Sakal Yönünü Değiştirme
(19/03/2012, Saat: 18:47)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 15-16 yil elektrikli makinayla tersten tras oldum. hicbir degisiklik olmadi. hatta bugun tiras olmama ragmen elektiriklinin pilini kontrol edeyim dedm calisiyor mu diye. biraz ugrastirdiktan sonra calisti. bir de tirasimin ustunden geceyim dedim resmen sinekkaydi yapti. ozellikle biyik boyun ve ceneden kulaga olan cizgide jiletlilerin yapamadigi puruzsuzlugu yakaladi. simdi insanin kafasi karisiyor degil mi? onca masrafa girip alet sabun krem firca aldik ama elektirikli bes dakkada sinek kaydi yapti (yuvarlak olanlardan degil duz braun kafasi) diger yandan geleneksel tirasin ekipmanlari isciligi kokusu keyfi vs. hadi bakalim no'lucak simdi? Smile

futurla tıraş olan yuzude bızahmet sınekkaydı yapsın artık Smile
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
:d :d:d dimi ya:d
slantim gelemedi hala torbada duruyormus kipirti yok.
bir gelsin sinekkaydiyi o zaman gorun :d
Merhaba abiler kardesler foruma yeni uye oldum oncelikle iyi forumlar dilerim.
ilk tiraslarimda bilip bilmeden tiras olduk simdi sakallar kulaga dogru kimisi capraz asagi yukari vs simdi olurken de olabildigince sakal yonune dogru duruma gore sinek kaydi istersem sakala dik veya ters aliyorum sizin wtg atg xtg dediginiz yontemler.simdi bu sakal yonunu herhangibir teknikle duzeltmek mumkunmudur acaba ?
biyerden gordum ters killari cimbizla normal yonune dogru alirsak duzgun cikiyormus.nedir bu konudaki gorusleriniz ?simdiden tesekkurler
Foruma hoşgeldiniz. Sizinle aynı dertten muzdaripim ama sanırım sakal yönü yapısal birşey. Ergenlikten beri duyduğum uyarılar nedeniyle düz tıraş olmama rağmen sakal yönlerim düzgün değil ve sakallarım oldukça sert. Kardeşimde de aynı sorun var. Biz bir çare bulamadık. Değiştirilebileceğini de pek sanmıyorum.
Şimdi forum sayesinde yavaş yavaş (yönünü düzeltemesemde) ters ve sert sakal ile başa çıkmayı öğreniyorum. Yıllarca kartuşlu aletler nedeniyle aşırı kıl dönmesiyle uğraştım şu an geleneksel tıraş bu sorunu büyük oranda çözdü.
Haliyle sakal yönünün ters olması artık tıraşta biraz fazla uğraştırması dışında pek bir soruna sebep olmuyor. Tıraşın keyifli birşey olabileceğine hiç ihtimal vermezdim, iki aydır forumdayım ve artık keyif alıyorum
Size de keyifli tıraşlar dilerim.
Hoşgeldiniz, zevkli traşlar. Sakal yönü değiştrme diye birşey hiç duymadım ve mümkün olduğunun da hiç sanmıyorum...
hocam bende sakal yönünün değişeceğini sanmıyorum yapısal birşey sonuçta. benimde sakallarım senin gibi boynun tam sağ ve sol tarafında kulaklara doğru tamamen ters çıkıyor. o kısmıda boyundan yukarı doğru tıraş ediyorum. yüzün yapısını çözdükten sonra sakal yönünün pek bir ehemmiyeti kalmıyor.
kesınlıkle ımkansız

kırlı sakal denebılecek urumdayken
ta olarak yonlerını tayın edıp
tersten almamanız en mantıklısı

kılların cıkıs yonlerın degıstırebılecek
herhangı bır yol henuz yok
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Çene altı düz şekilde inerken boyun kısmına yaklaşınca sona doğru ters sakallarım, eminim bu durumda olan arkadaşlar da vardır. Tespit edip orayı her seferinde çıkış yönünde mi almak lazım?
@Mentor
Komsum, su konuda benim ve degerli komsularımızın konu ile alakalı bir iki acıklaması var, sorunuza cevap olur sanırsam.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid...pid=181519

Konu baslıgı ile alakalı sakal cıkıs yonunu degistirme icinse, "Dr. Jekyll" in bazı arastırmaları vardı, sonuc ne oldu bilemiyorum Tongue
Berberime ''sakal çıkış yönünü değiştirebiliyor muyuz'' diye sormuştum. Bana ''7 yaşındaki çocuğun bile yüzündeki tüylere dikkatli bakıldığında çıkış yönü bellidir. Bunu değiştirmek için tövbe haşa Allah olman lazım'' demişti. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,805 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,403 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,112 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,636 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,619 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Sakal çıkış yönü Haymatlos 1 1,543 27/06/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Murathan Kurt
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,818 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Doktorlar Pandemiye karşı sakal ve bıyıkları kesmeyi öneriyor!!! Mustafa40 1 1,872 19/10/2020, Saat: 11:55
Son Yorum: Erdi
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 177,965 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Günlük sakal-tıraş süresi oguz han 41 20,281 08/06/2020, Saat: 20:44
Son Yorum: sudüşleri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: