Tıraş. Duştan önce mi, sonra mı?
dustan sonra tras hem.tras sabunun etkisinin yuzumde kalmasini sagliyor hemde tras sonrasinda losyon balsam kullanip finali yapiyorum.

Normalde hep duş öncesı traş oluyordum. 2 hafta oncesinde DE'ye geçtikten sonra ise istisnasız hep duştan sonra traş olmaya başladım.

DE'ye geçişten sonra bugün ilk defa duş öncesi bir traş oldum ve açıkçası traş öncesi duşun bende çok fazla da bir yarar getirmediğini farkettim Smile Popular + Feather'la (aynı jiletle 5. kullanım) gayet de güzel bir traş oldu.

Bundan sonra içimden nasıl geliyorsa artık Big Grin
Duştan önce tıraş olup duş alırken sıcak su yüzü tahriş ediyormuş gibi geliyor bana. Biraz da zaman kaybı gibi geliyor. Ama zaman zaman uyguluyorum.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Sakal sıklığına göre değişebilen bir durum. Yumuşak ve seyrek çıkan için duştan önce olmak için kasmaya gerek yok. Soğuk traş bile mümkün olabiliyor. Fakat sık ve sert sakal için zorunlu bir durum duş sonrası traş.
"GÖMLEĞİ GÖSTEREN ÜTÜSÜDÜR, TRAŞI GÖSTEREN KÖPÜĞÜDÜR."
Bir cildiye uzmanlık adayına yetecek kadar cilt sorununa sahip biri olarak, benim için;
ne önce, ne sonra, aralarda bir yerde.

Kış günlerinde ıslak tıraş olmanın zorluğunu bir kenara atacak olursak,
duş-banyo sonrası cilt, üzerindeki bir anlamda koruyucu tabakadan arındığından tıraş tahrişe daha yatkın hale geliyor.

tıraş sonrası duş-banyo hassaslaşmış cilde yeni bir zorlama oluyor. Ki bunlardan üstte ayrıntılı bahsedilmiş.

Ilık su, iyi köpük, seri tıraş, köpükten arınmak için ılık su, soğuk su.  Bende çalışan bu Smile
Özellikle duştan önce veya sonra tıraş olmamaya çalışıyorum her iki halde de bana pek iyi gelmiyor. Ayrıca günlük tıraş oluyorum duşu akşamları alıyorum duştan önce veya sonra tıraş olsam ertesi sabah yine biraz sakal oluyor sabahları da tekrar tıraş olsam bu sefer de cildi ciddi şekilde yorarım. Akşam duş, sabah tıraş bana en iyi geleni bu
(14/12/2015, Saat: 01:01)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Özellikle duştan önce veya sonra tıraş olmamaya çalışıyorum her iki halde de bana pek iyi gelmiyor. Ayrıca günlük tıraş oluyorum duşu akşamları alıyorum duştan önce veya sonra tıraş olsam ertesi sabah yine biraz sakal oluyor sabahları da tekrar tıraş olsam bu sefer de cildi ciddi şekilde yorarım. Akşam duş, sabah tıraş bana en iyi geleni bu

Benimde yaklaşık 3-4 aydır yapmış olduğum yöntem bu ve sanki alışınca en iyi yöntemde bu gibi geliyor...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Tıraştan sonra duşun, cilde zararlı bir etkisi olacağını sanmıyorum, hatta tam tersine rahatlatıyor. Zararı var diyenlerin nedenlerini duymak isterim.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Ben duş aldıktan sonra traş olurum, eğer ki duş alacak isem hiç traş olayım da duş alayım demedim bugüne kadar. Sakallarım orta sertlikte ve çok sık değiller. Duştan sonra traş olurken oldukça yumuşuyor sakallarım ve en rahat traşlarımı oluyorum duştan sonrakilerde.

Açıkcası duştan önce traş olanları görünce de şaşırdım. Hiç düşünmezdim duştan evvel traş olunsun.
Ben de yıllardan beri duştan sonra tıraş olurum. Başka türlü zaten olamazdım, fazlaca tahriş yaşardım. Tıraş duşa bağlı olmasın diye şarjlı makine bile aldım ama fayda etmedi. Sonunda geleneksel tıraşa tam anlamıyla geri döndüm. Ön hazırlığı düzgün yaptığımda tahriş yaşamadan olabiliyorum ama yine de çoğunlukla duştan sonra tıraş oluyorum. Keyfi yeter...
Saygılarımla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraştan Sonra Kalan Kıllar vozenrash 22 26,882 28/01/2021, Saat: 23:02
Son Yorum: spaceranger
  Eski Tıraş Jiletleri Nasıl Keskinleştirilir? MerkurFutur 9 8,472 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: MerkurFutur
  DE Tıraş Makinasında İki Eli Aynı Etkinlikle Kullanma MerkurFutur 11 6,686 31/08/2020, Saat: 00:00
Son Yorum: krub
  Yazın kullanmaktan en çok keyif aldığınız tıraş ürünleri nelerdir? btoprak 62 63,229 16/04/2020, Saat: 22:40
Son Yorum: Jonas
  WTG, XTG, ATG ve Sakal Yönüne Göre Tıraş Teknikleri pars 56 94,450 24/06/2019, Saat: 13:59
Son Yorum: Silentsv
  Tıraş Olmak Saçları ve Sakalları Daha Hızlı ve Gür Mü Çıkarır? Delidumrul 9 5,923 26/01/2019, Saat: 19:32
Son Yorum: gr00v3r
  İleri tıraş denemeleri Lord Sparhawk 45 63,218 22/10/2016, Saat: 19:07
Son Yorum: Raskolnikov
  Geleneksel Tıraşa Nasıl Başladım ? - Kendi Tıraş Tekniklerim Xo-oX 14 12,738 14/05/2016, Saat: 11:02
Son Yorum: rating
  Tıraş kremi-sabunu vs tıraş jeli mustafayazar 18 16,847 12/04/2016, Saat: 23:42
Son Yorum: mustafayazar

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: