Merhaba
Hocam aramıza hoş geldiniz keyifli tıraşlar.
Hoşbulduk, mesajlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Banat deluxe fırçayı sentetik olduğu için tercih ettim, hayvan kılı fırçaların kokusuna pek dayanamıyorum Dodgyşimdilik iyi iş görüyor. İleride tabii daha iyi bir fırça düşünülebilir.

Son 3 gündür yeşil astra jiletleri deniyorum . Fiyat performans oranı yüksek jiletler, tahriş yaşatmadı.

Arkoyu biraz tatlı badem yağı ile modifiye ederek kullanıyorum. Olağanüstü kokusu ve nostaljik ambalajı yüzünden arkodan vazgeçebileceğimi zannetmiyorum. Adeta zaman makinesine binmiş de 60 lı 70 li yıllardan günümüze gelmiş kerata Wink. Öte yandan kokusu da bağımlılık yapıyor Big Grin Ne olursa olsun arko sabun gönüllerin şampiyonu.
(24/12/2014, Saat: 00:52)mrtgum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşbulduk, mesajlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Banat deluxe fırçayı sentetik olduğu için tercih ettim, hayvan kılı fırçaların kokusuna pek dayanamıyorum Dodgyşimdilik iyi iş görüyor. İleride tabii daha iyi bir fırça düşünülebilir.

Son 3 gündür yeşil astra jiletleri deniyorum . Fiyat performans oranı yüksek jiletler, tahriş yaşatmadı.

Arkoyu biraz tatlı badem yağı ile modifiye ederek kullanıyorum. Olağanüstü kokusu ve nostaljik ambalajı yüzünden arkodan vazgeçebileceğimi zannetmiyorum. Adeta zaman makinesine binmiş de 60 lı 70 li yıllardan günümüze gelmiş kerata Wink. Öte yandan kokusu da bağımlılık yapıyor Big Grin Ne olursa olsun arko sabun gönüllerin şampiyonu.

Komşum sanırım ben Banat Deluxe fırçayı Banat Perfect ile karıştırdım zira Banat Perfect domuz kılı. Tabi paketinde doğal kıldan üretilmiştir yazıyor sadece. Ne kılı olduğu yazmıyor.
İyi fırçalarda normalde koku sorunu yok. İlk açılışta belki olabiliyor o d bir kalıp sabun rodajından sonra kolayca geçiyor. Özellikle sentetik kullanmaya devam etmek istiyorsanız da çok beğenilen Mühle ve Plisson sentetik fırçalar var bir araştırmanızı öneririm.
Badem kokusunu bu denli seviyorsanız mutlaka Cella tıraş sabununu denemelisiniz. Hem o da nostaljik 1899'dan beri aynı.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(24/12/2014, Saat: 10:13)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sanırım ben Banat Deluxe fırçayı Banat Perfect ile karıştırdım zira Banat Perfect domuz kılı. Tabi paketinde doğal kıldan üretilmiştir yazıyor sadece. Ne kılı olduğu yazmıyor.
İyi fırçalarda normalde koku sorunu yok. İlk açılışta belki olabiliyor o d bir kalıp sabun rodajından sonra kolayca geçiyor. Özellikle sentetik kullanmaya devam etmek istiyorsanız da çok beğenilen Mühle ve Plisson sentetik fırçalar var bir araştırmanızı öneririm.
Badem kokusunu bu denli seviyorsanız mutlaka Cella tıraş sabununu denemelisiniz. Hem o da nostaljik 1899'dan beri aynı.

Cihan komşum günaydın,

önerdiğin, fırçaları aklımın bir köşesine yazdım. Cella yı forumdaki övgülerden dolayı biliyordum ve geçen hafta sonu İstanbul'dan gelen kardeşime getirttim. İmpa ticaretten aldı kardeşim. Cellanın acıbadem kokusunu da çok sevdim, ama bir türlü düzgün köpürtemedim Huh Sonraki denemelerimde başarılı olurum umarım.

Tüm forum üyelerine güzel bir gün dilerim Smile
(24/12/2014, Saat: 11:41)mrtgum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cihan komşum günaydın,

önerdiğin, fırçaları aklımın bir köşesine yazdım. Cella yı forumdaki övgülerden dolayı biliyordum ve geçen hafta sonu İstanbul'dan gelen kardeşime getirttim. İmpa ticaretten aldı kardeşim. Cellanın acıbadem kokusunu da çok sevdim, ama bir türlü düzgün köpürtemedim Huh Sonraki denemelerimde başarılı olurum umarım.

Tüm forum üyelerine güzel bir gün dilerim Smile

O zaman bana güle güle kullanın demek düşer. Su miktarınıza dikkat edin. Suyu biraz fazla kaçırmak en sık olan sorun genelde köpürtürken. Normalde 30 saniye yükleme ve 1 dakika köpürtme yeterli bir köpük oluşturuyor Cella'da.
(24/12/2014, Saat: 12:16)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O zaman bana güle güle kullanın demek düşer. Su miktarınıza dikkat edin. Suyu biraz fazla kaçırmak en sık olan sorun genelde köpürtürken. Normalde 30 saniye yükleme ve 1 dakika köpürtme yeterli bir köpük oluşturuyor Cella'da.

Sanırım yeterli yükleme yapmadım ilk denememdeConfused, önerilerinize uygun biçimde tekrar deneyeceğim.

Keyifli günler dilerim
(24/12/2014, Saat: 12:16)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O zaman bana güle güle kullanın demek düşer. Su miktarınıza dikkat edin. Suyu biraz fazla kaçırmak en sık olan sorun genelde köpürtürken. Normalde 30 saniye yükleme ve 1 dakika köpürtme yeterli bir köpük oluşturuyor Cella'da.

Dediğiniz şekilde yaptım, sonuç çok başarılıydı Big Grin. İyi günler dilerim
(06/01/2015, Saat: 12:21)mrtgum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dediğiniz şekilde yaptım, sonuç çok başarılıydı Big Grin. İyi günler dilerim

Memnun kalmanıza sevindim komşum. Aynı hataya başta ben de düşmüştüm. Sanki halı temizleyecek gibi bolca su koyup köpük yapmaya çalışıyoruz. Halbuki nemli fırçaya yükleme yaptıktan sonra kaba atılan 2-3 damla su yeterli Smile
Hoşgeldiniz. Arkoyu badem yağı ile kullanmak ilginç olabilir ama, sabunun özgün kokusu kaybolmuyor mu?
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)
(06/01/2015, Saat: 18:08)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz. Arkoyu badem yağı ile kullanmak ilginç olabilir ama, sabunun özgün kokusu kaybolmuyor mu?
Teşekkür ederim, tatlı badem yağı ile kullanıyorum. 3-4 damla tatlı badem yağı Arko sabunun o güzel kokusunu fazla almıyor. Ama acıbadem yağının kokusu daha yoğun, arkonun kokusunu bastırabilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 887 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,656 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 721 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,959 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 767 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı