Keep Calm and Vape On
Buda bendem sarim isi eglenceli ve cok kolaymis
05650d97a8a7f36916e58f6ef0eae44a.jpg
(23/12/2014, Saat: 20:00)alpergoren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buda bendem sarim isi eglenceli ve cok kolaymis
05650d97a8a7f36916e58f6ef0eae44a.jpg

Keyifli puflamalar Wink
Bu konu altındaki fotoğraflarda gördüğüm e sigaralar hiç günlük hayatta karşılaştıklarıma benzemiyor. Benim gördüklerim genelde kalem veya lazer pointer formunda ince ve zarif şeyler bunlar ise bilinmeyen bir teknolojinin ürünü gibi=D

Farkları nedir acaba?
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

atto komşumun da dediği gibi e-cig(o kalem gibi olanlar) olayı amatör likitlerle duman çekip zevk almadan ibaret ama vapor olayı yani işin prof tarafı çok ayrı direk aromayı tadarsın işin özüdür yani karışım yapıp yeni tatlar icat edersin doldur kullan değildir uğraşıp sararsın omaja göre duman tat alırsın böyle giderWink
Peki bir sorum daha olacak, ben günde 3-4 tane sigara içiyorum o da yemek sonrası veya sohbetle beraber kahve keyfi falan. Bu aletler bana aynı keyfi verebilir mi? Nikotinle bir bağlılığım olduğunu düşünmüyorum ;çünkü hiç içmeden haftalar aylar da geçirdiğim oluyor. Benim sigarayla birlikteliğim keyfi yani. Eğer bunlar da aynı olayı sağlayabilcekse fabrika bacasından nefes alıyormuşcasına binlerce kimyasal almaya gerek yok.
-Grace Hopper

(23/12/2014, Saat: 23:09)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki bir sorum daha olacak, ben günde 3-4 tane sigara içiyorum o da yemek sonrası veya sohbetle beraber kahve keyfi falan. Bu aletler bana aynı keyfi verebilir mi? Nikotinle bir bağlılığım olduğunu düşünmüyorum ;çünkü hiç içmeden haftalar aylar da geçirdiğim oluyor. Benim sigarayla birlikteliğim keyfi yani. Eğer bunlar da aynı olayı sağlayabilcekse fabrika bacasından nefes alıyormuşcasına binlerce kimyasal almaya gerek yok.
Daha fazlasini verir zaten siz tiryaki degilsiniz duman zevk ve psikolojik olarak sigara iciyorsunuz vaping tam size gore
Valla çeşitli aroma(meyve,tütün v.b) bol duman ve uğraşmayı seviyorsan bir tane edin derim zevk alma olasılığın yüksek
(23/12/2014, Saat: 23:09)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki bir sorum daha olacak, ben günde 3-4 tane sigara içiyorum o da yemek sonrası veya sohbetle beraber kahve keyfi falan. Bu aletler bana aynı keyfi verebilir mi? Nikotinle bir bağlılığım olduğunu düşünmüyorum ;çünkü hiç içmeden haftalar aylar da geçirdiğim oluyor. Benim sigarayla birlikteliğim keyfi yani. Eğer bunlar da aynı olayı sağlayabilcekse fabrika bacasından nefes alıyormuşcasına binlerce kimyasal almaya gerek yok.

Straht hocam sadece buhar olarakta kullanabilirsiniz,
Nikotin olamadan aroma ile bir puro ya yada meyve tadıda alabilırsiniz, her seçenek var, amaç nikotini ufak ufak azaltıp alışkanlığı bitirmek , geriye buhar ve aroma kalıyor.
Oda zamanla bırakılabilir veya bıktırabilır.
17 ekimde bıraktım ateşliyi, bir ay önce birtane denedim zehir gibi tat içmeden attım, bugün bir lightmall denemesi yapam dedim az bir içime çektim ilk başladım gün aklıma geldi sanki içime öküz oturdu hemen attım, daha elimi sürmem ateşliye.

Harika tatları olan e-juice lar var. Genelde birkaç aromanın harmanlanmasından oluşan tatlar.

Örneğin;

Alien Vision - Bobas Bounty. Tadı için içerim. Tarif edilemeyen, günün her saatinde farklı notaları vardır.

HHV - Legend. Aroması sentetik değil. Yaş tütün yapraklarında çıkarılan aroma ile yapılıyor. Yemek sonrası doyumu için içerim.

Graham Cracker. Çayın yanında keyif veren tada sahip.

Bunun gibi birçok e-juice var.

Kimi değişik tatlardan keyif alır. Kimisi buhar çıkarmaktan. Kişiye göre değişir.

Ben sis makinası gibi buhar çıkarmaktansa, yoğun aroma tadını tercih ediyorum. Kullandığım ekipmanı ve sarım şeklini de buna göre seçiyorum.

Tabi her keyifin bir bedeli olduğu gibi, bununda bir bedeli var. Uğraşmanız gerekecek. Tel sarıp, atomizeri kurmanız, belirli aralıklarla wick değiştirmeniz, temizlemeniz vs..
Cevap veren tüm komşulara teşekkürler. Bu olay sanırım bana iyi gelicek ;çünkü her ne kadar günde 3-4 tane içsemde özellikle sporu bıraktığım şu bir kaç aylık dönemde iyice nefesim kesilir oldu. Spor yaparken bir şekilde dengeleniyor ama böyle salınca sigara etkisini iyice hissettirdi. Hoplaya zıplaya çıktığım merdivenler bitişte everest tırmanmış etkisi bırakmaya başladı.

@trache nikotim bağımlılığım yok diye düşünüyorum. Daha çok ciğer sağlığı için bırakmak istiyorum. Hazır bırakmışken tekrar başlamayın tabi ama başlarsanız camel crush, marlboro touch blue, camel green veya black ve 2001 uzun mavi tavsiye ederimBig Grin

@Atto başlarsam juice konusunda kafanızı şişiririm zevklerimiz uyuşuyor gibiSmile

Bir hobimizde emek gerektirmese şaşarım zaten.. Peki 3-4 aylık vape stoğu kabaca ne kadar yer kaplar ve ne kadar ağırlık yapar? Uçaklara bu juice bagajda alınabiliyor mu? Bunlar gemiye giderken kafamı kurcalayan sorular olacaktır.

Yalnız 0-1 deniz varken gökyüzü masmavi pruvanız netayken atlantik seyri sırasında köprüüstünde yakılan sigara da çok başka oluyor. Yemek sonrasıymış, seks sonrasıymış falan yalan olay budur Smile

Cevaplar için tekrardan Teşekkürler
-Grace Hopper

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Vaping 101, Keep Calm and Vape On dikdik_s 34 16,577 22/10/2019, Saat: 22:02
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: