DE Alet Seçimi Genel
Rakamlara bakarsak ve benim şimdiye kadar okuduklarıma göre 34C.
(25/03/2015, Saat: 15:52)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu başlığı ve başka bir başlıkta yazılanları okudum, o başlıkta sanki Merkur 34 C, EJ 89'dan daha mildmiş gibi anlatılıyor burada ise daha agresifmiş gibi anlatılıyor.Şimdi yorumlara göre Progresse göre EJ 89  1.5-2 ayarsa, 34 C'de 2,5-3 ayarsa hangisi daha agresif?

34 ile 89 kıyaslanırsa 34C
Sakalları daha kısa keser,daha yakın tıraş verir
Bazı kullanıcılar 89 un daha mild olmasına rağmen 34 den daha tahrişe meyilli,kesik atmaya meyilli olduğunu yazmışlardır.
Agresiflikten kastınız yakın tıraş ise 34
Agresiflikten kastınız kesik,tahriş ise göreceli
(25/03/2015, Saat: 16:01)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bazı kullanıcılar 89 un daha mild olmasına rağmen 34 den daha tahrişe meyilli,kesik atmaya meyilli olduğunu yazmışlardır.

Bu kısmı tartışmaya açık bence çünkü gözlemim tahrişin sebebi bence daha mild makinalarda daha çok perde gerekmesi ve insanların bunu göz önüne almadan kesmiyor mu diye tekrar tekrar geçmesi veya bastırması, bu aletlerin genelde yeni başlayanlar tarafından tercih edilmesi ve bu nedenle tekniksel sıkıntılar veya mild alet mild jilet kombinasyonları. Ben 89 kafa ile kendimi hiç kesmedim, tahriş de aceleden bastırdığım için, ya da mild jiletten oldu.

Nihai bir sonuç çıkmıyor mesajımdan ancak kendi gözlemim ve deneyimim bu yönde 89 hakkında.
Nacizane belirtmek istediğim bir şey var, yeni başlayanların karıştırmaması gereken bir konu.

Yeni başlayanlar Mild alet kullanır, tecrübe arttıkça agresif aletlere yönenilir, iyice profesyonel olan da ustura kullanır diye bir sıralama yok. Bir kimsenin mild alet kullanması, onu bir amatör yapmaz.
İki DE nin kafa mimarisi biraz farklı
Blade gap ve exp yada açıları
Diğer anlatımla,jiletli aletin kesim karakteristiğini nasıl kazandırırsınız
Üst kapağın jileti eğim açısı,alt barın mesafesi,jiletin ne kadar boşlukla dışarı çıkacağı
Bir grup jilet boşluğu az fakat açısı düşük olsun (cilde olan açı )
Bir grup jilet boşluğu çok fakat açısı yüksek olsun
Şeklinde beğeni sunmuştur

(25/03/2015, Saat: 16:07)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu kısmı tartışmaya açık bence çünkü gözlemim tahrişin sebebi bence daha mild makinalarda daha çok perde gerekmesi ve insanların bunu göz önüne almadan kesmiyor mu diye tekrar tekrar geçmesi veya bastırması, bu aletlerin genelde yeni başlayanlar tarafından tercih edilmesi ve bu nedenle tekniksel sıkıntılar veya mild alet mild jilet kombinasyonları. Ben 89 kafa ile kendimi hiç kesmedim, tahriş de aceleden bastırdığım için, ya da mild jiletten oldu.

Nihai bir sonuç çıkmıyor mesajımdan ancak kendi gözlemim ve deneyimim bu yönde 89 hakkında.
(25/03/2015, Saat: 16:07)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu kısmı tartışmaya açık bence çünkü gözlemim tahrişin sebebi bence daha mild makinalarda daha çok perde gerekmesi ve insanların bunu göz önüne almadan kesmiyor mu diye tekrar tekrar geçmesi veya bastırması, bu aletlerin genelde yeni başlayanlar tarafından tercih edilmesi ve bu nedenle tekniksel sıkıntılar veya mild alet mild jilet kombinasyonları. Ben 89 kafa ile kendimi hiç kesmedim, tahriş de aceleden bastırdığım için, ya da mild jiletten oldu.

Komşum, Muhle R89 kullanıyorum ve alet bir hatamı arayıp kesik atma derdinde ve çok da kesik attım ama teknikle alakalı olduğunu biliyorum. Gillette Adgustable Slim ile daha rahat ettiğimi söyleyebilirim ama muhle de çok hoşuma gidiyor,biraz daha çalışmak lazım tabi üstünde. Bir kaç yorumda şöyle ifadeler gördüm ve kafam karıştı. Adgustable aletleri kullananların bir kısmı ilk perde de yani sakalların yoğun olduğu perde mild,sonraki perdeler gittikçe agresifleşiyor. Benim bildiğim tersi olması gerekmiyor mu?

@mancho komşum bile 34 C yi sevdiğine göre güzel alet diye düşünüyorum.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
34C'nin daha efektif olduğu söyleniyor. O nedenle seveni ve tercih edeni daha fazla olabilir. Ben zaten 34C kullanmadığım için hiç değinmedim, 89 kafa hakkındaki deneyimimi ve gözlemlediğimi yazdım. Hiç kartuş kullanmadığım için hayatımda tekniği daha çabuk kapmış olabilirim. Smile
(25/03/2015, Saat: 17:32)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 34C'nin daha efektif olduğu söyleniyor. O nedenle seveni ve tercih edeni daha fazla olabilir. Ben zaten 34C kullanmadığım için hiç değinmedim, 89 kafa hakkındaki deneyimimi ve gözlemlediğimi yazdım. Hiç kartuş kullanmadığım için hayatımda tekniği daha çabuk kapmış olabilirim. Smile

Doğru olabilir @Aleksey. Bende 3 tıraş muhteşem oluyor sonra bir tıraş 24 saat boyun kısmında acı hissediyorum,yani tutarsızlık çok. Demek ki el melekeleri hemen kartuşa kayıyor,onları ehlileştirmek lazım...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Anladığım kadarıyla; 89 daha tahrişe yatkın, 34 C ise daha yakın tıraş veriyor. Fakat benim gördüğüm kadarı ile acemilere 89 daha çok öneriliyor, bu durumda 34 C'nin öncelikle tavsiye edilmesi gerekmez miydi
(25/03/2015, Saat: 17:44)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anladığım kadarıyla; 89 daha tahrişe yatkın, 34 C ise daha yakın tıraş veriyor. Fakat benim gördüğüm kadarı ile acemilere 89 daha çok öneriliyor, bu durumda 34 C'nin öncelikle tavsiye edilmesi gerekmez miydi

Acemi her aletle kesik atar,kartuş gibi davranılan her DE zarar verir.
Başlangıçta 89 ile acemilik atanların kesik atma suçunu alete atmaları gözden kaçırmamak gerekir
34C de jilet ciltte daha fazla hissedilir,89 ile aynı hatayı 34 ile yapmak kesiğin daha büyük olması demektir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullandığınız En Mild Alet? FearOfATG 135 64,787 29/09/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: kzldagpro
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 55,185 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,068 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: