İsmi kadar "Nefis" bir jilet...
elinize sağlık ohtararan. ilk gillette makinemi aldığımda aynı duyguları yaşamıştım.aynı makinelerin günümüzde üretilmemesine hayıflanmıştım.

evet keşke zaza eskisi gibi iyi jilet üretimine devam etse ...
http://trasklavuzu.blogspot.com/
teşekkürler, "tüketim toplumu olduk" deyimini yaşadığımızı anlıyorum böyle anlarda. üretilen herşey, bir öncekinden daha mı dayanıksız olur yahu? insanlara benzedi eşyalar da, dışları süslü ama içleri çürük, nitelik namına eser yok. felsefi tesbit te yaptım ohh Smile
(19/03/2012, Saat: 02:53)sifujack Adlı Kullanıcıdan Alıntı: elinize sağlık ohtararan. ilk gillette makinemi aldığımda aynı duyguları yaşamıştım.aynı makinelerin günümüzde üretilmemesine hayıflanmıştım.

evet keşke zaza eskisi gibi iyi jilet üretimine devam etse ...
Üstad şu güzel incelemenin üstüne aklımda -benim için- neredeyse kusursuz olabilecek bir gün tasarlandı kendiliğinden Smile

Sabah uyanıp klasik beyaz Duru sabunla yapılan güzel bir duştan sonra alüminyum tıraş tasına sıcak suyu koyup arko'yu köpürterek etrafa buram buram o nostaljik kokusunu yaydıktan sonra bu jileti aynen üretildiği yıllardaki ekipmanlarla kullanarak sinekkaydı tıraş olup, Rebul aftershave ile de noktayı koyduktan sonra saçları Necipbey briyantinle bir güzel tarayacaksın. Süslenme işi bittikten sonra da Nuri Lef Lef boya ve şeffaf cila ile parlatılmış ayakkabıları giyip vuracaksın kendini Beyoğlu'na...

Eskiden o imkansızlıkların içinde bile insanlar ne kadar kaliteli yaşıyormuş değil mi?
yeter ki istek olsun kaliteli yaşamak için. çok güzel anlattınız markaları hakikaten insan heves ediyor ama ne beyoğlu daha doğrusu "cadde-i kebir" artık cadde-i kebir, ne de selamlaşmanın tadı o zamanki tat. böyle ufak mutluluklar ile kendimizi avutmaya çalışıyoruz.

zihninizde böyle birşey canlandırabilmek pek sevindirdi beni.

selamlar.

(19/03/2012, Saat: 15:36)retrojunkie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad şu güzel incelemenin üstüne aklımda -benim için- neredeyse kusursuz olabilecek bir gün tasarlandı kendiliğinden Smile

Sabah uyanıp klasik beyaz Duru sabunla yapılan güzel bir duştan sonra alüminyum tıraş tasına sıcak suyu koyup arko'yu köpürterek etrafa buram buram o nostaljik kokusunu yaydıktan sonra bu jileti aynen üretildiği yıllardaki ekipmanlarla kullanarak sinekkaydı tıraş olup, Rebul aftershave ile de noktayı koyduktan sonra saçları Necipbey briyantinle bir güzel tarayacaksın. Süslenme işi bittikten sonra da Nuri Lef Lef boya ve şeffaf cila ile parlatılmış ayakkabıları giyip vuracaksın kendini Beyoğlu'na...

Eskiden o imkansızlıkların içinde bile insanlar ne kadar kaliteli yaşıyormuş değil mi?

çok teşekkür ederim, jiletin kalitesini şöyle anlatmaya çalışayım, çok keskin bir jilet değil ancak yeşil astra konforuna sahip. yeşil astrayı da bu aralar çok beğendiğimden benim hoşuma gitti. merkürde 2 perdede çıkan temiz tıraşı ancak 3 perdede verebiliyor. perma sharp ve astrayı iki kez kullanamıyorum, bunu da ikinciye bir deneyeceğim, eğer ikinci tıraşı çıkarabilirse harika bir jilet olacağı kanaatindeyim.

(20/03/2012, Saat: 14:03)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ohtararan,
Super bir yazı çok beğendim eline sağlık okudukça dahada beğeniyorum. Yalnız merak ettiğim bu nefis jilet gerçekten anlattığın kadar kalitelimi? Eğer öyleyse GG de var alıp denemek isterim bende...
Teşekkür..

az evvel oldum ikinci tıraşımı, zorladım olacak mı diye ancak ilk perdeyi bile çıkaramadı. tek tıraşlık bir jilet maalesef. ancak perma-sharp' ıda ancak tek tıraş kullanabiliyorum, ona göre kendinizde düşünebilirsiniz.
selamlar.

(21/03/2012, Saat: 11:46)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Senin ikinci veya olursa üçüncü tıraşına göre bende düşünebilirim . O kadar jilet denedikten sonra milletimin markasını denememek çok yanlış olur diye düşünüyorum benim için. Nefis ,kartal bakıcaz artık.
Selamlar,

çok teşekkür ederim bilgi için, birdahaki sefer deneyeyim bunu. ilk tıraş sonrasında çaışacak gibi gelmişti çünkü. paslanmasalar bile, oksit işliyor içlerine anlaşılan.
selamlar.

(21/03/2012, Saat: 20:24) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21/03/2012, Saat: 16:38)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: az evvel oldum ikinci tıraşımı, zorladım olacak mı diye ancak ilk perdeyi bile çıkaramadı. tek tıraşlık bir jilet maalesef. ancak perma-sharp' ıda ancak tek tıraş kullanabiliyorum, ona göre kendinizde düşünebilirsiniz.
selamlar.

(21/03/2012, Saat: 11:46)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Senin ikinci veya olursa üçüncü tıraşına göre bende düşünebilirim . O kadar jilet denedikten sonra milletimin markasını denememek çok yanlış olur diye düşünüyorum benim için. Nefis ,kartal bakıcaz artık.
Selamlar,

Bende de böyle eski jilet var gillette marka. Tıraştan sonra kurutup bir mendil (selpak da olur) içinde saklamanızı tavsiye ederim oksijene dirençsiz eski jiletler dayanmamasının sebebi o.

Jilet güzel görünüyor da, tetanoz şart. Big Grin
az evvel, ilk kullandığım jiletin diğer yarısı ile tıraş olmak istedim, lakin ne mümkün. jiletin bir yarısı perma-sharp, diğer yarısı yeni zaza olur mu? olmuş. adeta kesmedi sakalımı, kesmedği gibi de çekme mi istersiniz, batma mı? istediğinizi seçeip alıyorsunuz. hayal kırıklığı oldu, ilk yarısı güzel olunca, öyle devam eder zannetmiştim. gerçi arada perma-sharpta da kötü yapraklar çıkabiliyor bu şekilde, rastgelmiştim. ancak yarısı iyi yarısı kötü olana ilk kez tesadüf ediyorum.

velhasıl-ı kelam, almak isteyenler oluyor aranızda, onlara diyeceğim; benim gibi bir nebze olsun eskiye gitmek niyetiniz var ise kesinlikle alın 4 liraya değer. amma tıraş olmak niyeti ile alıyorsanız biraz kumar. tercih size kalmış. zira 8 kutu yeşil astraya mukabil bu fiyat.

selamlar.
"esinlenildigi" ürünü gördüm bugün Smile

kgrhqfhjcue9gmpm93bpw5n.jpg
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,294 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,793 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,722 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli