Keep Calm and Vape On
Yok canım ahraz abartıyor, kendi yaptıklarımız atmasyon uydurma seyler, bazısı eh iste oluyor bazısı cop oluyor ama ben alıstım, iciyorum bir sekil. Smile

@Delidumrul
Kardesim likitte tatlımsı tadı veren elemanlardan biri de icindeki Vg dedigimiz bitkisel gliserin. Siparislerinde seceneklerde Vg oranı daha dusuk tercihler varsa 70/30 gibi, onlardan secersen biraz daha az tatlı olma ihtimali var. Genelde sekerli tadlar aroma olarak tercih edildiginden yapay tadlandırıcılarıda ekleyerek o sekilde yapıyorlar likitleri.

Bu arada son donemde bu tutun kartuslu elektronik sigaraların en saglıklısı oldugu, FDA onaylı oldugu vs. gibi bilgiler dolasıyor. Likit kullanan esigaraları kaka diyip, lobicilik faaliyetleri yuruten milyar dolarlık tutun firmalarının bu urunlerini bazı kuruluslar aldıkları dolarlar karsılıgı ovmeleri normaldir. Gecenlerde FDA bu tarz tutunlu kartus kullanan sigaraları daha az zararlıdır diye bir acıklama yaptı ama gelen tepki ve kaynak soranlar cok olunca, ayarları yavaslatılmıs cekim makinalarında testlerin sonuclarına baglı oldugu icin, bu testler gecersiz sayıldı ve FDA de ozur dileyip acıklamayı geri aldı. Ama 3-5 gun suren ilk acıklaması bile tutun firmalarının gerekli promasyonu reklamı yapması icin yeterlidir. Kimse dogrumu yanlısmı sonrasını sorgulamıyor gunumuzde.
http://stevevape.com/heated-tobacco-not-...fda-panel/
https://vapenews.com/vape-news/iqos-face...ck-in-u-s/

Bu urunlerin icinde yine bildiginiz tutun vardır. Yanma olmadıgı icin carbon monoksit zehiri solunmaz ama onun haricinde tutunun icindeki turlu zararlı maddeler yine bulunacaktır. Bu zararlı maddelerden ozellikle fare zehiri ve koruyucu maddeler gibi tutun depolamasında kullanılan kimyasallar her tutun urununde oldugu gibi bunlarda da olacaktır.
Hicbir sigara veya esigara urunu zararsız degildir, ama bilgim ve mantıgım dahilinde yine likitli elektronikler en az zararlısı diye dusunuyorum. Bunun yanında likitli elektronik sigaralara ırz dusmanı gibi bakıpta, bu tutunlu elektroniklerin satıslarına izin veren devlet ve hukumetleri de gulerek kahrolsun kapitalizm diyerek izliyorum. Yakında bizim ulkemizde de goruruz.

Bilgi vermek dusuncelerimi paylasmak istedim
Saygılar.

nxj6v7.jpg
Vape bolumunde son alımımız Siren V2 oldu. İlk V1 sireni de almıstım hayal kırıklıgı yasayıp elimden cıkarmıstım. Bu 2ci versiyonda gelen tepki ve onerileri dikkate alarak ozellikle coil altındaki hava noktasına gerekli darlastırmayı yaparak cok daha mtl icimine uygun, aroma odaklı bir atomizer oldugunu soyluyorlar. Daha bugun geldi denemedim. Yanlıslıkla 1 tane de baska satıcıdan soylemisim, eger o da gelirse isteyen olursa öm haber versin o da gelirse haber verebilirim.
sc8gzq.jpg

Guncelleme: Uzun zamandır cok severek kullanıyorum. Cok guzel bir atomizer cıktı.
Bu arada selanik'te ciddi miktarda vaping dükkanı var. Selanik sınırdan 3 saat, vize sıkıntısı olmayan ve konuya meraklı arkadaşların ilgisini çekebilir belki.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Meraklısı değilim ama yakın zamanda gitmeyi düşünüyorum siparişi olan varsa zamanım da olup bakabilirsem bir şeyler getiririm.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Arkadaslar arada hem bana degisiklik olsun, aynı zamanda uygun fiyatlı likit arayan arkadaslara da fikir olsun diye, arada siparisler veriyorum karısık. Bugun gelen karısık likitlerde soldan saga;

1- 2brothers likit: daha once denemedigim bir marka,
2-BrandNo35: Birini hatalı paketleme yuzunden kargoda feda vermisiz. Daha once deneyip olumlu dusunceler edindigim bir likitti, zaman icinde kalitede bozma vs. olmusmu bakalım.
3-Rex: daha once denemedigim ama siselemesi vs. kaliteli duran bir likit
4-Efkar: Eskilerden bir tat, artık devlet dairesi gibi cok yavas kaldı stok vs sorunları var, anca 1.5mg lıgını gonderebilmisler. Yokluk zamanlarında bilinen likitti ama yeni markalar arasında biraz eskide kaldı.
5-Heisenberg: Daha once cookie star lezzeti ile aklımda kalan guzel bir likitti, ama gunumuzde 30ml sise satısların bile azaldıgı artık 60ml. sıselere gecisin oldugu bu donemde hala 20ml lik siselerde satıs yapması, efkar gibi devlet dairesi mantıgında eskide kaldıgının bir gostergesi.Tekrar deneyip bir hafızamızı tazeleyelim.

Bu likitleri ozellikle uygun fiyatlı ortalama 30ml 20-25 lira oldugu icin sizlerede oneri yapabilmek icin soyledim. İleriki gunlerde deneyimleri kısaca paylasırım.

2cmlnrl.jpg

Ayrıca bugun sans eseri karsılastıgım bu esigara isinden bir tanıdıgım da yine bir likit in bayiligini almıs. Denedim limonlu keki guzel hafif icimliydi. Genc kardesimden listesini istedim atmıs. İlginizi cekerse yardımcı olurum. Ayak ustu deneme haricinde digerlerini denemedim, bugun cocuga yazıp kendime 3-5 cesit yine denemelik soyler kısaca deneyimleri yazmaya calısırım. Onların fiyatlarıda yine uygun 30ml 20-25 arasındaymıs adete gore.

2heau0z.jpg

Simdilik likit dunyasında ekonomik secenekler bu sekil.
Saygılar.
Eğlenceli Vaping Hikayem
Vaping işine 3-4 yıldır merakım var.Hem ekonomik olduğunu hem de nikotin bağımlılığından kurtardığını, artık sadece tat için, zevk için nikotinsiz şeyler içtiğini söyleyenler var.Kulağa çok hoş geliyor.Ne kadar doğru bilmem ama denemeye değer diye düşünüyorum ama ne zaman ki ne alacağımı araştırmaya başlasam iş her seferinde şu noktaya varıyor: (İÇSES) Abi paraya kıyıp şöyle sağlam bir gövde alayım kendime (mod mu oluyor?) bobin falan sararız sıkıntı değil uygun bir de atomizer(ne olduğuna dair hiç bir fikri yok) bulduk mu, zamanla evde likit işine de girerim. Peki hangi modu alayım diye araştırırken karşıma sanki 8 bilinmeyenli denklem çıkıyor. RBAsı var, RGAsı var, daha başka çeşitleri var ama aralarındaki fark ne hiç bir fikrim yok . En sonunda bakıyorum 2 saattir aralıksız bir şeyler okuyup en ufak bir şey anlamamaktan bunalmışım, çıkarıyorum tütün kesemi, çelikhan tütününü 5-10 saniyede sarıp yakıyorum. Derin bir nefesten sonra "Sigara içmek böyle kolay olmalı." diyip konuyu kapatıyorum. 3-5 ayda bir bu döngü aynı şekilde yaşanıyor, yıllardır bir mod seçmeye dahi yaklaşamadım. Anlayacağınız hala arcade makinesinde ilk bölümü geçemeyen o küçük çocuk gibiyim.
Bir yılı geçkin e-sigara kullanıyorum. Epey de teorisini araştırdım. Öğrendiklerimi özetliyeyim:

1. Zararı konvansiyonel tütün ürünlerine göre çok az. Önemli zararı olsaydı inanın sigara şirketleri çoktan bulmuştu. Çünkü e-sigaralar en çok sigara şirketlerini vuruyor. Hatta B planı olarak kendi e-sigaralarını çıkarmaya başladılar bile.
2. Sigarayı nikotin için içiyoruz ve nikotinin ispatlanmış ağzı yoracak bir zararı yok. Asıl zararlı olan duman, katran ve tütüne kattıkları amonyum dahil zilyon çeşit katkı.
3. E-sigarada nikotinin yanında çok daha az madde ile alıyoruz. Bunlar bitkisel gliserin, propilen glikol ve aroma. Bunlardan en risklisi aroma. O yüzden markalı aromalar almak lazım. İlk ikisi zaten ucuz ürünler olduğu için hileye gerek duyulmuyor.
4. Sigarayı bırakacaklara önereceğim set :Mod istick pico (atomizersiz sadece mod alın. Kendi atomizeri çöp), atomizer nautilus 2 (0,7 ohm koil), likit nikotin oranı en az 12mg olan aroması size kalmış. Ben caliphter cow'cuyum. Hepsi toptan yaklaşık 400₺'ye maloluyor. Sonra yaklaşık iki ayda bir koil ve likit masrafınız var. Bunlar da toplamda 150₺ civarı eder. Tel sarmaya falan uğraşmayın. Yok uğraşacağım derseniz atomizer olarak expromizer V2.1 öneririm. Tel olarak da kantal 27. Bunlar sigara çekimi için. Ciğer çekimi ben tercih etmiyorum çünkü çok duman az nikotin bana göre değil.

Konu çok detaylandırılabilir. Herkesin zevkine veya tecrübesine göre doğrusu başkadır. Ben çok ürün denedim. Sonunda bunlarda durdum.
(30/03/2018, Saat: 18:49)higicir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir yılı geçkin e-sigara kullanıyorum. Epey de teorisini araştırdım. Öğrendiklerimi özetliyeyim:

1. Zararı konvansiyonel tütün ürünlerine göre çok az. Önemli zararı olsaydı inanın sigara şirketleri çoktan bulmuştu. Çünkü e-sigaralar en çok sigara şirketlerini vuruyor. Hatta B planı olarak kendi e-sigaralarını çıkarmaya başladılar bile.
2. Sigarayı nikotin için içiyoruz ve nikotinin ispatlanmış ağzı yoracak bir zararı yok. Asıl zararlı olan duman, katran ve tütüne kattıkları amonyum dahil zilyon çeşit katkı.
3. E-sigarada nikotinin yanında çok daha az madde ile alıyoruz. Bunlar bitkisel gliserin, propilen glikol ve aroma. Bunlardan en risklisi aroma. O yüzden markalı aromalar almak lazım. İlk ikisi zaten ucuz ürünler olduğu için hileye gerek duyulmuyor.
4. Sigarayı bırakacaklara önereceğim set :Mod istick pico (atomizersiz sadece mod alın. Kendi atomizeri çöp), atomizer nautilus 2 (0,7 ohm koil), likit nikotin oranı en az 12mg olan aroması size kalmış. Ben caliphter cow'cuyum. Hepsi toptan yaklaşık 400₺'ye maloluyor. Sonra yaklaşık iki ayda bir koil ve likit masrafınız var. Bunlar da toplamda 150₺ civarı eder. Tel sarmaya falan uğraşmayın. Yok uğraşacağım derseniz atomizer olarak expromizer V2.1 öneririm. Tel olarak da kantal 27. Bunlar sigara çekimi için. Ciğer çekimi ben tercih etmiyorum çünkü çok duman az nikotin bana göre değil.

Konu çok detaylandırılabilir. Herkesin zevkine veya tecrübesine göre doğrusu başkadır. Ben çok ürün denedim. Sonunda bunlarda durdum.

Teşekkür ederim hocam sonunda bir şeyler anlamaya başladım galiba Smile
@Gentleman
Komsum arada vakit olursa genel yeni baslayan veya baslamak isteyen arkadaslara guzel bir yazı hazırlamak lazım, kısaca ozet ne nedir diye, omrumuz olursa yazarız insallah. Onun haricinde aklınıza takılan soru vs. olursa konu ile alakalı dostlara her zaman sorabilirsiniz buradan yada ozelden.

Bahsettigim wolf likitlerinden genclerden istedim getirdiler her modelinden bir tane ileriki zamanlarda kullandıkca fikirlerimi yazarım. Ama fiyatına gore paketlemelerini ve sunumu bile tebrik etmek gerek.
23i6mgj.jpg

Su anda kullandıgım ilk parti aldıklarım arasından REX markanın Melon Boba adlı likiti, valla arkadaslar kırmızı renkli bir likit, ben rengi falan gorup ustunde de melon okuyunca kavun cilek gibi birsey dusunmustum. Su ana kadar ki, pamugumuda temizledim kullanmaya basladıktan sonra, aromasından memnun oldugum phoenix rta ile ama, hala herhangi bir tad alamadım 2 gundur ne yalan soleyim. Arada deneme icin kendi ev yapımı likitim cok daha guzel geliyor. O yuzden Rex markası biraz bos cıktı. Bir iki modelini daha soylemeyi dusunuyorum markayı kotulemeden, onlarda boyle cıkarsa pek tavsiye edecegim bir marka ne yazık ki olmayacak. Oyle pamuk kirleten kararan bir likit degil onu soyleyebilirim ama bir aromada beklemeyin en azından simdilik izlenimlerim olarak.
Saygılar.
@dikdik_s
Teşekkür ederim üstadım, inanın ki bu forumda yazılanlar çok değerli ve hiçbiri boşa gitmiyor.Son incelemenizden edindiğim fikirler sayesinde güzel bir fırçaya sahip oldum. Bu konuda da bir şeyler yazsanız benim gibi birçok kişinin faydalanacağı bir yazı olur eminim. Bu sıralar zaten cüzdanı iyice boşalttığım için, bu konudaki yazınızı belki 1-2 ay içerisinde yazarsınız diye bekleyeceğim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Vaping 101, Keep Calm and Vape On dikdik_s 34 16,421 22/10/2019, Saat: 22:02
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: