Tabac Tıraş Sabunu
Kuru bir cilde sahibim bana tras esnasında ve kopuksuz yerlerde cok kuru geldi, ayrıca kıvamı tutturamadım bir turlu tavsiyelerinizi bekliyorum herkesin farklı bir metodu olabilir. Normalde nivea kremimde yaptığım gibi kremşanti kıvamında kullanmak istiyorum bu kıvamı tutturduğumda tabaka yüzümde hemen kuruyor, biraz sulu yaptığımda ise 30 sn de köpük sönüyor neredeyse yüzde kalmıyor. Cok sevilen bir sabun olduğundan ve kokusunu sevdiğimden kullanamamayı dert ettim önerilerinizi bekliyorum komşularım

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(08/09/2019, Saat: 12:06)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kuru bir cilde sahibim bana tras esnasında ve kopuksuz yerlerde cok kuru geldi, ayrıca kıvamı tutturamadım bir turlu tavsiyelerinizi bekliyorum herkesin farklı bir metodu olabilir. Normalde nivea kremimde yaptığım gibi kremşanti kıvamında  kullanmak istiyorum bu kıvamı tutturduğumda tabaka yüzümde hemen kuruyor, biraz sulu yaptığımda ise 30 sn de köpük sönüyor neredeyse yüzde kalmıyor. Cok sevilen bir sabun olduğundan ve kokusunu sevdiğimden kullanamamayı dert ettim önerilerinizi bekliyorum komşularım

Bugün LEA çubuk sabun ile tıraş oldum denemelisin komşum gerçekten istediğini alacaksın Smile proraso aloe Vera kuru ciltler için nemlendirici Smile
00serkan4300 komşum kullandığımız musluk suyu bölge bölge farklılıklar gösterebilir, içindeki klor, kireç oranı, ph gibi faktörlerden. Köpüğünüzü birde damacana veya marketten aldığınız içme suyu ile deneyin.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(08/09/2019, Saat: 12:47)Chefkara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün LEA çubuk sabun ile tıraş oldum denemelisin komşum gerçekten istediğini alacaksın Smile proraso aloe Vera kuru ciltler için nemlendirici Smile
Değerlendireyim komşum teşekkür ederim

(08/09/2019, Saat: 13:07)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 00serkan4300 komşum kullandığımız musluk suyu bölge bölge farklılıklar gösterebilir, içindeki klor, kireç oranı, ph gibi faktörlerden. Köpüğünüzü birde damacana veya marketten aldığınız içme suyu ile deneyin.
Haklısın soner komşum bir de oyle deneyeyim

Suyun sertliği falan değil. İki ihtimal geliyor aklıma. Birincisi Semogue gibi ağartılmış domuz kılı bir fırça kullanıyor olabilirsiniz. Biraz yorucudur bu fırçalar. Ama asıl sorun çok kuru başlayıp, çok fazla su eklemeniz.
(08/09/2019, Saat: 16:14)Gentleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Suyun sertliği falan değil. İki ihtimal geliyor aklıma. Birincisi Semogue gibi ağartılmış domuz kılı bir fırça kullanıyor olabilirsiniz. Biraz yorucudur bu fırçalar. Ama asıl sorun çok kuru başlayıp, çok fazla su eklemeniz.
Sağol komsum kopuk yaparken dikkate alacagim. Sanırım yaqi sentetik ve semogue 610 ile denemistim

(08/09/2019, Saat: 16:14)Gentleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Suyun sertliği falan değil. İki ihtimal geliyor aklıma. Birincisi Semogue gibi ağartılmış domuz kılı bir fırça kullanıyor olabilirsiniz. Biraz yorucudur bu fırçalar. Ama asıl sorun çok kuru başlayıp, çok fazla su eklemeniz.

(08/09/2019, Saat: 16:40)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağol komsum kopuk yaparken dikkate alacagim. Sanırım yaqi sentetik ve semogue 610 ile denemistim

Komşum daha önceden başka sabunlarda da bahsi geçmişti. Gentleman komşumuzun dediği gibi daha sulu başlayıp, kuruya gitmeniz çözüm olabilir. Bende yaqi sentetik tuxedo kullanıyorum sert sabunlarda dahil bu yöntemle sorun yaşamadan fırçama bol köpük yükleyebiliyorum.
(08/09/2019, Saat: 17:26)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum daha önceden başka sabunlarda da bahsi geçmişti. Gentleman komşumuzun dediği gibi daha sulu başlayıp, kuruya gitmeniz çözüm olabilir. Bende yaqi sentetik tuxedo kullanıyorum sert sabunlarda dahil bu yöntemle sorun yaşamadan fırçama bol köpük yükleyebiliyorum.
Sagol komsum bir de oyle deneyeyim

sabunun cildimi kurutmasını sevmiyorum ki tabac'ta da farklı bir durum yok. bununla birlikte muazzam bir köpük performansı var, koruması hissediliyor ve kokusu ben her ne kadar tıraş anında istediğim düzeyde alamasam da banyoya girdiğimde kapağını açıp koklayacak kadar cezbedici. kısacası tabac sabunla köpük yapmak, tıraş olmak keyifli ancak sonrası çokta mutlu etmiyor krem seçeneği varken benim için.

kurutma nedeniyle tekrar alacağımı (hatta sabun kullanacağımı) pek sanmıyorum ama ileride tabac tıraş kremi denemeyi istiyorum; lakin sabunun bitmesi için çok uğraşmak lazım. şu haliyle sanki 3 yıl gider gibi geliyor bana.
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
(14/09/2019, Saat: 02:17)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sabunun cildimi kurutmasını sevmiyorum ki tabac'ta da farklı bir durum yok. bununla birlikte muazzam bir köpük performansı var, koruması hissediliyor ve kokusu ben her ne kadar tıraş anında istediğim düzeyde alamasam da banyoya girdiğimde kapağını açıp koklayacak kadar cezbedici. kısacası tabac sabunla köpük yapmak, tıraş olmak keyifli ancak sonrası çokta mutlu etmiyor krem seçeneği varken benim için.

kurutma nedeniyle tekrar alacağımı (hatta sabun kullanacağımı) pek sanmıyorum ama ileride tabac tıraş kremi denemeyi istiyorum; lakin sabunun bitmesi için çok uğraşmak lazım. şu haliyle sanki 3 yıl gider gibi geliyor bana.

Sabunu henüz kullanmadım ama kremini ben beğendim komşum. Kremi kullanırken ağzına bakınca yağ gibi birşey görüyorum sarı renkli, kremde sarı zaten. Ondan kaynaklı olabilir herhangi bir kurutma yapmıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 100 47,042 11 saat önce
Son Yorum: Alkali
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 270 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,067,945 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 99,385 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 877 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,011 08/08/2023, Saat: 15:44
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,483 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,667 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,503 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,946 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: