Tıraş. Duştan önce mi, sonra mı?
yapmayın arkadaşlar böyle şeyler. Tıraşın da bir kuralı var. Abdest hacetten önce mi sonra mı :p :p :p
Öncesi malum da Tıraştan sonra duşa girme alışkanlığının maksadı nedir kusura bakmayın bana pek mantıklı gelmedi..
Tıraş bittikten sonra yüzümü soğuk suyla durulayıp ardından tıraş sonrası ürünü uyguladığım zaman aldığım keyfi maalesef duştan sonra yaşamanın mümkün olmadığını deneyimledim. Duşa girmeden önce herhangi bir tıraş sonrası ürün kullandıysanız bu zaten duş esnasında akıp gidecek. Ürün kullanmadan duş almaya kalktığınızda bu sefer yüzünüzdeki o kuruluk, gerginlik hissi rahatsız edecek. Dolayısıyla tıraştan sonra duşun bana göre olmadığını anladım. Smile
Bende duştan önce tıraşımı olurum sürekli.Ama berberde tıraş olacaksam duş alıp öyle gider orda olurum daha güzel oluyor.
(10/11/2014, Saat: 21:56)siralexf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncesi malum da Tıraştan sonra duşa girme alışkanlığının maksadı nedir kusura bakmayın bana pek mantıklı gelmedi..

Cildin nemlenmesi ve tıraşın yıpratıcı etkilerinin azaltılması için.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
ben tıraş sonrası
yüzümü nekadar yıkarsam yıkayım
aftershave sanki
köpürüyormuş gibi geliyor bana

tıraş dışında aftershave sürdüğümde bu köpürme olmadığından

olan bu olayı
kesin ciltte sabun kalıntısı kalıyor
bunu ancak duş paklar diyerek
böyle yapmaya başladım
@linguist noktayı koymuş bu konuya Smile

Tıraş öncesi duş iyidir bana göre de..
www.BarbarosRazors.com

Tiras ve dusu pespese getirmemeye calisiyorum.Kartuslu kullanirken kesinlikle dustan sonra tiras olurdum.Ama geleneksel tirasi dustan sonra olmuyorum.Cildim cok tahris oluyor.Ozellikle cok keskin jilet kullanirken.
Bu isin kurali oldugunu sanmiyorum.Her yigidin bir yogurt yiyisi vardir.İrdelenecek bir konu degil bence Wink
Bencede hiç fark etmiyor lakin günde üç vakit tıraş olmak ister hale geldik.
'Tıraş öncesi duş alınması durumunda duş buharı cildi yumuşatırken, ısı ile genişleyen kılcal damarlar kanamaya daha uygun hale gelecektir. Diğer taraftan tıraştan sonra duş alındığında yine genişleme etkisi ile tıraş esnasındaki gözle görülmeyen mikronik kesikler, çizikler tahrişe ve belki kanamaya sebep olabilecektir. Aksi takdirde tıraştan sonra damar daraltıcı etkisi olan soğuk kompres önerilmez idi. Uygulama ,duş + sakinleştirici ılık kompres, oda sıcaklığındaki havlu ile kurulama +tıraş+soğuk kompres şeklide olmalıdır' diye düşünüyorum Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraştan Sonra Kalan Kıllar vozenrash 22 27,069 28/01/2021, Saat: 23:02
Son Yorum: spaceranger
  Eski Tıraş Jiletleri Nasıl Keskinleştirilir? MerkurFutur 9 8,687 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: MerkurFutur
  DE Tıraş Makinasında İki Eli Aynı Etkinlikle Kullanma MerkurFutur 11 6,789 31/08/2020, Saat: 00:00
Son Yorum: krub
  Yazın kullanmaktan en çok keyif aldığınız tıraş ürünleri nelerdir? btoprak 62 63,651 16/04/2020, Saat: 22:40
Son Yorum: Jonas
  WTG, XTG, ATG ve Sakal Yönüne Göre Tıraş Teknikleri pars 56 95,364 24/06/2019, Saat: 13:59
Son Yorum: Silentsv
  Tıraş Olmak Saçları ve Sakalları Daha Hızlı ve Gür Mü Çıkarır? Delidumrul 9 5,965 26/01/2019, Saat: 19:32
Son Yorum: gr00v3r
  İleri tıraş denemeleri Lord Sparhawk 45 63,582 22/10/2016, Saat: 19:07
Son Yorum: Raskolnikov
  Geleneksel Tıraşa Nasıl Başladım ? - Kendi Tıraş Tekniklerim Xo-oX 14 12,814 14/05/2016, Saat: 11:02
Son Yorum: rating
  Tıraş kremi-sabunu vs tıraş jeli mustafayazar 18 17,006 12/04/2016, Saat: 23:42
Son Yorum: mustafayazar

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: