Tıraştan sonraki yeşillik
sorununuz geçinceye kadar

jileti uzun süre kullanmayın
(sistem ürünlerde bunu yapmak demek milyarder olmak demek olduğundan)
"geleneksel tıraşa geçmeyeceksenizde" kullan at ve kesinlikle tek bıçaklı geniş ağızlı ürünler kullanın

tahriş etmemek için bastırmayın

jileti tıraş olurken sık sudan geçirip temizleyin

sabun doğrı kıvanda olsun ne cok sulu ne çok kuru yoksa tahriş kaçınılmaz

tekniğiniz oturana cildiniz düzelene kadar sadece 2-3 perde yukarıda asagıya tıraş olun
(sitede gördüğünüz tıraş teknikleri ustura ve jiletli geleneksel tıraş içindir kartuşlu alerlerle ve makinelerde makul sonuç vermeyecektir)

tıraştan hemen sonra şap kullanıp durulayın

tıraş sonrası losyon kolanya vs yerıne balzam kullanın

sorununuz kalmayacak.

Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Tıraş olurken Yüzüme 1 saat önceden Ceradolin nemlendirici sürüyorum. 1 Saat sonra da sıcak suyla 3 dk yıkadıktan sonra niveanın hassas ciltler için olan traş jelini sürüp iyice elimle yediriyorum. Arada hafif elimi ıslatıp o köpük kıvamını yakalamaya özen de gösteriyorum, hafifte bekletiyorum suratımda köpüğü. Ardından bir kaba sıcak su daha dolduruyorum. Jileti yüzüme her vurduğumda musluğu iyice açıyorum, jileti önüne tutuyorum, sonra sıcak suya batırıp hafif çırpıyorum. Jileti kesinlikle bastırmıyorum. Ama yine de sonuç bu. Yani gidip makine al dedi bir kaç arkadaş, en azından tahrişi önler. gittim 250 lira verip makine de aldım, ama bir işe yaramadı. Yani bu kadar çaba sarfedip böyle sonuç alınca insan cidden kötü hissediyor. Sabahtan beri kafayı buna taktım moralim çok bozuldu. Bu sorun da 1 yıldır falan böyle, yaz tatilinde uzun süre jilet değdirmedim, hatta kesmedim bile. Ama sonradan yaptığım ilk tıraşta yine aynı sonucu aldım. Confused Bir dermatologa gittim, kadına bir saat anlattım sadece nemlendirici verdi "Olur öyle" dedi, merak ediyorum o kadın sürekli yanan bir suratla dolaşmış mıdır? -.- Valla çok koydu bu durum bana.
Birde bizim önereceğimiz çözümü deneyin ;

Wilkinson Makine 10TL
Birkaç kutu farklı jilet 5TL
Arko Regular Krem 2,5TL
Arko Sabun 1TL
Herhangi bir tıraş fırçası 5TL
-----------------------------
Yuvarlak olarak 20 lira vereceksiniz ama aldığınız sonuç o verdiğniz 250 liradan kat kat iyi olacak.

Not: Sonrası için masraflar artacak bir zevk olup hobi halini alınca orası ayrı Big Grin

Forumda yeni başlayanalr için birsürü farklı konu var ihtiyacınız olan her bilgide mevcut.Tabiki ayrıcada yardımcı olmaya çalışırız.
En yakın zamanda temin etmeye çalışcam. Aslında ellerim beceriklidir benim, belki ustura bile deneyebilirim de biraz tırsıyorum kalıcı iz falan bırakır diye. Yoksa normalde 2 elimle de yazı yazabiliyorum, elim çok titremez.
yanlıs kısılere soru sordugunuzda yanlıs yanıt almanıza sasırmamalı
makıne ıslak tıraşdan defelarda daha tahrıslı bır tıraş yolu...

sorunu tahriş olan ıslak tıraş olan birine makine al demek için aklını kaçırmış olması gereklı ınsanın
bilmiyorsa susmalı ınsan... Sad

sizin tıraş olurken gösterdiğiniz özeni birçok cerrah hastasına gösteriyordur Smile

ürün seçimleriniz yanlış

doğru ürünlerle
sonç inanılmaz değişecek

1 paket permasharp jilet 1 lira
1 paket arko sabun 1 lira
1 rimei tıraş aleti 5 lira
1 fırça 5 lira

12 liraya çok daha farklı sonuçlar almanız işten bile değil

(15/03/2012, Saat: 22:10)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birde bizim önereceğimiz çözümü deneyin ;

Wilkinson Makine 10TL
Birkaç kutu farklı jilet 5TL
Arko Regular Krem 2,5TL
Arko Sabun 1TL
Herhangi bir tıraş fırçası 5TL
-----------------------------
Yuvarlak olarak 20 lira vereceksiniz ama aldığınız sonuç o verdiğniz 250 liradan kat kat iyi olacak.

Not: Sonrası için masraflar artacak bir zevk olup hobi halini alınca orası ayrı Big Grin

Forumda yeni başlayanalr için birsürü farklı konu var ihtiyacınız olan her bilgide mevcut.Tabiki ayrıcada yardımcı olmaya çalışırız.

aklın yolu bir Wink

geçmiş olsun...

http://www.psmicrographs.co.uk/shaved-be...age/500116

bu ıslak traştan sonra yakın çekim elektron mikroskop ... biraz uzamış hali .
bir de bunun elektrikli makina ile olano vardı bulamadı ama,
bi gören bir daha ıslak traştan başka bir şey denemezdi yani o derece feci ii.
Herkese teşekkürler, şimdi araştırıp avcılarda bunları nerede bulabileceğimi bulacağım. E benim makinayı da artık internetten satmaya çalışırım -.- Şu sorun hallolsun var ya dünyalar benim olur Big Grin Hepinize dua edeceğim Big Grin
gececek emin olun

ama o vızıltılı şeylere kimse para vermez Smile
size aldıran arkadaşınız seviyor gibi duruyorsa bence ona satmaısınız Smile

herşey bir milyon tarzı dukkanlarda
ve
berber malzemesi toptancılarında bulabılırsınız

(15/03/2012, Saat: 20:08)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Sorun tıraş makinesinde olabilir... Zira hiçbir tıraş makinesinin, jilet kadar iyi olabileceğine inanmıyorum.. Islak olsun, kuru olsun, hiçbir elektrikli tıraş makinesi, jilet yada ustura kadar iyi tıraş edemez.... Sizdeki bu sakal kalma sorununun sebebini de, kullandıgınız tıraş makinesine bağlıyorum. M*** 3 konusuna gelince, onun yerine geleneksel tıraş öneriyorum arkadaşın önerdigi gibi. Ayrıca jileti Permasharp seçerseniz yogun sakallı oldugunuz için daha iyi netice alırsınız.

GEçenlerde berberımde,Remington marka ufak baslı elektrıklı tıraş makınası vardı.Kendısı tıraşa meraklı olduğumu bıldığınden,
makınayı bana gosterdı ve yanaklarımı bu makınayla aldı.Çok şaşırdım,çunki sinekkaydı otesı bırşey oldu yuzum.Dediğine gore,musterılerını ustura ıle tıraş ettıkten sonra bırde bu makınayla alıyormuş.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraştan sonra bıyıklarım gözükmeye devam ediyor Ülker 21 9,690 27/08/2020, Saat: 11:49
Son Yorum: Oldstyle
  R41'ten sonraki alet. husmenusta 21 10,153 19/11/2018, Saat: 18:23
Son Yorum: husmenusta

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: