Geleneksel tıraşla tanışma
(13/11/2014, Saat: 18:02)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hoşgeldiniz
çok pahalı jilerleri denemeden

r89 ile treet ve yeşil astra denerseniz birinin hoşunuza gidecegine inanıyorum

ikiside çok sevdiğim ekonomik ve kaliteli jiletler
rapira 5-6 yıldır guvenilirligii kaybetmiş bir jilet
gerçeğinden çok taklidi mevcut

Hoşbulduk Adminim
Onları da deneyeyim birde. Bana o zaman büyük ihtimalle sahte rapira denk geldi.
İMPA'dan alırsanız sahte olmaz bence başka yerlerde aramayın.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Bugün kör denilen derby'le bile rapira'dan bir tık daha konforlu tıraş oldum. Benim sevdiğim tıraş sinekkaydı olan bunun içinde tahriş olmaması tersten almak istemiyorum ama 3. perdede mecbur kalıyorum. Rapirayla tersten almaya korkardım derbyle bugün tersten aldım çene altı boyun üstünde noktasal kanamalar oldu.
(14/11/2014, Saat: 21:28)Cheesepants Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün kör denilen derby'le bile rapira'dan bir tık daha konforlu tıraş oldum. Benim sevdiğim tıraş sinekkaydı olan bunun içinde tahriş olmaması tersten almak istemiyorum ama 3. perdede mecbur kalıyorum. Rapirayla tersten almaya korkardım derbyle bugün tersten aldım çene altı boyun üstünde noktasal kanamalar oldu.

@cheesepants komşum hoşgeldiniz.Tahriş konusunda önerim,2 perde sonunda yüzünüzü şaplayıp ıslakken rötuş yapmanız.Lord üstadın önerisiydi ben uzun süredir uyguluyorum çok memnunum.Jilet konusu üstadlarında yazdığı gibi deneme yanılma ile doğru jilet bulunacaktır.
syg
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.
Bir kaç mesaj daha vardı bunu buldum

http://geltir.com/thread-255-post-90359....g#pid90359

(13/11/2014, Saat: 17:24)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz, komşular gerekli şeyleri söylemiş size sadece size uygun olanı arayıp bulmak düşüyor=)

Sakal yapınız nasıl bilmiyorum fakat sert ve yoğunsa rapirayı sadece usturada kullanın yada günlük tıraş olurken. Günlük tıraşta çok ekstrem bir sakalınız yoksa her türlü jilet kesecektir ama gün aşırıya bile sarksa sakal yoğunluğunuz/sertliğiniz etkisini gösterip rapiraya direnir.

İhtilaf üstadın cilt ve sakal tipine göre jilet önerdiği bir yazısı olacaktı. Bir bakınırsanız bulursunuz.

Tekrardan hoşgeldiniz, keyifli ve bol köpüklü tıraşlar =)
Bugün nivea kremle ve farkı görmek için son defa gilette blue 2 ile tıraş oldum yakınlık olarak r89+rapira dan yine bir tık daha yakın tıraş oldu ama tahriş ve noktasal kanamalar hat safhada idi, bir de sakalların çıkmaya başladığında ki haline bakmak lazım ben eminim ki çok rahatsızlık hissedicem cildimde bunu biliyordum blue 2 ile tıraş olurken ama tam emin olup o defteri kapatmak istiyorum. Nivea kreme gelince hiç bir kuruluk bırakmıyor kokusu gayet güzel içinde parapen vb. olmaması da artısı.
(13/11/2014, Saat: 16:46)Cheesepants Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar
Forumu uzun süredir takip ediyordum üye olma isteği duydum. Geleneksel tıraşla forum sayesinde tanıştım gerekli malzemeleri de forumu takip ederek seçtim. Mühle r89, Merkur progress, rapira jilet, arko sabun, jaguar domuz kılı fırça. Yanlız rapira'da yanıldım heralde r89 ile hiç iyi gitmiyor. Alet zaten mild rapira iyidir dediler ama 3 perde tıraşa rağmen sakal bırakıyor kalan sakallarda yüzüme batıyor hiç hoş bir his olmuyor. Bir de üstüne cool cut4 siparişi verdim yolda 1 haftaya ulaşır elime. Progresside aynı şekilde beklemekteyim. Progressi de kullanıp kararımı vericem hoşuma giderse r89 u elimden çıkarıcam. Yabancı sabunları denemediğim için Arko sabundan memnunum bitene kadar devam ederim onunla yanına bir de Nivea tıraş kremi düşünüyorum.
Tavsiyeleri olan arkadaşlar varsa yorumlarını beklerim.

R89 ile Gilette Sharp Edge ( sarı paket )
jilet öneririm. Smile
(16/11/2014, Saat: 17:11)alfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R89 ile Gilette Sharp Edge ( sarı paket )
jilet öneririm. Smile

Cilde göre değişiyor tabi 2 günlük sakalda sharp edge mafetti beni Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Hoşgeldiniz.
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)
Eyvallah Hasan Ali kardeşim hoş bulduk

(17/11/2014, Saat: 23:04)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,606 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Tanışma Mavisakal88 5 2,494 24/12/2022, Saat: 05:25
Son Yorum: iozbay
  Dört aylık geleneksel tıraşçı levtrotsky 11 3,005 29/09/2021, Saat: 16:28
Son Yorum: Schumi
  "onomasticon" Tanışma Başlığı onomasticon 15 6,078 03/05/2021, Saat: 19:03
Son Yorum: drog
  Tanışma - Merhaba drog 28 8,544 01/05/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: drog