Keep Calm and Vape On
Hiç kasmayın komşum merak istek ve yenilikçi ruh olduğu sürece hobiler alır başını gider Wink
(09/12/2014, Saat: 00:24)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bu ne ya oyuncak gibi?
Benim merak ettiğim bir konu var. Buharlı sigaranın ciğere zararı yok mu? ya da nikotin alımı devam ettikçe bunun ne anlamı var?
Cigere zararı kullanılan ürunlere dikkat edilir ise,
pek zararı yok, sigara ile kıyaslanamaz yanmadan kaynaklı karbonmonoksit ve türevleri yok. çogu zaman aromasiz nikotinsiz bitkisel gliserol içiyorum yada Çok düşuk aroma ve nikotin ile.
Nikotin miktarını ufak ufak azaltarak nikotin bagımlılıgindan kurtulmaya yardımcı tabi istenirse,
Bir ateşli sigaradan, nargileden çok daha temiz içimi olan istenir ise purodan kuvvetli daha içilebilir buhar ile tatlar veren bir cereyanlı.
(09/12/2014, Saat: 01:48)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben usturalarım ile doyuma ulaştığımı düşünürken lütfen cüzdanda yeni delikler açmayın =D Arada şömine de köz oldukça yaptığım Türk kahvesi ve nargile keyfi de yetiyor gibi ama vape olayı çok gündeme gelirse "yeni başlıyorum ne almalıyım?" Diye mesajı atıcam valla=D

Buyrun yardımcı olalım Big Grin
(09/12/2014, Saat: 00:24)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bu ne ya oyuncak gibi?
Benim merak ettiğim bir konu var. Buharlı sigaranın ciğere zararı yok mu? ya da nikotin alımı devam ettikçe bunun ne anlamı var?

Elektronik sigara konusu derya deniz olsada, en temelinde bitkisel gliserini (VG) rezistans yardımı ile ısıtarak buharlaştırmak, sigara dumanını taklit etmek ve sigara tiryakiliğinin alışkanlıklarını kırmak. Yerine koyma sistemi ile en etkili çözüm.

Ülkemizde esigara üzerine yapılmış bilimsel araştırma yok ne yazık ki. Sadece medya yolu ile bir takım karalamalar mevcut. Tütün baronlarının oyunları olduğunu düşünüyoruz.

Zararı vardır, yoktur daha çok tartışılır.

Sağlık bakanlığına kadar gittik. Mailler attık. Aldığımız cevap kısaca;

"Örnek gösterdiğiniz bir takım avrupa ülkelerinde yapılmış olan bilimsel incelemeler bizi bağlamaz. Bakanlığımız tarafınca inceleme yapılmadan izin veremeyiz"

Nedense bu araştırma yapılmıyor. Yada yapılmak istenmiyor. Yada birileri bu pazarın peşinde. Neyse derin mevzulara girmeyelim.

Avrupa, özellikle ABD bu işte oldukça eski ve ikeride. Kültür haline gelmiş. e-cigarette dahi demiyorlar artık. Olaya vape, içme eylemine vaping, içene vaper olarak bakıyorlar.

Bundan 2,5 yıl önce nefes almakta zorlanırken, bu gün merdivenleri 4 er zıplayarak çıkıyorum. Çok bırakma yöntemi denedim ama nafile.

Esigara beni iyi kandırdı. Bağımlılığımı unutturdu. El alışkanlığımı bitirdi. Artık kokmuyorum. Nefes alabiliyorum.

Şimdi tek bağımlılığım, kara tiren gibi buhar çıkarıp, enfes aromaları tatmak.

Önemli olan, doğru teknik, doğru ekipman ve doğru likit.
@Atto ustadim bende baya ecig kullandim boge kir fanis evic zmax baya baya urun gecti elimden ama sonra biraktim ekipmanlar hal duruyor tabi sigaraya tekrar basladim suanda sigelei mekanik mod kick piller ve bobas likitim mevcut atomizer veya cartomizer ne onerirsin baya uzak kaldigim icin guncel degilim bu konuda
Bunların kalitelilerini nereden nasıl sorunsuz tedarik edebiliriz,maliyet önemli değil yeter ki kaliteli olacak,sigaranın yerini en iyi doldurabilecek ürün olsun.Özelden de olsa yazar mısınız bana arkadaşlar,yardımınız çok lazım bize gerçekten.
(09/12/2014, Saat: 03:06)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunların kalitelilerini nereden nasıl sorunsuz tedarik edebiliriz,maliyet önemli değil yeter ki kaliteli olacak,sigaranın yerini en iyi doldurabilecek ürün olsun.Özelden de olsa yazar mısınız bana arkadaşlar,yardımınız çok lazım bize gerçekten.
Neyin kalitesi likit mi cihaz mi?likit derseniz cok bilindik markalara yoneleceksiniz tani ki yurtdisindan alcaksiniz yada DIY kendiniz yapacaksiniz cihaz olarak da voltaj ayarli bir cihazla baslayabilirsiniz zmax telescope onerebilirim atomizer konusunda ise uzak kaldigim icin bi sey diyemem onu @Atto ustadim cevaplayacak
(09/12/2014, Saat: 03:06)alpergoren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Atto ustadim bende baya ecig kullandim boge kir fanis evic zmax baya baya urun gecti elimden ama sonra biraktim ekipmanlar hal duruyor tabi sigaraya tekrar basladim suanda sigelei mekanik mod kick piller ve bobas likitim mevcut atomizer veya cartomizer ne onerirsin baya uzak kaldigim icin guncel degilim bu konuda

İfade ettiğiniz gibi ağırlıklı cartomizer sistem kullanmışsınız.

Kartomizer sistemler, bir dönem popüler olsada, RDA ve RBA sistemler çıktıktan sonra popülerliğini kaybetti.

Cartomizer sistem, RBA ve RDA sistemlere göre, düşük aroma, düşük boğaz vurumu sağladığı için keyif vermemekte ve kullanıcıyı ecig den soğutabilmektedir.

Size orta karar, 22mm mekanik mod ve RBA-RDA tarzı bir atomizer ile tekrar denemenizi tavsiye ederim.

Öncelikle tel sararak coil hazırlamayı, tele pamuk, silika yüklemeyi öğrenmeniz gerekir.

Mekanik mod olarak, yerli üretim nebel ve fakirs markalarını önerebilirim.

Atomizer olarak ise,

RBA için Kayfun Lite Plus, Taifun GT, Expromizer öneririm

RDA için TroyX, Magma öneririm.

Özellikle yurt dışı sitelerde Kayfun Lite Plus, Taifun GT, Expromizerin uygun fiyatlara klonlarını bulabilirsiniz. Memnun kaldığınız ürünün daha sonrası orjinalini alabilirsiniz.
(09/12/2014, Saat: 03:18)Atto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İfade ettiğiniz gibi ağırlıklı cartomizer sistem kullanmışsınız.

Kartomizer sistemler, bir dönem popüler olsada, RDA ve RBA sistemler çıktıktan sonra popülerliğini kaybetti.

Cartomizer sistem, RBA ve RDA sistemlere göre, düşük aroma, düşük boğaz vurumu sağladığı için keyif vermemekte ve kullanıcıyı ecig den soğutabilmektedir.

Size orta karar, 22mm mekanik mod ve RBA-RDA tarzı bir atomizer ile tekrar denemenizi tavsiye ederim.

Öncelikle tel sararak coil hazırlamayı, tele pamuk, silika yüklemeyi öğrenmeniz gerekir.

Mekanik mod olarak, yerli üretim nebel ve fakirs markalarını önerebilirim.

Atomizer olarak ise,

RBA için Kayfun Lite Plus, Taifun GT, Expromizer öneririm

RDA için TroyX, Magma öneririm.

Özellikle yurt dışı sitelerde Kayfun Lite Plus, Taifun GT, Expromizerin uygun fiyatlara klonlarını bulabilirsiniz. Memnun kaldığınız ürünün daha sonrası orjinalini alabilirsiniz.
Simdi elimde likit mekanik modum kick var eksik sadece atomizer ama coil sarmayi hic bilmiyorum rba rda sistemlerde bunlar sart mi
(09/12/2014, Saat: 03:06)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunların kalitelilerini nereden nasıl sorunsuz tedarik edebiliriz,maliyet önemli değil yeter ki kaliteli olacak,sigaranın yerini en iyi doldurabilecek ürün olsun.Özelden de olsa yazar mısınız bana arkadaşlar,yardımınız çok lazım bize gerçekten.

Daha önce tecrübeniz oldu mu ? İlk kez mi başlayacaksınız.

Ayrıca sigaranın yerini doldurabilecek likit henüz icat olmadı. Olacağınıda sanmıyorum.

Ancak boğaz vurumu ve doyum hissi veren likitler var. En önemlisi biraz sabır. Alışkanlıkların değişmesini beklemek.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Vaping 101, Keep Calm and Vape On dikdik_s 34 16,475 22/10/2019, Saat: 22:02
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: