Anti virüs / Internet Security / Firewall
açık kaynak değil
alanında uzman oluşumlardan hizmet alıyorlar

örnegin baidu antivirusde avira motorunu kullanıyor
bunu hizmet anlaşmaları ile yapıyorlar

escan antivirus örnegini ele alırsak
oda kendisinin ve kasperskynin motorunu kullanıyor
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Bedavaya bu kadar hizmet şaşırtıcı kazançları nedir mesala avira ve bitdefender ücretli program satıyor 360ın hepsi free

Başkan,android için tavsiyeniz nedir ?

(25/03/2015, Saat: 18:52)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: açık kaynak değil
alanında uzman oluşumlardan hizmet alıyorlar

örnegin baidu antivirusde avira motorunu kullanıyor
bunu hizmet anlaşmaları ile yapıyorlar

escan antivirus örnegini ele alırsak
oda kendisinin ve kasperskynin motorunu kullanıyor
(25/03/2015, Saat: 18:57)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bedavaya bu kadar hizmet şaşırtıcı kazançları nedir mesala avira ve bitdefender ücretli program satıyor 360ın hepsi free
Bu kadar hizmeti ücretsiz sunan programlara şüphe duymadan edemiyor insan.
Geçmişte antivirüs olduğunu iddia eden fakat sonrasında sistemlere virüs yaydığı tespit edilen yazılımlar tespit edilmişti.
Ekleme: @McOrco başkan bu program bitdefender ve avira motorunu(virüs veri tabanını) sadece virüs taraması yaptığındamı kullanıyor yoksa avira ve bitdefenderin tüm özelliklerini de içinde mi barındırıyor?
(25/03/2015, Saat: 18:59)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu kadar hizmeti ücretsiz sunan programlara şüphe duymadan edemiyor insan.
Geçmişte antivirüs olduğunu iddia eden fakat sonrasında sistemlere virüs yaydığı tespit edilen yazılımlar tespit edilmişti.

Her ülkenin antivirüsü var.
Ruslar ve Almanlar yazılım ve işletim sistemi konusunda daha dikkatli ve tutucu.
(25/03/2015, Saat: 18:57)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bedavaya bu kadar hizmet şaşırtıcı kazançları nedir mesala avira ve bitdefender ücretli program satıyor 360ın hepsi free
Başkan,android için tavsiyeniz nedir ?

neyazıkki androidde öneri yapamayacağım hocam
incelemedim denemedim karşılaştırmadım Smile
bilgim yok gerek duymadım çok sınırılı ve
güvenilir uygulamalar kullandığımdan

(25/03/2015, Saat: 18:59)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu kadar hizmeti ücretsiz sunan programlara şüphe duymadan edemiyor insan.
Ekleme: @McOrco başkan bu program bitdefender ve avira motorunu(virüs veri tabanını) sadece virüs taraması yaptığındamı kullanıyor yoksa avira ve bitdefenderin tüm özelliklerini de içinde mi barındırıyor?
sadece virüs taramada kullanıyor
ve bu yeterli
aktif taramadada bu veritabanlarını
kullandıgından fark kalmıyor
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
android için ben trustgo kullanıyorum. market dışı apk da yüklüyorum. şimdiye kadar aksiliğini görmedim. hem ücretsiz, hem hafif bir program.
https://play.google.com/store/apps/detai...e.security
Kaspersky free var gayet güzel.
İşletim sistemlerinin inceliklerini ve virüslerin çalışma ve yayılma tekniklerini bilen insanlar ne virüs ile karşılaşırlar nede antivirüs programları kullanırlar.
Yıllar önce tanıştığım bir arkadaşım bu yapıda bir insandı. Hiç bir virüs programı kullanmazdı.
Arada şüpheli bir durum ile karşılaşırsa, virüslerin bulaştığı işletim sistemi dosyalarını inceler ve tereddüde düşerse o dosyalar üzerinde çalışarak temizlik yapardı.

Nasıl ki; belalı yerlerde gezen, o tür yerlerde oturup kalkanlar mutlaka sorunlu ve sıkıntılı durumlarla karşılaşırsa, internet ortamında da benzer yerlerde gezen insanların da virüslerle karşılaşması kaçınılmazdır.
Kusurum olursa affola, yıllarca Windows Defender(Windows'un geleneksel virüs proğramıdır) kullanıyorum, hiç bir virüs ya da ona benzer bir durumla karşılaşmadım.

Hem zaten derler ki, virüsleri yazanlar da virüs programlarının yazarlarıdır. Smile)

E n v i r o n m e n t a l i s t

(11/09/2019, Saat: 13:54)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hem zaten derler ki, virüsleri yazanlar da virüs programlarının yazarlarıdır. Smile)

Bu dediğiniz kanıtlanamasada her zaman dile getirilmektedir, gerçi bende bu yönde düşünmekteyimSmile
Hiç kullanmadım, kullanmıyorum ve kullanmayıda düşünmüyorum. Herhangi bir sorunda yaşamadım bugüne kadar. Gerek bilgisayar gerek telefon gerek internet rahat nefes alıp daha performanslı çalışıyor bu sayede.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İnternet Hizmeti tipsol 19 18,170 08/07/2022, Saat: 13:27
Son Yorum: mixfruit
  İnternet Anasayfanız düzeni Delidumrul 1 4,106 22/08/2020, Saat: 22:21
Son Yorum: trooper_gs
  GSM Firmaları, İnternet Sağlayıcıları, Kargo Şirketleri m y r 10 11,533 26/03/2019, Saat: 23:32
Son Yorum: Soner
  İnternet bağlantısı hamdib 2 3,892 03/03/2016, Saat: 22:54
Son Yorum: hamdib
  Internet alisverisinteki guvenlik aciginin boyutu chevalier 21 16,260 27/01/2016, Saat: 19:41
Son Yorum: rating
  Iphone internet kotası acil linguist 4 5,664 05/06/2015, Saat: 16:44
Son Yorum: linguist
  elektrik kesintisi sonrasi internet merg 5 6,046 02/04/2015, Saat: 09:43
Son Yorum: ckeskin
  İnternet Tarayıcısı Tavsiyesi ohtararan 22 27,998 22/01/2014, Saat: 19:48
Son Yorum: ihtilaf
  İnternet Kablosu Çoklayıcı tamer26 16 27,458 03/06/2013, Saat: 15:51
Son Yorum: cemuludinç
  Günün kaç saatini internet/bilgisayar karşısında geçiriyorsunuz? Lord Sparhawk 15 19,028 14/08/2012, Saat: 19:20
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: