikisini eş zamanlı sağlayan modellerden bütçenize uyanı gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(31/08/2015, Saat: 18:30)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben 610 modelini 620 modeline göre daha konforlu buluyorum. 610 sonrasında 620 yüzünüzde güçlü omurga ve açılmamış uçları sayesinde bulaşık teli dolaştırmış hissi oluşturabiliyor. Fırça açılsa bile tam ağartılmış kıllar kadar keyifli hale dönüşmüyor her nedense.

O nedenle özetlersem,
Semogue serilerinde kişisel fikrim:
tam ağartılmış kıllar > porsuk görünümlü kıllar
90% tops modeller > diğerleri

ikisini eş zamanlı sağlayan modellerden bütçenize uyanı gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz.

Ne diyebilirim ki...
Gerçekten çok teşekkürler. Hem de çok.
Saygılar
Wilkinson fırçanın ölçüleri,
Belki birileri daha merak eder

Düğüm çapı 19 mm
Handle: 57 mm
Loft: 58 mm

Kendim ölçtüm Smile

1zgrm10.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,226 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Acca Kappa Fırça (Efsane Performans) harveyspecter 1 866 25/05/2023, Saat: 20:22
Son Yorum: finwe
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,979 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
  En küçük fırça aranıyor BigHillMe 28 41,802 15/02/2022, Saat: 23:35
Son Yorum: exselans
  Domuz kılı fırça temizlik problemi Oldstyle 5 2,694 20/11/2021, Saat: 23:10
Son Yorum: Oldstyle
  Başak-Süper Fırça zorba58 116 144,643 19/10/2021, Saat: 23:57
Son Yorum: XauPau
  Domuz Kılı Fırça Seçimi esevetnov 313 184,430 11/10/2021, Saat: 19:27
Son Yorum: Bakkal
  Victorıa fırça Mutlucan 1 1,819 25/05/2021, Saat: 15:12
Son Yorum: tiffanygt
  Bu Hangi Fırça ? Mauser 47 23,880 18/02/2021, Saat: 23:48