Erasmic 75 ml tüp
Evet arkadaşlar hep hazır yemek olmaz benim de foruma katkım olsun artık Smile Forumumuzda http://geltir.com/thread-429.html başlığında Erasmic'in kase sabun incelemesini gördüm kremler arasında incelemesini göremedim eğer başlıkların birleştirilmesi daha uygunsa taşınabilir.İncelememe başlamadan önce 4 aydır ıslak tıraş deneyimime sahip olduğumu,sadece profilimde yazan ekipmanları kullandığımı, kıyaslamamın daha çok en çok kullandığım tabac sabunla olacağını dolayısıyla profesyonel bir inceleme olmayacağını okuyacak arkadaşların dikkatine sunarım.Sadece satın alacak arkadaşlara fikir olması açısından yayınlıyorum.Ekipman Merkur progress (3.ayar)-jaguar fırça-feather jiletdir.

Ön yüz

nb2pet.jpg

İçerik

316vhpk.jpg

Fırçaya bu miktar krem yükledim

2j4r50k.jpg

40 saniye köpürtme sonrası oluşan köpük

t8nv3a.jpg
fncsuh.jpg
24quuyr.jpg

Eklediğim krem miktarının az olduğunu düşünerek, ilk miktar kadar daha krem ekleyip 30 saniye daha köpürtme sonucu oluşan köpük

kd7fhv.jpg

Erasmic kremin en belirgin özelliği çok kısa sürede bolca köpük yapması oldu.Bu konuda kase erasmic incelemesinde @martin üstad içindeki SLS den kaynaklandığını söylemiş.Kremde SLS gözükmüyor Sodium Lactate var ikisi aynı mıdır değerlendirmeyi üstada bırakıyorum.Kremin ilk oluşturduğu köpük bana zayıf/gözenekli/hacimsiz (üstadlar bu ifadelerimin doğru-yanlış veya şu şekilde ifade edilmesi gerekir derse hem ben de öğreneyim hem de standart literatür üzerinden konuşmuş olalım) geldi. Bir miktar krem ilavesiyle sorun biraz aşılsa da tam anlamıyla, en azından tabac'a göre dolgun bir köpük oluşmadığını düşünüyorum.Yüzdeki etkisine gelince belki de bununla alakalı jilet kolayca akıyor,daha fazla hissediliyor.Koruyuculuğunun proraso ya göre fazla tabac'a göre az olduğunu düşünüyorum.Yine tabac'a göre yüzde daha geç donduğunu düşünüyorum tıraşta gecikenler için avantaj olabilir.Kase incelemesinde arkadaşlar kokusundan memnun kalmışlar ancak ben kremde belirgin bir koku hissetmedim arkoya benziyor kokusu.Tıraş sonrası nemlendiricilik ve kaşıntı hissi olmaması açısından yeterli derecede.Velhasılı kelam yurtiçi bulunabilirliği, çok yüksek olmayan fiyatıyla alınır/denenir diyebilirim.Of be ne zormuş bu iş stres yaptım Smile.Saygılar...
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
Inceleme için teşekkürler komşum.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
İnceleme için teşekkürler. Bol fotoğraflı ve bilgilendirici olmuş, elinize sağlık.

Erasmic'i ben de birkaç aydır ara ara, sabunla uğraşmak istemediğim zamanlarda kullanıyorum. Farkettiğim belirgin özelliği kolay köpürmesi ve sedefe benzer parlaklığı oldu.

Fazla belirgin olmayan, klasik bir kokusu var. Fiyat / performansa bakarsak İngilizlerin Arko traş kremi diyebiliriz sanırım...
İnceleme için teşekkürler, ne kadar krem yüklediğinizi göstermeniz güzel olmuş. Çünkü ben nohut/badem büyüklüğü kavramına inanmıyorum. Ya bizim buraların nohutu bademi küçük yada bende bir sıkıntı var Smile

Ben ortalama bir kabuklu fıstık kadar kullanıyorum Smile

a2e2f4206d463590c8aad132053fce34.jpg
www.BarbarosRazors.com

Teşekkürler @chinaski, @alikox katılıyorum ışıl ışıl parlıyor.@theunnamed daha fazla katılıyorum ben de geçen gün tobs ile bizim buraların nohutu kadar denedim ama köpüğün k si oluşmadı Smile gerçi onda bir de teknik hata var şapın üstüne köpük süren oldu mu hiç bilmiyorum köpük 2-3 saniye içerisinde yok oluyor Smile
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
Emeğinize sağlık, eller köpüklü veya ıslakken bir de fotoğraf çekmeye çalışmak zordur bilirim.Smile
Katkıda bulunmanız hazırdan yiyici diğer arkadaşlara da örnek olur umarım.Smile
inceleme için teşekkürler, evet köğünüz biraz zayıf olmuş fırçanız gerektiğinden fazla ıslak kalmış olabilir. Suyu ekleyerek giderseniz problem kalmaz.
e mail adresim tipsol@me.com
(11/12/2014, Saat: 21:34)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: inceleme için teşekkürler, evet köğünüz biraz zayıf olmuş fırçanız gerektiğinden fazla ıslak kalmış olabilir. Suyu ekleyerek giderseniz problem kalmaz.

teşekkürler üstadım suyu ekleyerek mi eksilterek mi? ikinci krem ilavesini yapmadan önce fırçayı tekrar sulandırmıştım da esasında
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
merg komşum inceleme için teşekkürler emeğinize sağlık.

sgl
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
(11/12/2014, Saat: 21:36)merg Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkürler üstadım suyu ekleyerek mi eksilterek mi? ikinci krem ilavesini yapmadan önce fırçayı tekrar sulandırmıştım da esasında

Yani şunu demek istedim eğer elinizdeki köpük hali hazırda zayıfsa biraz krem ekleriz su ilavesi yapmadan. Ama en iy yol suyu iyice silkelenmiş fırça ile başlamak bu durumda köpük az ve kuru olur ve otomatik olarak su eklemenizi ister sizde suyu damla damla ekleyerek tasta çevirmeye devam edin. Köpük istediğiniz dolgunluğa ve kıvama gelince su eklemeyi kesin. Baştan fazla sulu başlamak daha sıkıntılı olur her zaman o yüzden köpük yapmaya başlayacağınız fırçanın uygun ıslaklıkta olup olmadığına doğru karar vermeniz gerekir, tecrübeniz arttıkça bir bakışta karar verebileceksiniz.
e mail adresim tipsol@me.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: