Mix and Match- Karıştır ve Yakıştır
Arkadaşlar elimde bitmesini istediğim ve bitiremediğim birçok ürünü bu yöntemle eritiyorum. Olay şu şekilde birkaç ürünü karışık şekilde uyguluyorum mesela önce lea stick sürüp üzerine 3-4 farklı krem uygulayarak köpük yapıyorum, sonucu genelde harika bir superlather oluyor. Eminim bunu uygulayan arkadaşlarımız vardır bir foto ile örneklendirme yapmam gerekirse. eb48c21bc442cce576f784a4a08876c6.jpg
Elbette pahalı ve üst kalitedeki ürünleri tek başlarıma kullanıp keyfine varmayı tercih ediyorum. Sizlerin favori karışımları neler merak ediyorum. Karışımdan kastım anlık karışım yani sabun yada krem modifikasyonu değil bir nevi köpük kokteyl i diyelim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
Ben arko kremlere kendi yaptığım losyonlardan bir iki damla katıp kokuyu çoşturabiliyorum=)

Bir çok kremi karıştırmak kimyasal etkileşimlere yol açmasın üstad.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Tipsol üstad merhaba,

ben de aynı potporiyi yapıyorum,birkaç damlada gliserin işlem tamamSmile
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
(13/12/2014, Saat: 19:38)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben arko kremlere kendi yaptığım losyonlardan bir iki damla katıp kokuyu çoşturabiliyorum=)

Bir çok kremi karıştırmak kimyasal etkileşimlere yol açmasın üstad.

Komşum siz biraz ilgilisiniz bu konularla, farklı bir etkileşim ihtimali varmıdır?

(13/12/2014, Saat: 19:55)pitbull Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tipsol üstad merhaba,

ben de aynı potporiyi yapıyorum,birkaç damlada gliserin işlem tamamSmile

Merhaba komşum bende gliserini es geçmiyorum, en son tahtakaleden 1 er kg aldık onur kardeşimleSmile

arko çubuk sabun ve palmolive classic kombinasyonu yapıyorum bu aralar ama sıklıkla palmolive'i tek kullanıyorum. Gratis'ten temmuzda aldığım Wilkinson Sword Fırçayı yumuşacık yaptı Smile
(13/12/2014, Saat: 20:08)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum siz biraz ilgilisiniz bu konularla, farklı bir etkileşim ihtimali varmıdır?

Üstad benimde kesin bilgim yok fakat Loccitane veya body shop gibi doğal ürünleri olan markalar bile üst üste bir kaç ürün sürmeyin diyor yani farklı iki balsam veya krem gibi. Yüzde bile etkileşim ihtimali varsa tasta falan o kadar ürünü karıştırırken de böyle bir etkileşim olabilir. Yine de dediğim gibi sadece mantık yürütüyorum.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Yani hepsi tıraş kremi yada sabunu olduğu için ters tepkimeye girecek muhteviyat barındıracağını düşünmedim açıkcası. Ben bazen 6-7 ürüne kadar karıştırıyorum bir problem yaşamadım henüz.

Tasta köpürtün, köpürttüğünüz fırça hala sağlam, kıllar erimemişse devam AngelCool
www.BarbarosRazors.com

(13/12/2014, Saat: 21:05)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tasta köpürtün, köpürttüğünüz fırça hala sağlam, kıllar erimemişse devam AngelCool

Sakıncalı bir konu açtım galiba, banyo falan havaya uçmasınSmile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: