DE Alet Seçimi Genel
(24/01/2015, Saat: 22:55)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günlük tıraş için '' sıfır yada yeni '' alet almam gerekirse '' 89 ve 34 '' olur ( asgari fiyat aralığında kalite F/P şampiyonları )

89 : Günlük tıraş olanlar,yeni başlayanlar,cildi çabucak aşınanlar ve sakalı kolayca deri altında dönenler için uygundur.

34 : Cildi normal,çabuk aşınmayanlara,günlük kullanıma uygundur.

Hergün tıraş temiz tıraş için 34C yi 2 perde şeklinde kullanmıyorum (cildi yormasın ve ingrown olmasın diye ) tek perde ve rötuş şeklinde kullanıyorum.
Forumda yazılanların aksine 89 u günlük 2 perde şeklinde kullanıyorum ve yukarıda yazan 34 tıraşından daha temiz tıraş elde ediyorum.

89 u çok mild olduğu için eleyenler 34 ve Progress arasında seçim yapmak istiyor.

Progress'in 34 den tek üstünlüğü daha iyi işçilik/kalite ve ayarlı olmasıdır.
34 ise ergonomi,denge,sap tasarımı / tutuşu,burun altında rahatlık,fiyat,hız ve çeviklik puanlarıyla öndedir.

Progress kullananlar 3 grup
1.grup ayarı 89 agresifliğinde kullananlar
2.grup ayarı 34c agresfiliğinde kullananlar
3.grup bunlar mild ayarla ilk perde olur sonra aleti agresifleştirir bir de daha olur sonra biraz daha agresif yapar son perde olur diğer metod ise 89 agrefiliğinde ilk perdeyi olur yüzünü hafifçe ıslar yada şap çekip 3 ile 4 .ayarda rötüş yapar

Tıraş kalitesi,hissiyatları,etkileri ve sonuçları iki aletinde aynıdır.Progress in jilet tutuşuyla kesim sesi biraz değişiktir.

Eliyle ayar knob yada yüzüğüne kazara değdirip ayarı değiştirenler yada Kapağın oku nerdeydi ayar kaçtaydı diye dert edenler için 34 daha kolaydır.
Progress'in 34 e tercihinin diğer nedeniyse ayarlı uzun sapı /kompakt / sihirli / hepsi bir arada fetişi ve tabiki moda olması olabilir.

Sonuçta hepsi oyuncak !

Haydi bakalım, benim kafa gene karıştı. Üstadım, benim cilt hassas, boyun altı sakallarım deri altından zaten kafasını kaldırmıyor. Yenide başladım zaten bu işe. Benim tercihim 89 mu olacak o zaman?
Yatık sakallar için önce yumuşak fırçayla sabırla masaj / köpürtme tıraş aletinden daha önemlidir.
Dün karar verdiğiniz gibi 34C alın derim.

(24/01/2015, Saat: 23:08)agieda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haydi bakalım, benim kafa gene karıştı. Üstadım, benim cilt hassas, boyun altı sakallarım deri altından zaten kafasını kaldırmıyor. Yenide başladım zaten bu işe. Benim tercihim 89 mu olacak o zaman?
(24/01/2015, Saat: 23:13)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yatık sakallar için önce yumuşak fırçayla sabırla masaj / köpürtme tıraş aletinden daha önemlidir.
Dün karar verdiğiniz gibi 34C alın derim.

Tamamdır, 34 C alınacak...Wink
Star 
Herkese merhaba ;

" Wilkinson sword double edge " kullanmaktayım.Daha yeni tanıştım ve çok memnunum.Ancak bitim kanlandı bir tane daha ömürlük bir tıraş aleti arıyorum.Sakallarım seyrek sık değil ve yumuşak.4 günde bir tıraş olmam yetiyor ( Tanrıya sonsuz şükür ediyorum Big Grin 2 gün sinek kaydı gezebiliyorum Tongue ) öhööm . Neyse agresif bir alet düşünmüyorum.Bir kere alacağım ve başka bir alete daha gerek duymak istemiyorum.Forumda bir çok marka model okudum hangisi mild hangisi agresif bilmiyorum.Bana öneride bulunursanız çok sevinirim.

Muhle R89 "

Merkur Futur

Edwin Jagger DE89 ( Barley )

Merkur 43C

Merkur Progress "

Bunlar arasından olabilir ve daha bilmediğim başka öneride olabilir
Görüntüsü rahatsız etmiyorsa tek ve ömürlük alet düşündüğünüz için Progress'i tavsiye ederim. Görüntü rahatsız ederse ayarlı diye düşünüp futura yönelirseniz de mild denince akla en son gelen aletlerden biri olduğu için önermem. 34C'yi denemedim yorum yapmam doğru olmaz ancak genel kanı işçiliklerinin Muhle ve EJ kadar kaliteli olmadığı yönünde. Bu durumda olay ATT M1, Feather A2D2 veya daha uygun fiyatlı dersen 89 kafalı EJ veya Muhle'de çözülüyor.
(05/02/2015, Saat: 15:41)lifeisknife Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba ;

" Wilkinson sword double edge " kullanmaktayım.Daha yeni tanıştım ve çok memnunum.Ancak bitim kanlandı bir tane daha ömürlük bir tıraş aleti arıyorum.Sakallarım seyrek sık değil ve yumuşak.4 günde bir tıraş olmam yetiyor ( Tanrıya sonsuz şükür ediyorum Big Grin 2 gün sinek kaydı gezebiliyorum Tongue ) öhööm . Neyse agresif bir alet düşünmüyorum.Bir kere alacağım ve başka bir alete daha gerek duymak istemiyorum.Forumda bir çok marka model okudum hangisi mild hangisi agresif bilmiyorum.Bana öneride bulunursanız çok sevinirim.

Muhle R89 "

Merkur Futur

Edwin Jagger DE89 ( Barley )

Merkur 43C

Merkur Progress "

Bunlar arasından olabilir ve daha bilmediğim başka öneride olabilir

Komşum o zaman Futur'dan koşarak kaçın. Progress'e de bulaşmayın. Sizin ilacınız EJ DE89 Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(05/02/2015, Saat: 15:53)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Görüntüsü rahatsız etmiyorsa tek ve ömürlük alet düşündüğünüz için Progress'i tavsiye ederim. Görüntü rahatsız ederse ayarlı diye düşünüp futura yönelirseniz de mild denince akla en son gelen aletlerden biri olduğu için önermem. 34C'yi denemedim yorum yapmam doğru olmaz ancak genel kanı işçiliklerinin Muhle ve EJ kadar kaliteli olmadığı yönünde. Bu durumda olay ATT M1, Feather A2D2 veya daha uygun fiyatlı dersen 89 kafalı EJ veya Muhle'de çözülüyor.

EJ DE89 Biraz daha bana uygun gözüküyor sanırım.

(05/02/2015, Saat: 15:53)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum o zaman Futur'dan koşarak kaçın. Progress'e de bulaşmayın. Sizin ilacınız EJ DE89 Big Grin

Biraz kafamda netleşti sanırım beni memnun edicek olan EJ DE89 olucak.

İkinizede çok teşekkür ederim her sorumda yardımcı oluyorsunuz.Free danışmanım olduğunuz edi ile büdü gibi sağolunuz Big GrinAngel
(05/02/2015, Saat: 16:02)lifeisknife Adlı Kullanıcıdan Alıntı: EJ DE89 Biraz daha bana uygun gözüküyor sanırım.

Biraz kafamda netleşti sanırım beni memnun edicek olan EJ DE89 olucak.

İkinizede çok teşekkür ederim her sorumda yardımcı oluyorsunuz.Free danışmanım olduğunuz edi ile büdü gibi sağolunuz Big GrinAngel

Rica ederiz. Forum zaten susam sokağı Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
DE 89 , FUTUR ve PROGRESS aletlerinin farklarını kullanan tecrübeli abilerimiz yazabilirler mi?

- En iyi traş keyfi hangi aletten alınır?
- Sinekkaydıya en yakın traşı hangi makine sağlar (jilette önemli ancak aletin kaliteside önemli) ?
- Tahrişsiz traş için hangi makine daha avantajlıdır?
- Günlük kullanımda hangi alet daha iyi performans verir?
- Aletlerin avantaj ve dezavantajları nelerdir?

Cevaplarınız için teşekkür ederim...
Bu başlığı ve başka bir başlıkta yazılanları okudum, o başlıkta sanki Merkur 34 C, EJ 89'dan daha mildmiş gibi anlatılıyor burada ise daha agresifmiş gibi anlatılıyor.Şimdi yorumlara göre Progresse göre EJ 89 1.5-2 ayarsa, 34 C'de 2,5-3 ayarsa hangisi daha agresif?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullandığınız En Mild Alet? FearOfATG 135 64,813 29/09/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: kzldagpro
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 55,203 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,069 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: