Ters yönde tıraştan kurtulmak mümkün mü?
Herkese merhaba,

Kartuşlu tıraş makinelerinden hoşlanmayan ve geleneksel tıraşa yönlenmeye başlayan biri olarak forumu okumaya başladım ve çok faydalanıyorum.

Benim sorunum boyun bölgesini ters almak, çene altındaki sakallarım ters yönde çıktığından ve gömlek yakasına denk gelen bölge tahriş olduğundan oradaki kılları tam alamıyorum. Ters yönde çıkan kılları geleneksel yöntemle düz olarak mı almak gerekir? Bu sorunu yaşayan kişilerin tavsiye edecekleri var mı?

Teşekkürler...
Hoşgeldiniz,

Ters, düz olarak söylendiği zaman genelde düz çeneden boyuna veya ters boyundan çeneye gibi algılanıyor onun yerine sakal çıkış yönüne veya tersine diye düşünmek daha açık olabilir. Eğer sizin sakallarınız boynunuzdan çenenize doğru uzuyorsa o bölgede sizin için düz hareket o yönlü olacaktır.

1-2 günlük sakalınız varken ayna karşısında el yordamıyla sakal çıkış yönünüzü bütün yüzünüz için tayin edin. Sonra cildiniz jiletli aletlere alışana kadar bir süre sadece sakal çıkış yönünüzde 1-2 perdelik tıraşlar olmayı deneyin.

Gömleğe yönelik tahrişi engellemek için bir diğer yol ise sizin için doğru jileti bulmanız. Genelde sakal çıkarken yaşanan tahrişleri önlemede bir iki bilinen jilet var. Benim ilk aklıma gelenler; Polsilver SI, Treet Platinum, Mavi Astra. Deneyerek kendinize uygun jiletleri bulursunuz.

Keyifli ve bol köpüklü tıraşlar =)
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Hoşgeldiniz.
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)
Elbette tek çözüm kartuşSmileSmile Şaka bir yana gillette seven a clock da iyidir...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yüzdeki kıllar ve tıraştan sonra iz kalma sorunu sansarsalvo 18 22,806 20/05/2015, Saat: 00:51
Son Yorum: Bruce
  Tıraştan sonra kalan izler nasıl gider ? mucahit 6 8,184 25/06/2014, Saat: 20:16
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: