Keep Calm and Vape On
@bayercy üstadım teşekkür ederim. Daha bırakamadım ama bırakıcam inşallah. 1 paket içiyordum şu an 3 tane içiyorum sigara. Onuda içmemek istiyorum.efkar tiryaki denedim baharat aromalı efkar Barbaros ve hayat denedim onlardada yoğun bir bal aroması var pek beğenmedim. Pek sigaraya benzemiyor bunlar. Sigarayı bırakamadığım için onu aratmayacak bir likit arıyorum. Ama bu likitler 1.5 ve en fazlası 3 mg biride nikotinsiz. Nikotin miktarları düşük olduğu içinmi yoksunluk yaşıyorum acaba. Ama kararlıyım önce sigarayı sonra bunu bırakmayı hedefliyorum.
(29/10/2016, Saat: 23:55)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun üstad. Sigarayı bırakmanıza sevindim. Sabrederseniz esigara, ateşliyi aratmaz.
Eğer günde 1 pakete yakın içiyor idiyseniz 3 mg yetersiz kalabilir. 9 veya 12 mg ile başlayın derim.
Henüz denemek kısmet olmadı , elimde çok likit biriktigi için almadım daha ama genel olarak Efkar'in tütün likitleri çok begeniliyor.
Benim deneyip begendiklerim,
Hexocell Maxboro
Hexocell Americano
Dekang Usa mix
Rainvape Bear ve MaxRy4

Hexocell likitleri için olumsuz yorumlar da var. Gerçekten de Rainvape kulandiktan sonra kalite anlamında hak vermedim değil.
En kısa zamanda Efkar deneyeceğim. Barbaros ve Oruç çok iyiymiş.
Esigara forumu var. Ordan likit yorumlarına bakabilirsiniz.

efkar tavsiye etmem çok kötü likitleri.
@selman hocam ne tavsiye edersiniz?
(30/10/2016, Saat: 00:18)LiuShang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @bayercy üstadım teşekkür ederim. Daha bırakamadım ama bırakıcam inşallah. 1 paket içiyordum şu an 3 tane içiyorum sigara. Onuda içmemek istiyorum.efkar tiryaki denedim baharat aromalı efkar Barbaros ve hayat denedim onlardada yoğun bir bal aroması var pek beğenmedim. Pek sigaraya benzemiyor bunlar. Sigarayı bırakamadığım için onu aratmayacak bir likit arıyorum. Ama bu likitler 1.5 ve en fazlası 3 mg biride nikotinsiz. Nikotin miktarları düşük olduğu içinmi yoksunluk yaşıyorum acaba. Ama kararlıyım önce sigarayı sonra bunu bırakmayı hedefliyorum.
Üstadım aslında ilk mesajda da belirtecektim , tam anlamıyla tütün tadı verebilecek likit vardır mutlaka. Ama bence bu kadar aroma çeşitliliği içinde seveceğiniz birçok likit bulabilirsiniz. Sizin likitlerde eksikliğini hissettiğiniz şeyin nikotin olduğunu sanıyorum.
12mg ile başlayıp birkaç içinde 0mg kadar dusurebilirsiniz. Ben su an 6mg kullanıyorum. Base ile yumusatip daha da düşük nikotin ile ictigim de oluyor.
Yüksek nikotinli likit kullanmaktan çekinmeyin derim. Binlerce kanserojen,katran ve karbonmonoksit yerine nikotin ve biraz aroma çok masum kalıyor.
İnşallah ikisini de bırakırsınız üstad Smile
Ben açıkçası keyif olarak gördüğüm için esigara yi bırakmayı düşünmüyorum Smile
@bayercy ve @Selman komşularımın yazdıklarına katılıyorum @LiuShang komşum. Ben de 4.5 ay önce bıraktım, ilk bir iki ay doğru likit ve atomizeri aramakla geçti vaktim. Kötü haber, insan başta o sigaranın filtre içinden sert çekilerek gelen dumanını ve tadını arıyor insan. Ama iyi haber bir kaç haftaya öyle unutuyor ki, sigaradan tiksiniyor.

Ben likit olarak mutluluğu Heisenberg Rising Sun'ın 10mg nikotinlisinde buldum, bu ay 10mg çok gelmeye başlayınca düşürdüm ilk defa nikotin oranını, bir denemenizi tavsiye ederim. Sigara tipi (ağızdan ciğere) çekim yapanlar için 10-18mg nikotin normal değerler. Direk ciğere çekim yapanlar için maksimum 6mg'ı geçmeyin deniyor. Bu nedenle 3-4 sigara içeceğinize daha yüksek nikotinli bir likitte, daha çok buharlamanızın negatif etkileri sigara içmenizden daha az hocam.
Ben su an evyap yapiyorum.biraz tecrube kazandiktan sonra en iyisi evyap komsular.hazir likitlerin icinden de ;
eger tutun tadi seviyorsaniz. : efkar hayat,216, alp, tiryaki gercekten guzeldir.efkar bogazi yormaz, aromalar uyumludur, iyi dinlenmistir.bazen base in partisine gore tat degisikligi olabiliyor ama totalde sigarayi animsatan guzel.likitlerdir.tavsiyem subohm icimde rda ile denenmesidir.cartomizerle vs tatlari.cok.ayirt edemezsiniz.
ikincisi rainvape killed : cikolatali.puro tutunu.alip demlediginiz takdirde gayet başarılı bir.likit.
liqua serisinin tutunluleri guzeldir, fiyati.da uygundur denenebilir.
smokehunter in inawera aromali.tutunlu.likitleri de saglamdir.
ben de tutun.aromali.aradigim.icin zamaninda.piyasada ne kadar benzer likit varsa kullanmistim.onlarca tutunlu likit.gecti elimden.tavsiyelerim.bu skeilde olur.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Likitler arasında nikotin seviyesi olarak epey fark var. Birinden alıyorsun 18mg nikotinli başka markanın 9mg olanı çok daha yüksekmiş gibi hissettiriyor. Benim 4 sene olacak 18mg ile başladım şuan 3e düşürdüm. Elimde az bi likit kaldı nasipse onları da bitirip bunu da bırakmaya niyetim var.
Efkar likitine gelince. Ben zamanında bi tane aldım sigara aromalı olanlardan bildiğin çemen kokuyordu. Yanımdakiler de sordu bu ne pastırma mı diye. Sonra attım gitti. İyiyi kötüyü ayırma işi biraz pratikle olacak şey. Bi içiyorsun çok iyi diyorsun başka likit keşfediyorsun önceden beğendiğin şeye bakıp bunu nasıl içmişim diyorsun. Başta başarılı gördüğünüz likitleri muhtemelen bi zaman sonra hatırlamazsınız.
Heisenberg aroma olarak başarılı ama nikotini dediğim gibi düşük geliyordu diğerlerine göre. Ama yeni başlayana tavsiye ederim. Yalnız şöyle bi sorun var koyu renkli likitler coili daha kısa zamanda öldürüyor. Şeffaf renksizlerle coil daha uzun gidiyor.
Son 5-6 aydır kendim araştırıp likit almadım hiç. Facebook'ta gruplar varmış ordan bizim arkadaşlar buluyordu bana da sipariş verin diyordum. Gruplar hakkında bilgim yok çünkü sosyal medya kullanmıyorum ama merak eden varsa sorup öğrenirim.
Best marka likit vardı bu son zamanlarda içtiğim. Aroma olarak iyiydi ama bunlardan da ikinci parti mal aldığımızda ilkiyle arasında çok fark vardı. 3mg istedim 30 gibi çıktı. Öksürük aldı başını yürüdü epey rahatsız etti beni. Bırakma kararını almamda epey katkısı oldu.
Bi diğeri de mest markaydı. Cam şişede damlalıklı falan geliyor sunuş güzel fiyatta diğerleri ile aynı. Bulursanız deneyin derim.
Yabancı likitlere fazla bulaşmamak lazım fiyatlar çok fahiş. Mest'in birisi 45 liraya satılan milletin de çok övdüğü myman denilen ithal likitin neredeyse aynısıydı. Bizim millet de geliştirdi likit işini iyi yapanı var eskiden çok kötü oluyodu içilmiyordu. O yüzden ithal likite para vermeyin  derim.
Bu arada ben bunca zaman dandik kanger evodu kullandım. İş görüyor mu görüyor ama diğer sistemler gibi güzel duman ve aroma vermiyor. Ufak olduğu için devam ettim böyle at cebe gitsin fazla yer kalamıyor. Bide diğerleri ciğerleri fazla nemlendiriyor diyorlardı o yüzden evoddan şaşmadım. Altına bi mod olmadı vision spinner kompakt ve ekonomik bi sistem kurmak isteyene gider.
(30/10/2016, Saat: 13:26)Selman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Likitler arasında nikotin seviyesi olarak epey fark var. Birinden alıyorsun 18mg nikotinli başka markanın 9mg olanı çok daha yüksekmiş gibi hissettiriyor. Benim 4 sene olacak 18mg ile başladım şuan 3e düşürdüm. Elimde az bi likit kaldı nasipse onları da bitirip bunu da bırakmaya niyetim var.

@Selman Hocam tamamen uydurarak soruyorum; nikotin oranları arasındaki fark şuradan kaynaklanıyor olabilir mi?

Buharcıların forumunda Heisenberg'i üreten Oswald nickli arkadaşın bir buluşmada çekilmiş, ortamdakilere nasıl likit hazırladığını anlattığı bir videosu vardı. Kendisi kimyager olduğu için PG, VG, Aroma ve Nikotini maddelerin atom dizilimlerine göre karışım oluşturduğundan, ilk önce elementin atom dilişinde son orbitalinde çift boşluk olan ile başlayıp buradaki boşluklardan birine başka bir madde, diğerine başka bir maddeyi bağlayarak demlendirme yaptığını falan anlatmıştı. Tabi şimdi hangisi hangisi hatırlamıyorum ama misal, önce VG, sonra aroma, sonra PG en son nikotin gibi gibi. Zaten Heisenberg'den memnundum ama bu videoyu izleyince de güvenim arttı. Acaba bazı evyapçılar işin tekniğini biliyor da böyle mi oluyor yoksa tamamen kullanılan nikotinin markasından mı kaynaklanıyor?
(30/10/2016, Saat: 22:13)Dr.Fahrenheit Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Selman Hocam tamamen uydurarak soruyorum; nikotin oranları arasındaki fark şuradan kaynaklanıyor olabilir mi?

Buharcıların forumunda Heisenberg'i üreten Oswald nickli arkadaşın bir buluşmada çekilmiş, ortamdakilere nasıl likit hazırladığını anlattığı bir videosu vardı. Kendisi kimyager olduğu için PG, VG, Aroma ve Nikotini maddelerin atom dizilimlerine göre karışım oluşturduğundan, ilk önce elementin atom dilişinde son orbitalinde çift boşluk olan ile başlayıp buradaki boşluklardan birine başka bir madde, diğerine başka bir maddeyi bağlayarak demlendirme yaptığını falan anlatmıştı. Tabi şimdi hangisi hangisi hatırlamıyorum ama misal, önce VG, sonra aroma, sonra PG en son nikotin gibi gibi.  Zaten Heisenberg'den memnundum ama bu videoyu izleyince de güvenim arttı. Acaba bazı evyapçılar işin tekniğini biliyor da böyle mi oluyor yoksa tamamen kullanılan nikotinin markasından mı kaynaklanıyor?

Valla komşum ben o kadar ayrıntısını bilmiyorum ama epeyce likit denedim bugüne kadar gözlemlerim bu yönde oldu. Bazılarının nikotin değeri vg-pg oranları da aynı olmasına rağmen diğerlerine nazaran bariz farklı oluyordu. 3mg içip nikotinsiz gibi hissettiğim de oldu yine 3lük içip öksürdüğüm de.

Ben evyap likit kullandım birisi yapıyordu benim evin yakınlarında gidip alıyordum. Adamın ufak bi çevresi vardı onlara hazırlıyordu piyasaya sürmedi likitleri. Ona sormuştum bazıları nikotin yerine başka bişeyler katıp maliyeti düşürmeye çalışıyor demişti. Yanlış hatırlamıyorsam nikotin markasının da farkettiğini söylemişti. Doğru mudur yanlış mıdır hiç bi fikrim yok. Kendim hiç denemedim yapmayı o yüzden tekniği hakkında bilgi sahibi değilim.

Heisenberg genel olarak güzel bi bu arada. Sadece bana boğaz vurumu ve üzerinde yazan nikotin değeri içerken düşük geliyordu. Şuanki durumunu bilmiyorum. İlk başladığımda cookie star favorimdi sonra başka aromalar da çıkarmışlar sanırım. Belki değişiklik olmuştur geliştirmişlerdir.

Bide işin sağlık boyutu var. Oswald kimyager olduğu için işin sırf evyap tekniğiyle hareket etmeyip bilimsel kısmından da anladığından ona göre hazırlıyordur. Sırf likit güzel geliyor diye de herşey içilmez. Bi tane redbullu denemiştim bildiğin redbull içmiş gibi oluyordum. Hatta en beğendiğim likit bile olabilir birinden alıp denemiştim. Sonra araştırdım baktım 100mlsi 3 dolar mı 6 dolar mı neydi. Böyle beleş fiyatına olan çinli sitelerin sattığı şeylerden de uzak durmak gerek bence. Ne halt katıyorsa boş şişe fiyatına herif 100ml likit satıyor. Heisenberg o bakımdan bana sağlam görünüyor. Oswald işini bilen adam belli. Boğaza az vursun nikotin az olsun idare edilir yeter ki daha sağlam yapılsın. İnsanın içerkende biraz içine sinmesi lazım.

Bu arada bi önceki mesajda ithal likit demiştim ama demek istediğim premium diye satılan pahalı ithaller. Yeni farkettim.
Inanın oyle "elementin atom dizilisine gore karısım" lafları falan bunları yapanların seviyesinde ki laflar degil. Gıda aromaları katarak likit yapıyor bizim firmalar. Haiesenberg in de bir kac urununu denemis biri olarak soyluyorum. Banana Cream ı fena degildi. Digerleri ni pek begenmedim cok basit karısımlar. Kendinizin evde yapabilecegi karısımlar. Butun firmalar hazır base alıp, bir miktar aroma ile karıstırıyor. Bu aromalarda tabanında hepsi gıda aroması dır. Internetten aroma tariflerine gore yada hazır karısımlı aromalar alarak hazırlanır buyuk cogunluk likit.

Likit tavsiye edilmiyor. Herkesin zevki begenisi farklı. Sigarayı bırakmak icin dusunuyorsanız, daha onceden bir dostumun tavsiye ettigi efkar ın cesitli tutun aromaları ilkbasta yardımcı olacaktır. Deneme boylarından soyleyeyip hosunuza gidenden baslangıc olarak alabilirsiniz. Hayat, tiryaki gibi modeller ilk aklıma gelenler, karısık deneyin iste dostlar. Efkar diye baslayıp, diger markalar, heisenberg, likitim, vs. vs. deneyin hepsinden. elbet sigara dan cok daha zevk alacagınız bir tat bulacaksınız.

Esigara hakkında benim ana amacım ve tavsiyem, sigara icenlere yonelik, sigarayı bırakmak ustune. Zaten sigara icmeyen kimseye tavsiye etmem onermem veya ozendirmem. Ama sigara iciyorsanız ve bırakmakta zorlanıyorsanız tavsiye ederim.
Saygılar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Vaping 101, Keep Calm and Vape On dikdik_s 34 16,515 22/10/2019, Saat: 22:02
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: