Geleneksel tıraşsever profili
(08/08/2018, Saat: 15:18)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: . çocukluğunu/gençliğini, geçmişi özlemiştir
. babasını çok sevendir
. tüketim karşıtıdır ama farklı kulvarda tüketiciye dönüşmüştür (farklı tıraş aletleri, fırçalar, jiletler, sabunlar, kremler vs birikmiştir elinde)
. modernizmle anlaşamayandır
. muhafazakardır (yaşam tarzı olarak)
. eski şarkıları dinlediğinde kafası uçuşa geçer, eski filmlere bayılır, eski sinema afişlerine meraklıdır, çizgi-roman sever,
. her günü aynı yaşamaktan daralmıştır
. bahçeli bir evi vardır ya da bahçeli ev hayali kurar
. klasik/geleneksel olanı sever
. hızlı yaşamayı, aksiyonu pek sevmez, biraz tembel, biraz ehl-i keyf'dir
. endüstriyel ürünlere karşı biraz ön yargılıdır, el emeği nesnelere bağlılığı vardır
. ailesine düşkündür, iyi bir baba, iyi bir eşdir veya iyi bir aile babası potansiyeli vardır
. modayla/trendle pek ilgilenmez, kaliteye bakar
. ağzının tadını bilir
. onun terapisi tıraş olmaktır
Madem konu hortlamis.
@sfenks usta ne yazmışsın be geleneksel tıraş kitabı olsa tam arka kapak yazısı olur.
Voskhod  Jilet adamdır!
@Ayhandulgar komşum kitap çıksın bakarız  Tongue
Üniversite ders notu tutarken dahi dolma kalem kullanıyorum. Daktiloda mektup yazıyorum, mum mühürüm ile mühürleyip gönderiyorum. Televizyon kullanmıyorum(evime sokmadım). Geleneksel tıraş ise 2 yıldır tıraş olmazken tıpkı dolma kalem tadı verdiği için bağlandığım hobim. Adına ne denir bilinmez...
(08/06/2019, Saat: 19:02)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: **Egelidir, deniz kıyısında bir kasabada büyümüştür
**zeytin ağaçları arasında bir köy okulundan mezun olmuştur.
**Zeytin, zeytinyağı ve zeytin sabunu ile tüm ömrünü geçirebilir.
**Zeytin ve Hardal isimli iki kedi ile birlikte yaşamaktadır.
**Ankara'da oturmaktadır. Ankara'yı çok sevmektedir.
**Sokak hayvanları için mama su ekmek bulundurur, sokaktaki hayvana dokunmaktan tiksinmez.
**Endüstri mühendisliği mezunudur, projoje mühendisi olarak çalışır, yüksek lisansına devam etmektedir.
**Rakı sever, rakı ile yaşar.
**İngilizcesini sürekli geliştirir, İngilizce'yi sever.
**Uzun kollu gömlek giyer, kollarını kıvırır. Kısa kollu gömleğe karşıdır.
**Güneşe gülümser.
**Zorunlu olmadasa da hergün keyifinden tıraş olur.
**www.geltir.com bağımlısı ve sevdalıdır.
**Hadi hayırlı tıraşlar
** Smile
Eşi Egeli biri olarak 3. Madde çok hoşuma gitti. Egeden dün gece döndüm daha, zeytindi zeytinyağıydı oralarda çok daha fazla görüyor hakettiği değeri bence..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(08/06/2019, Saat: 19:02)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: **Egelidir, deniz kıyısında bir kasabada büyümüştür
**Ankara'da oturmaktadır. Ankara'yı çok sevmektedir.
...

Ankara'da yaşayan bir Ege'li olarak Ankara buluşmalarına bekliyoruz Smile
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
Aslında tamamen daha konforlu tıraş arayışı ile başlayan, geltir ile tanışınca iş çığırından çıkan, hobi olma yolunda ilerleyen eylemler süreci Big Grin
Muhtemelen sıra dışı bir kişiliktir.Bozkır kurdu dur.Özel yaşam zevkleri olan.Kaliteli ve zevk sahibi kişiliktir.Tutkulu ve bağımlıdır Wink
Geleneksel tıraş ile 18 yaşımda yaklaşık 2 ay önce tanıştım. Ortaokuldan beri sakal tıraşı olan birisi olduğum için bütün lise boyunca sabahları küfrederek tıraş olurdum. Şu an tıraş olmak için gün sayıyorum Smile Burcum da başak değil balık derdim ucuzaa tıraş olmak falan değil keyifle tıraş olmak ve kendime bakmak Smile Ayrıca nostalji
Geleneksel tıraşa yaklaşık 2 ay önce YouTube da gezinirken tesadüfen delikanlı tıraş kanalını keşfetmem ile başladım. starex hocama da beni bu sayede teşekkürler.
Memur olmam sebebi ile hemen hemen hergün tıraş olmak gerektiğinden kullan at bıçaklar ve hazır köpüklerle kendime 25 yıldır nasıl eziyet ettiğimi anlamam için 2 ay yetti;
Bu tecrübe "Eskilerin bir bildiği vardır" cümlesini hatırlattı.
Kendisine saygısı olan her erkek gibi Geleneksel Tıraşa devam.
Geleneksel tıraş ile eskiden tıraş olmak eziyetken, zorla yapılan bir işken şimdi ise keyif verici, güzel bir hobiye dönüştü. Bu profil, iş günü, tatil günü farketmeksizin tıraş olmak için kendini aynanın önünde bulmaktır. Sanki biri beni çağırıyor ayna karşısına Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 30 12,044 21/04/2024, Saat: 23:09
Son Yorum: Alkali
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,362 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,564 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,580 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,113 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Gelin el ele verelim, geleneksel tıraş ekipmanlarını yaygınlaştıralım. mvorun 19 7,046 01/05/2021, Saat: 19:26
  Geleneksel tıraşa başlamaktan korkuyorum. ahmetahmet64 24 8,870 01/05/2021, Saat: 19:25
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,147 01/05/2021, Saat: 19:22
  Malzeme Tedariği Yüzünden Geleneksel Tıraşa Ara Vermek Zorunda Kaldım esatakgul 30 9,603 17/09/2020, Saat: 23:55
Son Yorum: shopol21
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,490 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: