Merhaba Arkadaşlar
Bence Progress alın hocam, alıp ta memnuniyetsizlik hisseden duymadım. Sürekli kullanan da var, benim gibi rotasyonunda değerli bir Parça olarak kullanan da var. Bu benim kişisel tercihim olurdu. Edwin Jagger DE89 veya Muhle R89 da değerlendirmeniz içinde olsun bence.

Sent from my iPad using Tapatalk
Tavsiyeler için çok teşekkür ederim.

shaving101 sitesinde bulduğum yorum aşağıdaki gibi. Yani başlagıç aşamasında olanlar için tavsiye edilmiyor.

"It is great for an expert, but terrible for a beginner who doesn't know how his face reacts or what angle he needs."

http://www.shaving101.com/index.php/prod...razor.html
Hoşgeldiniz foruma, ayarlı aletlerden Progress çok beğeniliyor. Ben EJ daha çok beğensem de sanırım Progress tavsiye etmek daha iyi oluyor yeni başlayanlara.

Orta agresif bir DE ile çok rahat, tahrişsiz, sinek kaydı olunabileceğine eminim, lakin ayarlı makinelerin belli eksikleri agresiflikle elemine edebiliyor oluşu da bir avantaj.

Keyifli tıraşlar.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Hoşgeldiniz,

Hem kaliteli hem ayarlı isterseniz Merkür Futur veya Vision bakabilirsiniz. 225 Euro'yu gözden çıkartdıysanız Ikon shavecraft 101 alıp ($75) yanına 102 kafası alıp ($45) 110-120 dolara hem açık taraklı hem kapalı taraklı hem de slant alete sahip olabilirsiniz.

Keyifli ve bol köpüklü tıraşlarSmile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Hoşgeldiniz.
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)
Alet seçimi konusunda Okuyarak doğruyu bulacağınıza inanıyorum. Keyifli tıraşlar diliyorum. Aramıza hoşgeldiniz.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Merhabalar, bende geleneksel traş rüzgarına kapılıp foruma yeni üye olanlardanım...Düşüncelerimiz sizinle aynı,bir defa en iyisini alıp başka arayışlara girmemek..Ama traş serüveni böyle olmayacak arayış hiç bitmeyecek gibi görünüyor.. Tercihlerinizi merak ediyorum,paylaşımlarınızı bekleyeceğiz..
Keyifli traşlar..
(01/12/2014, Saat: 14:24)ferhat1905 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Foruma Pils ve Merkur Futur tıraş makinelerini araştırırken denk geldim. Açıkçası benim gibi olanlarda varmış diye sevindim Smile
Adım Ferhat. İstanbul'da yaşıyorum. 29 yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Teknolojiye karşı inanılmaz bir bağlılığım vardır.
Hayatın her alanında bir şey alacağım zaman çok araştırma yaparım.Bir defa alır ve en iyisini almayı kendime prensip edinmişimdir. Babamın ve Almanya'da yetişmenin verdiği bir etki olsa gerek.

Forumu keyifle takip etmeye başladım. İlk bakışta olayın sadece basit tıraş olmak olmadığını ve bunun bir zevk işi olduğunu anladım.
Cildim çok hassas, kaliteli ve en önemlisi cildime uygun tıraş makinesi bulma amacındayım.Sonrasında paylaşımlarım ile faydalı olabilmeyi amaçlıyorum.

Görüşmek üzere.

Bende yeni üyelerdenim ferhat1905, öncelikle foruma hoşgeldiniz diyorum Smile.Bende aynı şekilde ürün alınırken iyi araştırma yapılması taraftarıyım. Bu konudaki tecrübelerinizden yararlanmak çok iyi olacaktır.Bol köpüklü, tahrişsiz tıraşlar dilerim Smile
Foruma hoş geldiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
Hoşbulduk Arkadaşlar.
Çok teşekkür ederim. Gerçekten güzel bir forum izlenimini yaklaşımlar açıkça gösteriyor.
Okumaya ve araştırmaya başladım Smile Durumumu buradan iletiyor olacağım.

İlk işim İkon Shavecraft'ı araştırmak olacak. Tabi fırça tavsiyelerinizi de bekliyorum.

Aslında Almanya'dan aileme getirtirim yada elden alırım diye düşünüyordum. Bu durumda Merkur markasına da bakmam gerekir. Değil mi? Ya da başka markalar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 887 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,656 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 721 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,961 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 767 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı