Koruma Barsız DE Alet
(12/02/2020, Saat: 12:03)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Koruma barsız alet temiz tıraş. @jegal komşum sizin felsefeyi benimsemiş Endonezyalı amca. Gilette Goal ile.

@abdussamedy Alt tabla olmasa da herhangi bir şeyi jiletin altına koyarak tutturmak mümkün. Bu video da olduğu gibi. Tavsiye eder miyim veya böyle kullanmayı dener miyim? Kesinlikle hayır.

https://www.youtube.com/watch?v=-JeXA7rr9AE

Izlerken hepatit kaptım. Undecided
(12/02/2020, Saat: 12:08)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Izlerken hepatit kaptım. Undecided

H1N1, coronavirus, hepatit, kuş gribi, domuz gribi, enfeksiyon, çocuk felci. Smile Smile Yetmez. Smile

2:30'daki ablanın bakışı herşeyi açıklıyor.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Amiyane bir tabir olacak, özür diliyorum... işin cılkı çıkmış bu ne ya!
... Jilet
@3RD1 Keyifle izledim keşke o koltukda ben otursaydım dedim Smile

Koruma barsız tıraş aletlerini tanımlarken kullanımın herkes riskli ve tehlikeli olduğunu düşünüyordu böyle bir algı forum genelinde yaygındı bu algıyı nasıl kırabilirim dedim düşündük geçmişimize baktık büyüklerimizin kullanım tarzıda bu şekildeydi ve yakın tıraş elde edebildiklerini ve günümüzde de büyüklerimizin halen daha kullandığını gözlemledim. bu işin geçmişinde bir tehlike riski teşkil etmemiş ama günümüze baktığımızda çok tehlikeli önerilmiyor gibi sıkca yorumlarla karşılaştım bu yorumlarda halbu ki bunu diyenler bu yöntemi bir kere olsun denememişler deneyenler ise tehlike sınıfına sokmamışlar. Tehlike algısını ortadan kaldırmak istiyorum bir kaç konu başlığında üzerinde durarak anlattım şu zamana kadar koruma barsız kullanan komşularımızın korkularını yenerek kullanım sayısı 6 yı buldu artış beklentim yok keyif işi olarak bakıyorum

"A Samurai always wears two swords."
(12/02/2020, Saat: 13:39)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @3RD1 Keyifle izledim keşke o koltukda  ben otursaydım dedim Smile

Koruma barsız tıraş aletlerini tanımlarken kullanımın  herkes  riskli ve tehlikeli olduğunu düşünüyordu böyle bir algı forum genelinde yaygındı bu algıyı  nasıl kırabilirim dedim  düşündük geçmişimize baktık  büyüklerimizin kullanım tarzıda bu şekildeydi ve yakın  tıraş elde edebildiklerini ve günümüzde de büyüklerimizin  halen daha  kullandığını gözlemledim. bu işin geçmişinde  bir tehlike riski teşkil etmemiş ama  günümüze  baktığımızda  çok tehlikeli önerilmiyor gibi sıkca yorumlarla  karşılaştım bu yorumlarda halbu ki bunu diyenler  bu yöntemi bir  kere  olsun denememişler deneyenler ise tehlike sınıfına  sokmamışlar. Tehlike algısını ortadan kaldırmak istiyorum bir kaç konu  başlığında  üzerinde durarak anlattım şu zamana kadar  koruma barsız kullanan  komşularımızın korkularını yenerek  kullanım sayısı 6 yı buldu artış beklentim yok keyif işi olarak bakıyorum

komşum daha önceki konuşmalarda da belirtmiştim sizin size özgü tıraşınıza saygı duyuyorum. koruma barsız alet hakkında fikrim şu yönde;
eskiden bir yokluk vardı. ele geçen bir toplu iğne bile değerliydi. elde olanı maksimum faydada, kanının son damlasına kadar kullanmak icap ederdi. bende bir tarafı kesilmiş gillette tech vardı keşke size göndermiş olsaydım Smile o günün şartlarında sahibi günlük tıraş olabiliyorsa koruma barı olan tarafı, uzun süreler olamıyorsa koruma barı kesilmiş tarafı kullanıyordu diye tahmin ediyorum.

günümüzde bu durum böyle değil, bir ürünün ekonomik ömrü dayanımı ile değil beğeni ile ölçülüyor. ben a makinesini beğenerek aldım b makinesi çıktı onu da alıyorum bunu hayatın her alanına yazmak doğru olacaktır. forum özelinde çoğu komşumuz olaya hobi olarak baktığı için daha sert veya daha yumuşak tıraş istiyorsa bunu modifiye etmek yerine aradığı tipte ürünü alarak sağlıyor.

kendimden şöyle bir örnek vereyim. benim geçen yıl 34c, de89 ve r89'um vardı. üçü birbirine karakter olarak benzeyen ikisi direk şekil şemal olarak benzeyen makinelerdiSmile
niye aldım; çünkü denemek istedim, çünkü gözüme güzel göründü merak ettimSmile şimdi neredeler hepsini sattım. yerlerine başka benzer karakterde ayarlı ayarsız onlarca alet geçti ilgimin azaldıklarını sattım çok sevdiklerimi de yeniledim. misal elimde almanyadan sıfır almış ilk sahibinden geçen bir slim adjustable vardı ki tıraşına kondisyonuna bayılırdım. 1964 yılı benim için özel bir yıldır baktım ilanlarda temiz bir 1964 slim adjustable var onu da aldım, diğerini bir müddet tuttum sona sattım. aynı amaca hizmet ediyor olsa bile basit istekler için başka makineler alan biriyim. en başa dönersek sizin koruma barını kesmenize saygı duyuyorum ama benim denemeye cesaret edeceğim bir şey değil. henüz yuma ve orak da kullanmadım bi ara deneyeceğim inşallah selametle Smile
(12/02/2020, Saat: 14:55)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: henüz yuma ve orak da kullanmadım bi ara deneyeceğim inşallah selametle Smile

Komşum kırın demiyorum ama hiç değilse yuma alıp bir kere deneyin derim.
(12/02/2020, Saat: 15:13)İmam Fatip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum kırın demiyorum ama hiç değilse yuma alıp bir kere deneyin derim.

elimizin altında olunca acele etmiyoruz Smile
(12/02/2020, Saat: 12:03)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://www.youtube.com

Makine flying eagle a benzettim ben Smile sürdüğü şey ne ola ki garibime gitti
(12/02/2020, Saat: 14:00)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

@3RD1 komşum koruma barsız bir alet bence bu şekilde kullanılmalı/olmalı, her ihtimale karşı jiletin nizami durması gerekir,

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Single edge alet rehberi Saltuk 37 33,841 17/12/2018, Saat: 22:10
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: