DE Alet Seçimi Genel
(25/03/2015, Saat: 17:57)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acemi her aletle kesik atar,kartuş gibi davranılan her DE zarar verir.
Başlangıçta 89 ile acemilik atanların kesik atma suçunu alete atmaları gözden kaçırmamak gerekir
34C de jilet ciltte daha fazla hissedilir,89 ile aynı hatayı 34 ile yapmak kesiğin daha büyük olması demektir.

Üstadım güzel betimlemelerinizden biri daha, 89 ve 34 C meselesi arkadaşların katkıları ile biraz daha açıklanmış oldu böylece.
(25/03/2015, Saat: 18:04)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım güzel betimlemelerinizden biri daha, 89 ve 34 C meselesi arkadaşların katkıları ile biraz daha açıklanmış oldu böylece.

89 ve 34 açıklamasını şöyle tercih ediyorum
Cildi hassas ve sakalları cilt altında kolayca dönen kullanıcılara 89
Normal ciltlere 34
Naçizane yeni başlayan arkadaşlara hemen Merkur Progresse yönelmeden önce 89 ve 34C konusunda ciddi düşünmelerini tavsiye ederim. Çünkü ayarlı aletlerde (ben de Progress yok ama İdeal Adj. var) bir süre sonra devamlı aynı ayarda tıraş olunmaya başlanıyor. Tabi ki tercih meselesi ama düşünmekte fayda var. Çünkü aletlerin karakterleri birbirinden farklı, Progress ten doğrudan 89 ya da R 41 tıraşı beklemekte yanlış. Ayrıca EJ 89 Barley sap sahibi olduğumu da belirteyim.
Şimdi saygıdeğer forumdaşlar lüzum yok diyecek ama bende EJ DE 89 varken bunun yanına Merkur 34C'yi eklesem nasıl olur acaba?
Bu arada elimdeki şarjlı tıraş makinesini de elden çıkardım, rahatladım
Ben yeni başlayacakların doğrudan Wilkinson ve Rime'yi elemelerini tavsiye ediyorum. Wilkinson başlığı hafif olması sapının ağır olması sebebiyle bence keskin jiletle bile bastırma ihtiyacı duyulabilecek bir alet. Bazı yeni tip kartuşluların bile kafası daha ağır. Deneyimsiz birinin elinde ilk tıraşları tahrişli olur ve teknik geliştireceğim diye uğraşır durur. Rimei daha başarılı bir alet en azından başlığı biraz daha ağır ama bence özel bir ilginiz yoksa gereksiz.

34 Benim ara ara kullandığım, özellikle sert sakallıların günlük tıraşı için iyi bir alet. Ancak kısa sapı hem avantaj hem de acemiler için dezavantaj olabilir.
Bence başlangıç için en idaal alet 89. Affediciliği yüksek, kullanıcı yumuşak sakala, hassas cilde sahipse Yeşil Astra veya Wilkinson ile, sert sakala sahipse sarı 7'o clock ve Feather gibi keskin jiletlerle ile tekniği çok hızlı kavrayıp rahat tıraş olabilir. Cella gibi köpürtmesi kolay, koruyuculuğu yüksek bir sabunla da işini daha tahrişsiz halleder.

89 ile başlayanın geleneksel tıraşı daha seveceğine inanıyorum, 10 liralık Wilkinson her hafta 2 ayrı marka jilet deneyip cebelleşeceğine , sadece 10 kartuş parası verip bu hobiye daha fazla bağlanır.
@kaptan çok doğru tespitler olmuş bravo

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
(07/11/2014, Saat: 21:47)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben çok sempatik ve hoş buluyorum knobu (türkçesi ? )

komsum bu aletin fiyatı nedir acaba? ilk de aletim olacak.
@coldbeer

En son 150 TL civarıydı. @impaticaret te mevcuttu, şu an stoğunda var mı bilmiyorum, ürün listesini kontrol edin.
www.BarbarosRazors.com

Mustafa Bey aralikta gelecegini soylemisti.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullandığınız En Mild Alet? FearOfATG 135 64,669 29/09/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: kzldagpro
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 55,061 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,064 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: