Merhaba,
black08 komşum hoşgeldiniz forumumuza. Bıçak işiyle uğraşıyorum diyince siz aklıma takıldı. Youtube'da forumumuzda da adının geçtiği bir Japon kılıç ve bıçak ustası var ama hangi ülkeden bilmiyorum. Çorba kaşığı yapmıştı özel ve onunla tıraş olmuştu Big Grin Big Grin sizde umarım öyle şeyler yoktur Big Grin Big Grin Tahrişsiz, kesiksiz, bol köpüklü tıraşlar ve de belasız, iş kazasız bıçak yapımları dilerim Smile
Hoşgelgin abi,foruma....
(01/01/2015, Saat: 18:36)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoş geldiniz, bıçak çok güzel görünüyor elinize sağlık.

Sent from my iPad using Tapatalk

Teşekkür ederim,hoşbuldum,

Bıçak özellikle bu sınıf scandi ve buscraft sınıf özel ilgi alanım,belki başla bir başlıkta daha çok örnek paylaşabilirim..

(01/01/2015, Saat: 22:31)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: black08 komşum hoşgeldiniz forumumuza. Bıçak işiyle uğraşıyorum diyince siz aklıma takıldı. Youtube'da forumumuzda da adının geçtiği bir Japon kılıç ve bıçak ustası var ama hangi ülkeden bilmiyorum. Çorba kaşığı yapmıştı özel ve onunla tıraş olmuştu Big Grin Big Grin sizde umarım öyle şeyler yoktur Big Grin Big Grin Tahrişsiz, kesiksiz, bol köpüklü tıraşlar ve de belasız, iş kazasız bıçak yapımları dilerim Smile

Teşekkür ederim,hoşbuldum Smile

Ustura hariç ve tek bıçaklı kullan-at sınıflı aletler (daha gençken kartuşlu aletler )başka bir tıraş aleti denemedim,ama olmaz diye birşey yok Smile

Kaşık gibi bir alet sadece yapısından dolayı tek ağızlı bilenip (kamisori veya ıskarpela gibi)denenebilir,ben yaparım ama kim dener onu bilemem Smile

(02/01/2015, Saat: 01:34)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgelgin abi,foruma....

Teşekkür ederim,hoşbuldum Smile
Bülentciğim hoşgeldin, görüşemiyoruz Wink Senin gibi üstadların ustura işine el atması harika bir olay.

Bülent Usta' nın elinden çıkma, toplamda 6 adet, sanat şaheseri Bushcraft bıçağım var. Meraklı olanlara şiddetle tavsiye ederim. Kendisinin koleksiyoner derecesinde hassas ve sıfır hata üretim takıntısı vardır. Smile
Hoşgeldiniz, ustura yapımında başarılar.
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)
(07/01/2015, Saat: 04:35)nacho_grande Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bülentciğim hoşgeldin, görüşemiyoruz Wink Senin gibi üstadların ustura işine el atması harika bir olay.

Bülent Usta' nın elinden çıkma, toplamda 6 adet, sanat şaheseri Bushcraft bıçağım var. Meraklı olanlara şiddetle tavsiye ederim. Kendisinin koleksiyoner derecesinde hassas ve sıfır hata üretim takıntısı vardır. Smile

Teşekkür ederim Serhan,hoşbuldum Smile

Aynı hassasiyette ustura içinde projelerim var,ama sınıf tamamen farklı özgün tasarım değilde benzer olması daha makbul gibi anladım..

Belli noktalar sabit kalmak kaydıyla (5/8 6/8 7/8 olmak kaydıyla..) çizdiğim modeller var,fikir alış-verişi olması maksatlı sana da göndermiştim,onlardan birine karar verip hayata geçireceğim,ahşap malzeme çeşidi bıçak içinde kullandığım için sap seçeneği çok fazla,abanoz,kök zeytin,ambonya,şimşir çeşit çok..

Proje'de sana da bir tane ustura düşer Smile

(07/01/2015, Saat: 22:35)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz, ustura yapımında başarılar.

Teşekkür ederim Smile
Hoşgeldiniz,

Ben de sizin gibi 40' lara merdiven dayamış bir kız babasıyım ve tıraş konusunda ekstra ekstra acemiyim. Bu güzel forumda öğreniyorum birşeyler.

Keyifli tıraşlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 851 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,582 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 686 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,842 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 749 01/05/2023, Saat: 15:49