Merhaba
(30/11/2014, Saat: 01:43)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress agresif sınıflandırılacak bir alet değil bence. 5. Ayar bile yeterince yumuşak idi tiraslarimda.
Aletler arası kalibrasyon farkindan mıdır bilmem?

Başlangıç olarak progress uygun gibi geldi üstadım..Ayarlı olması cezbetti biraz da..Günlük traş olmam gerektiği zamanlar kullanırım diye düşündüm..
(30/11/2014, Saat: 17:03)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz..

Hoşbulduk..Sıcak bir ortam,pek diğer forumlara benzemiyor..İlgilerinden dolayı herkese teşekkür ederim..
Arkadaşlar alet konusunda progress e karar verdim. Fırça konusunda forumu okudum ama yinede yorumlarınıza ihtiyacım var..Birkaç gün içinde İstanbul'a gidebileceğim..Kararımı verip İMPA'dan almak istiyorum..
Almışken fırça bir kere alınır,evladiyelik olsun deyip simpson chubby 2 best mi almalıyım yoksa önce daha uygun bir fiyata bir EJ super badger alıp denemelimiyim? EJ aldıktan sonra tüh simpson alsaydım keşke dermiyim acaba?
Fırça yumuşaklığı pure, best, super, silvertip diye gidiyor. Markadan markaya da bazı farklar var. Ona göre düşünüp alabilirsiniz. Mümkünse dokunarak alın.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Hocam eğer uygun fiyatlı olsun isterseniz EJ almak yerine Tipsoft alabilirsiniz, Ej fırçalardan çok daha kalitelidir. Simpson ile Tipsoft kalitede yarışırlar eminim. Simpson çok kaliteli ama pahalı bir fırça olduğu için karar sizin.

Progress ise iyi bir seçim olmuş. İmpa Tic. gitmişken farklı jiletler almayı da ihmal etmeyin. Şimdiden hayırlı olsun.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(01/12/2014, Saat: 17:23)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam eğer uygun fiyatlı olsun isterseniz EJ almak yerine Tipsoft alabilirsiniz, Ej fırçalardan çok daha kalitelidir. Simpson ile Tipsoft kalitede yarışırlar eminim. Simpson çok kaliteli ama pahalı bir fırça olduğu için karar sizin.

Progress ise iyi bir seçim olmuş. İmpa Tic. gitmişken farklı jiletler almayı da ihmal etmeyin. Şimdiden hayırlı olsun.

Teşekkürler üstadım..Çok teferruata girmeyi sevmiyorum,alışkanlıklarıma da düşkünüm biraz..Genellikle böyle konularda "şimdilik o gereksiz, onu sonra alırım, şunu da bir deneyeyim" diyorum ve yaptığım masraf haddini oldukça aşıyor..Keşke baştan iyisini alsaydım diyorum..O yüzden bir kere alayım bir daha da aman şuydu buydu demeyeyim istiyorum..
Ancak sırf markaya da para vermek anlamsız..cihankeskin üstadın dediği gibi dokunarak almak en iyisi sanırım..simpson best badger için çok yumuşakda değil sert de değil diye yorum yapılmış..İdeal gibi görünüyor..
Hocam bir de şöyle düşünün bu forumda yarım kullanılmış tıraş kremi dahil her türlü 2. el tıraş malzemesinin bir alıcısı var. Tabi değer çok düşer ama yine de elinizde kalıp bir kenara atmazsınız.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Komşum elbette boşa para vermemek en doğrusu. Simpson da olsa Best badger batıcı olur hafiften. Super badger biraz daha yumuşak olur ama gene de batıcılık vardır. Silvertip ve diger özel serilerde tam yumuşaklık hissedilir. Chubby firçanın genek özelliği olarak daha kemikli bir fırça zira kıl boyu (loft) kısa ama düğüm çapı (knot) geniş olduğu için yani tıknaz diyelim.

Hiç porsuk kullanmamış birisi için bu söylediklerimi kafada oturtmak ve firçanın ideal olduğuna karar vermek elbette çok zor olacak ve havada kalacaktır. Elle dokunmak ile firçanın yüze dokunmasi çok farklı. Yani elle baktım yumusakti güzel fırça demek pek doğru değil çünkü suya girince esas karakteri ortaya çıkıyor.

Özet olarak evet Simpson chubby 2 çok güzel fırça ve pahalı. Tipsoft da aynı kaliteyi çok rahat sağlıyor ama chubby modeli yok henüz. Hangisini alırsanız alın uzulmezsiniz.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(01/12/2014, Saat: 18:24)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bir de şöyle düşünün bu forumda yarım kullanılmış tıraş kremi dahil her türlü 2. el tıraş malzemesinin bir alıcısı var. Tabi değer çok düşer ama yine de elinizde kalıp bir kenara atmazsınız.

üstadım bu alıp satma işleri benim pek becerebildiğim işler değil..O yüzden ince eleyip sık dokumaya çalışıyorum Smile Sizin dediğiniz gibi dokunarak,İmpa Ticaretin fikrini sorarak almaya çalışacağım..
(01/12/2014, Saat: 18:34)efdu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadım bu alıp satma işleri benim pek becerebildiğim işler değil..O yüzden ince eleyip sık dokumaya çalışıyorum Smile Sizin dediğiniz gibi dokunarak,İmpa Ticaretin fikrini sorarak almaya çalışacağım..
Çok yumuşak fırçalar özellikle sabunla kullanacaksanız hayal kırıklığına uğratabilir. İlk fırçanızın çok yumuşak ve lüks bir fırça olmasını tavsiye etmem.
Forumda daha önceki incelemelerde semogue soc porsuk fırça için, "tek fırça olarak kullanmak için güzel fırça" gibi yorumlar yapılmıştı. Fiyatı biraz yüksek ama İmpa ticarete giderseniz mutlaka bunu da inceleyin derim.
Forumda da incelemeleri mevcut.
http://oi60.tinypic.com/2v9c400.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 897 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,666 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 727 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,990 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam