jilet denemelerim
tekrar merhaba;
ikinci tur uzun bir aradan sonra tamamlandı. bu turda sadece sabunu arko yerine tabac olarak değiştirdim onun dışında tüm ekipmanı aynı tuttum(denemenin en zor kısmı da buydu açıkçası)

1-treet:
çoğu komşumuzun oldukça iyi yorumladığı bu jilet, bende ortalama keskinlik-ortalama konfora rağmen (belki de her özelliği ortalama olduğundan) pek keyif de vermedi. olsa da olur olmasa da olur cinsten bir jilet olarak yorumlamamın sebebi bana diğer tüm jiletlere göre daha inceymiş gibi gözükmesi de olabilir diye düşünüyorum. SE jilet kalınlığına alışıklığın verdiği bir yanılsama da olabilir diye düşünmekle birlikte sonuçta beni çok memnun etmeyen bir jilet oldu.

2- permasharp (eski üretim çift kağıt)
yeni üretimlerini hiç denemediğim eski çift kağıtlı permasharp gerçekten de her kullanımda beni memnun eden bir jilet. feather kadar olmasa da çok iyi olan keskinliği, buna rağmen yüzü hırpalamayan konforu, 4 gün 2,5 perde tıraşı rahat çıkaran dayanıklılığı ile benim sıralamamda her zaman en üstlerde kalacak çok başarılı bir jilet gerçekten.

3- polsilver si
deneme sürecindeki en ilginç ve beni en kararsız bırakan jilet oldu. tıraş olurken ve tıraş bittikten hemen sonra gerek süper konforu ve gerekse de iyi sayılır keskinliği ile "vay be adamlar ne jilet yapmış" dedim. ancak sıkıntı öğleye doğru oluşmaya başladı. diğer tüm jiletlerle genelde 15:00-16:00'dan önce başlamayan sakalın uzadığı hissi( grileşen yüz ve ele gelmeye başlayan sakal uçları) bu jiletle öğleye doğru (en geç 12.30'da) oluştu her tıraşımda. jilet sıkıntılı olmuştur diye ikinciyi açtım ama mümkün değil sonuç değişmedi. bu sıkıntı olmasa çok üstlerde olabilecekken maalesef ben çok memnun kalamadım kendisinden

4- gillette 7 o'clock sharp edge (sarı)
bu jilet de perma sharp'a oldukça yakın keskinliği ve konforuyla beni oldukça memnun bıraktı. 3 tıraşı sorunsuz çıkarttığım bu jileti, yeni kutu permasharpı denedikten sonra beğenmezsem rahatlıkla onun yerine kullanabileceğim kalitede buldum.

5- astra ss (mavi)
son 2 gündür tıraş olduğum bu jileti öncelikle yeşil adaşı ile karşılaştırırsak; biraz daha az keskin, buna karşılık konforu çok daha iyi ve benim için en büyük farkı da yeşilin verdiği kaşınma hissini vermeyen bir jilet olduğudur. halen hiçbir çekme vb rahatsızlık vermemesinden hareketle 3-4 tıraşı rahatlıkla çıkarabileceğini (önceki tecrübelerime de dayanarak) söyleyebilirim.

elimden geldiğince yorumlamayı denediğim bu 10 jileti sıralamaya çalışırsam :
1-asco
2-permasharp(eski)
3-gillette sharp edge
4-feather
5-astra mavi
6-rimei
7-astra yeşil
8-polsilver si
9-treet
10- rapira

gibi bir sıralama oluştu.
ilgilenip okuyan herkese çok teşekkür ediyorum.
Ben de astra maviyi yesile tercih edenlerdenim. Sanirim bazi ciltlere platinum bazilarina stainless iyi geliyor. Stainless olarak denedigim ve memnun kalmadigim bir jilet yok nerdeyse. Elinize saglik.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Benim de stainless jiletlerle hissettiğim konfor hissi daha yüksek, inceleme için teşekkürler @Kerkenez komşum, elinize sağlık.

Sent from my iPad using Tapatalk
treet de platin kaplama sanıyorum. mesela gem teflon kaplamalı SE jiletlerinde hiç sorun yaşamadım. sanırım platin kaplama bende sıkıntı yaratıyor
Elinize sağlık kaynak bir çalışma oldu resmen
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
İnceleme için teşekkürler. sonuç değerlendirmesine gelirsek bir ara Asco denenmeli gibi.
www.BarbarosRazors.com

Emeginize sağlık.
Personna kullandınız mı? Kullandiysaniz yorumunuzu ve listedeki yerini merak ediyorum.
(16/01/2015, Saat: 19:06)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emeginize sağlık.
Personna kullandınız mı? Kullandiysaniz yorumunuzu ve listedeki yerini merak ediyorum.

teşekkürler. maalesef bunların dışında derby, merkur, topaz, dorco kullanmıştım. aralarında en iyisi topaz olmakla birlikte sıralamada yer bulmaları zor hepsinin de diye hatırlıyorum. personna blue/lab de merak ettiğim ama bir türlü fırsat bulamadığım bir jilet aslında
Anladim üstadım. Güzel çalışma için tekrar teşekkürler.
Asco kırmızı furyası başlayabilir her an
(16/01/2015, Saat: 19:34)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anladim üstadım. Güzel çalışma için tekrar teşekkürler.
Asco kırmızı furyası başlayabilir her an

aslında o da korkutmuyor değil.. o kadar övdün aldık diyip kızmaz inşallah kimseBlush
sonuçta benim suratımın sevmesine göre sıralamaya çalışım hatamız olursa peşinen affola

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,849 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,024,360 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 158,041 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,268 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,499 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur