Merhaba
Merhaba iyi akşamlar,

Ben Murat aranıza İzmir'den katılıyorum..Yaşım 27 yaklaşık 10 yıldır tıraş oluyorum ve tıraşla ilgili sorunlarımı araştırırken siteniz ile tanıştım.1 hafta önce de ws makine almamla geleneksel tıraşa başlamış oldum.İlk tıraşımı 1 aylık sakal varken sorunsuz şekilde oldum bugün de 2. tıraşımı oldum.Sivilceli bölge dışında sorun yaşamadım(bu yaşta hala sivilce ve dermatologlarla uğraşıyorum).İlerleyen zamanda farklı ürünlerle tıraşı daha keyifli hale getireceğim hatta şimdiden bir sonraki tıraşı bekler oldum Smile

2 tanede sorum var yeni konu açmadan buradan sorayım onları da..

1-İzmir'de şap bulabileceğim yer biliyor musunuz ? Kemeraltı berber toptancıları 2-3 aydır yok gelmiyor dediler.

2-Cildim biraz hassas.. Balm kullanıyorum bulabilirsem şapta kullanıcam ama forumda kendimizin tend skin yapabileceğini okudum ancak yapımı konusunda herkes farklı söylemiş. 50 ml kolonyaya 3 gr aspirin diyen de var 1 gr da. 250 ml kolonyaya 3 gram diyen de.. Hangisi doğru ? Smile
(25/12/2014, Saat: 02:25)MRT-35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba iyi akşamlar,

Ben Murat aranıza İzmir'den katılıyorum..Yaşım 27 yaklaşık 10 yıldır tıraş oluyorum ve tıraşla ilgili sorunlarımı araştırırken siteniz ile tanıştım.1 hafta önce de ws makine almamla geleneksel tıraşa başlamış oldum.İlk tıraşımı 1 aylık sakal varken sorunsuz şekilde oldum bugün de 2. tıraşımı oldum.Sivilceli bölge dışında sorun yaşamadım(bu yaşta hala sivilce ve dermatologlarla uğraşıyorum).İlerleyen zamanda farklı ürünlerle tıraşı daha keyifli hale getireceğim hatta şimdiden bir sonraki tıraşı bekler oldum Smile

2 tanede sorum var yeni konu açmadan buradan sorayım onları da..

1-İzmir'de şap bulabileceğim yer biliyor musunuz ? Kemeraltı berber toptancıları 2-3 aydır yok gelmiyor dediler.

2-Cildim biraz hassas.. Balm kullanıyorum bulabilirsem şapta kullanıcam ama forumda kendimizin tend skin yapabileceğini okudum ancak yapımı konusunda herkes farklı söylemiş. 50 ml kolonyaya 3 gr aspirin diyen de var 1 gr da. 250 ml kolonyaya 3 gram diyen de.. Hangisi doğru ? Smile

MRT-35 komşum kimse cevap vermemiş, öncelikle hoşgeldiniz forumumuza. Tend-skin konusu ile ilgili kesin bir bilgi yok gibi herkes farklı birşeyler belirtmiş ben de okudum onu. Tahrişsiz tıraşla ilgili belki bir ürün tavsiye edebilirim sabun olarak cella olabilir, proraso ürünlerini bilmiyorum ama prorasonun beyaz serisi hassas ciltler için galiba onların ürünleri olabilir.
Ürün temini konusunda İmpa Ticaret'le görüşebilirsiniz, kendisi forumumuzda üye olarakta bulunan Mustafa Gönendir @impaticaret. Sabun, fırça, jilet vb ürünleri oradan temin edebilirsiniz. Bir de şunu hatırlatmadan geçemeyeceğim, yüzünüze uygun jileti deneyerek bulacaksınız bunun içinde jiletlerden birer kutu alıp ya da deneme paketi gibi birer adet alıp denemek lazım. Neyse laf çok uzadı solüsyon içeriği ile ilgili yardım edemediğim için özür dilerim, forumumuza hoşgeldiniz, Keyifli, tahrişsiz tıraşlar dilerim.
Murat bey hoşgeldiniz,

İzmir'de yaşayan üyelerin artması çok hoş =) Sorularınıza gelcek olursak

1) İzmir kemeraltındaki toptancılarda bulamadıysanız Mehmet Kiraz komşunun dediği gibi İmpa Ticaretten Zaza Blok şap alabilirsiniz. Osma firmasına yaptırılan kaliteli bir üründür.

2) Tend Skin şap gibi her tıraş sürülen bir ürün değil. Daha çok batık sorununuz olduğu zaman batığın olduğu bölgeye sürülerek deriyi inceltip kılın çıkışını kolaylaştırır.

Keyifli ve bol köpüklü tıraşlar =)
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Komşum öncelikle hoşgeldiniz. Etrafınızda bir Gratis varsa orada Crystal marka deodorant stick satılıyor. O aslında bildiğiniz halis mulis şaptır. Forumda ararsanız resimlerini görebilirsiniz. Fiyatı da 5,90 TL. Küçük olanı alın zira büyüğü alırsanız torunlarınıza kadar aynı şapı kullanırsınız.
Eğer yanak, boyun bölgesi sivilceliyse ilacı günlük tıraştır. Bir süre sonra cilt kendisini daha iyi hale getiriyor.
Tend Skin için kendi tarifinizi kendiniz bulacaksınız ama her gün kullanabileceğiniz bir ürün değil. Onun yerine hassas ciltler için olan ürünleri tercih edin. Ben de Proraso beyaz seriyi tavsiye edebilirim.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Hoş geldiniz, Balm ve biraz da ilaç gibi bir ürün bepanthol krem olabilir,ayrıca speick balm da tedavi edici güzel bir ürün tavsiye ederim.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Merhaba, Hoş geldin hemşerim.
Şap'ı forbest gibi avmlerden, çincilerden bulabilirsin.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Hoşgeldiniz.
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)
Hoşgeldiniz.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
Foruma hoş geldiniz
e mail adresim tipsol@me.com
hoşgeldiniz, güzelyalıda bir toptancıdan almıştım ancak adını unuttum, bir bakarım önünden geçerken, varsa haber veririm.

tendskin için de bir eczaneden %2 salisilik asit çözeltisi isteyip kullanabilirsiniz. kokusuz olur lakin belli noktalarda kullanacağınız için bir sorun olacağını düşünmüyorum.

cildiniz o kadar hassas ise sabun ve tıraş sonrası ürünü seçimi önemli. kardeşim de benzer durumdan muzdarip, her jileti dahi kullanamıyor. kaplamaları dokundu. uygun ürünleri, tecrübe etmeden bulabilmeniz pek mümkün değil.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 884 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,655 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 720 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,953 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 765 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı