Keep Calm and Vape On
@Atto ustadim damlatmali yani rba sistem tavsiye edermisiniz
Geçen gün "En Son Ne Aldınız ?" başlığında mesajlar ayyuka çıkınca bir uyarı yapayım dedim, sonra vazgeçtim. Şimdi görüyorum ki geç kalmışım.

İşin yasal boyutuna açıkçası çok hakim değilim. Böyle bir konu yüzünden siteye erişim yasağı getirilmesini istemem. Öte yandan etik olarak bu tip başlıkların açılmasını doğru bulmadığımı bu forumun bir kullanıcısı olarak bildirmek istiyorum.

Sevgiler, saygılar...
Haydi hayırlı tıraşlar...
Bu neymiş beyler böyle Smile

Ar-Ge çalışmalarına başlasan mı ne yapsam.
www.BarbarosRazors.com

(09/12/2014, Saat: 11:20)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen gün "En Son Ne Aldınız ?" başlığında mesajlar ayyuka çıkınca bir uyarı yapayım dedim, sonra vazgeçtim. Şimdi görüyorum ki geç kalmışım.

İşin yasal boyutuna açıkçası çok hakim değilim. Böyle bir konu yüzünden siteye erişim yasağı getirilmesini istemem. Öte yandan etik olarak bu tip başlıkların açılmasını doğru bulmadığımı bu forumun bir kullanıcısı olarak bildirmek istiyorum.

Sevgiler, saygılar...

Haklısınız. Bir gazla konuyu açtık ama ucu farklı yerlere varabilir. Kestiremedik.

Geleneksel traş forumunda, esigara muhabbetti abes olur zaten.

Konunun silinmesi daha hayırlı olacak.
(09/12/2014, Saat: 11:20)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen gün "En Son Ne Aldınız ?" başlığında mesajlar ayyuka çıkınca bir uyarı yapayım dedim, sonra vazgeçtim. Şimdi görüyorum ki geç kalmışım.

Sevgiler, saygılar...

(09/12/2014, Saat: 11:41)Atto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haklısınız. Bir gazla konuyu açtık ama ucu farklı yerlere varabilir. Kestiremedik.

Geleneksel traş forumunda, esigara muhabbetti abes olur zaten.

Konunun silinmesi daha hayırlı olacak.

Pek aynı fikirde değilim ama yönetim daha iyi bilir ,
burada satış amaçlı bir şey yapılmıyor ticaret yok,amaç sağlık sigara illettinden uzaklaşmak bilgileniyoruz bu konuda nikotin bandıda konuşabilirdik, sağlık bakanlığı sigara bırakmak için ilaç dağıtımı yapıyor konu orayada gelebilir. bıçak ve silah lar içinde konu açıldı, arabalar içinde motor içinde forumda
foruma biraz renk katacaktır üye kazandıracaktır, küçük bir bölüm,
e-sigara ile ilgi birçok internet satış sitesi ve forum mevcut,
Mcorco Başkan bu konuda deneyimli kendiside zamanında kullandığı için bizi bilgilendirecektir.
(09/12/2014, Saat: 11:38)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu neymiş beyler böyle Smile

Ar-Ge çalışmalarına başlasan mı ne yapsam.

cereyanlı buhar diyoruz Smile
hemen başla hocam ben lab kurdum eve, hammadde gliserin, ekle içine gıda aroması,
ister losyon yap ister iç.
gunde 3 pakete yakın sıgara ıcerken,ıs arkadaslarımda gorup basladım esıgaraya.adım adım ıcıne gırdıkce ınsan kendısıne uygun olan yontemı buluyor zamanla.en son bır tane verıtas rda aldım ve damlatma sıstemını denedım.nebel mod ve verıtas superdı.ama verıtasın coıl baglantısı bıraz sıkıntı verınce sımdı orchıd v4 sıparıs ettım ve rba olayına donecem.bır abımız burada kullanıyor ve cok cok memnun.ben de denedım rba (orchıd) bır gun boyunca.ne sızdırma yapıyor ne de 8-10 nefesden sonra pamugu ıslatmak gerekıyor.yenı baslamayı dusunenlere youtubedan coıl nasıl sarılır seyrederek ogrenmelerını tavsıye ederım.dırek rba ıle baslamak,sonrasında rda denemek en ıyısı dıye dusunuyorum.
legallık ıllegallık olayına gelınce bıraz duraksıyor ınsan.ama avrupanın onde gelen devletlerının arastırma kurulusları ve WHO (dunya saglık orgutu) raporlarına benı alakadar etmez dıyen bır saglık bakanlıgı var ulkemızde malesef.
sahsen ben elektronık sıgaraya devam edecegım.sımdılık 24 mg nıkotınlı lıkıt ıyı benım ıcın ama sonrasında azaltarak sıfır nıkotını bulacagım.4000 cesıt zehır cekecegıme cıgerlerıme glıserın buharı cekıyorum,bunun nesı zararlı.
Konuya iki aşamada bakıyorum ben.

Birincisi işin yasal boyutunu bilmeden foruma erişimin engellenmesine sebebiyet vermek.

İkincisi olayın etik boyutu. Etik olarak ben silahlarla ilgili başlığı da doğru bulmuyorum. Fakat silah olayını ayrı olarak ele almak bu konuyla karıştırmamak gerekiyor. Etik olma fikri de geniş olduğu için alabildiğine değişken oluyor tabii olarak.

Göreceğiniz üzere işin sigarayı bıraktırma, zararlı olup olmaması, satışı vs.. gibi kısımlarıyla alakalı değilim. Bu konular kendi içlerinde tartışmaya açık. İşin bu kısmına girersek eğer şunu söyleyebilirim sigarayı bıraktırmak kadar başlatma etkisi de var. Bilinçsizce, merak yüzünden bu işe girip yanlış ürünler alarak nikotin bağımlısı olma riski var ki aramızda genç arkadaşlar mevcut. Ayrıca herkes yabancı ülkelerdeki araştırmalardan bahsediyor ama daha bilimsel bir makaleye referans verene rastlamadım (klasik).

Son olarak yasa yasadır. Bir diğer başlıkta benzer bir savunma gelmişti ses etmedim fakat ortada bir yasa olduğu ve değişmediği sürece (doğru veya yanlış, eleştirilebilir elbette) hukuk karşıtlığını savunmayın veya bunun propagandasını yapmayın. Farkında olmadan işin bu kısma kaydığını da hafiften seziyorum.

Benimkisi forumun iyiliği için mevcut risklere yönelik bir uyarı. Elbette kararı yöneticiler ve sizler vereceksiniz. Yoksa banane kim ne yapıyorsa yapsın.
Haydi hayırlı tıraşlar...
e sigaranın,hıc sıgara ıcmemıs olanlar ıcın ozendırıcı olması olayına katılıyorum.bılınclı bır ınsan olmak,o sekılde veya bu sekılde nıkotının bagımlılık yaratan bır madde oldugunu bılmek noktasında da hem fıkırım.WHO raporunda ve sonrasında gelen krıtıklerde de bu konular defaatle soylenmıs.e sıgara ıcen veya sıgarayı e sıgara ıcerek bırakmayı dusunen butun forum arkadaslarımın lınkını verecegım Armando Peruga roportajını okumalarını tavsıye ederım.Armando Peruga WHO raporu acıklaması
ust uste mesaj attıgım ıcın kusura bakmayın arkadaslar.baska bır lınk daha vermek ıstıyorum.bu lınkde e sıgaranın saglık uzerındekı tesırlerı hakkında turkce olarak tatmın edıcı bılgıler bulabılecegınızı umuyorum.ESIGARANIN SAGLIGA ETKILERI KONUSU

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Vaping 101, Keep Calm and Vape On dikdik_s 34 16,460 22/10/2019, Saat: 22:02
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: