Merhaba
(01/12/2014, Saat: 18:43)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok yumuşak fırçalar özellikle sabunla kullanacaksanız hayal kırıklığına uğratabilir. İlk fırçanızın çok yumuşak ve lüks bir fırça olmasını tavsiye etmem.
Forumda daha önceki incelemelerde semogue soc porsuk fırça için, "tek fırça olarak kullanmak için güzel fırça" gibi yorumlar yapılmıştı. Fiyatı biraz yüksek ama İmpa ticarete giderseniz mutlaka bunu da inceleyin derim.
Forumda da incelemeleri mevcut.
http://oi60.tinypic.com/2v9c400.jpg

simpson best badger yumuşak mı sizce?
(01/12/2014, Saat: 18:44)efdu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: simpson best badger yumuşak mı sizce?
Yorumum geneldi. Simpson için değil.
Hiç simpson kullanmadım yani bir tecrübem yok.
Best badger olduğu için çok yumuşak olma ihtimali yok.
Ben simpson ı sert bulup en yumuşak fırçalara yönelme ihtimaliniz için dedim.
Simpson Colonel X2L kullanıyorum, 22 mm Düğüm var ama Chubby kadar yoğun kıl yapısına sahip değil. Best fırça ile sahip Olduğum TGN finest düğümü karşılaştırabilirim. Finest düğümün uçları daha ipeksi, Simpson Best kıl yapısı olarak dipten uca daha homojen Yapıya sahip. Uçlar batıcı değil o kadar ama Finest fırçam kadar da ipeksi değil. Colonel bile kemikli bir Yapıya sahip. Sabunlarla ve kremlerle gayet rahat kullanılıyor.
Tavsiye eder miyim ? Simpson rotasyonda zevkle kullandığım, isminin hakkını veren bir fırça. Chubby 2 biraz yoğun olduğundan yüzde ipeksi konforu yakalayamayabilirsiniz. Simpson kalitesini düşünüyorsanız, Duke 3 ü de değerlendirin derim, bildiğim kadarıyla sapı biraz daha uzun, kapta köpürtmede kolaylık sağlayabilir. Ama Chubby 2 ile fiyat kıyaslamasını bilmiyorum.
Keyifli ve güzel tıraşlar.

Sent from my iPad using Tapatalk
efdu komşum, progress,tipsoft fırça (model seçebilirsiniz),impa tic.Mustafa Bey'in önerileri doğrultusunda keskin birkaç jilet fazlasıyla işinizi görür düşüncesindeyim.

syg
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
Porsuk dünyası inanin çok derin. Fırça arayan arkadaşlara öncelikle ne kullandıklarını ve ona göre nasıl birsey aradıklarıni sorarım. bu konuda çoğunluğun ortak beğenisini kazanan modeller olabiliyor. Büyük olasılıkla siz de o çoğunluk içinde olacaksınız.
Özetle:

Simpson marka fırçalar güzeldir, elinize sapı iyi oturan vitrinde hoşunuza gideni alın. Best yada süper farketmez.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(01/12/2014, Saat: 22:37)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Porsuk dünyası inanin çok derin. Fırça arayan arkadaşlara öncelikle ne kullandıklarını ve ona göre nasıl birsey aradıklarıni sorarım. bu konuda çoğunluğun ortak beğenisini kazanan modeller olabiliyor. Büyük olasılıkla siz de o çoğunluk içinde olacaksınız.
Özetle:

Simpson marka fırçalar güzeldir, elinize sapı iyi oturan vitrinde hoşunuza gideni alın. Best yada süper farketmez.

Marketlerde satılan 5-10 TL lik sentetik fırçalardan kullanıyorum hocam..Daha önce porsuk kullanmadığım için aslında fırçanın yumuşaklığının ve sertliğinin ne ifade ettiği konusunda bilgim yok sadece fikir yürütebiliyorum.. Sakallarım biraz sert, o nedenle permatigin koruma barını kırıp traş olduğuma göre çok yumuşak fırçalar işimi görmez gibi geldi..
Forumda chubby 2 best badger incelemesinde "Kullanım esnasında memnun edici düzeyde yayılma sağlıyor ne çok fazla yumuşak yelpaze gibi açılıyor ne de çok fazla sert olup yüzümüzde gezinirken tahriş yaratıyor yani tam ideal ölçülerde" diye yorumlamış bir arkadaş.. O nedenle düşündüm bu fırçayı..
Elbette dokunma hissini kelimeler ile anlatmak gerçekten çok çok zor. Cildiniz çok hassas yapıdaysa simpson best size hafif de olsa batıcilık hissi verebilir. "Genel kitle" bunu hissetmiyor bile. O nedenle "ideal ölçü" çok göreceli bir kavram. Tamamen kişisel.

Bilinenin aksine sert sakalı yumuşatan fırçanin sert yada yumuşak olması değil, ilik su ve tıraş sabunu/kremidir.

Bir de bunun yanında psikolojik doyum var. Birçok kişi servet dökerek aldığı fırçaya objektif olmaktan öte "vay be muhteşem birşey" diyecektir. Hani online satış yapan sitelerde 5 yıldız verilen ama parasini hak etmeyen birçok ürün olduğu gibi.

araba kullanmayı yeni öğrenen insanlara gidip sıfır km bir araç al demez kimse. Fırça için benzer şeyler söylenebilir. Ancak düğüm çapı geniş ve köpüğü içine hapsetme meyilli olan bir fırçadir chubby.
En popüler chubby Ebadı zaten chubby 2 dir. Chubby 2 gerçekten benimde çok keyifle kullandığım bir fırçadir.

Bütçenizi bilmiyorum ama hangisini alırsanız alın çok memnun kalacak, bundan sonra acaba hangisini almalıyım diyeceksiniz. Wink
Umarim sorunuza az çok yanıt olmuştur yazdıklarım.
Çok teşekkür ederim @Onur98 hocam..Oldukça aydınlatıcı oldu benim için..Bir kere alayım iyisini alayım mantığı ile bütçeyi olabildiğince yüksek tutmuştum.. Ama anlattığınızdan çıkardığım sonuç şu ki gerek traş bıçağında gerekse fırçada ne alırsam alayım yeni serüvenlere açılma ihtimalim yüksek Smile geleneksel traş kendini,cildini,tarzını tanıma ve biraz da kendini şımartma yolculuğu galiba Smile
(02/12/2014, Saat: 00:36)efdu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkür ederim @Onur98 hocam..Oldukça aydınlatıcı oldu benim için..Bir kere alayım iyisini alayım mantığı ile bütçeyi olabildiğince yüksek tutmuştum.. Ama anlattığınızdan çıkardığım sonuç şu ki gerek traş bıçağında gerekse fırçada ne alırsam alayım yeni serüvenlere açılma ihtimalim yüksek Smile geleneksel traş kendini,cildini,tarzını tanıma ve biraz da kendini şımartma yolculuğu galiba Smile
Kesinlikle
Hosgeldiniz, bence size 38c barley lazim. Bana gore tam agir hizmet iscisi...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 898 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,666 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 727 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,990 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 773 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı