DE Alet Seçimi Genel
R41 denedim ancak ancak çok agresif. Kullanmadım
2 yada 3 perde de tıraş olsam yine aynı sonucu aldım komşum.
Jilet seçimi konusunda da kaplamalı jilet cildime alerji yapıyor dolayısıyla sadece paslanmaz dediğimiz jilet kullanabiliyorum. Uyum sağlayan jilet ise yeşil gilette 7 o clock oldu. Diğer jiletlerde cekistirme yasadim
@"TT34" Berberinizde tıraş olduğunuzda da aynı sorunları yaşıyor musunuz ?
Berber tiraslarimda hiç sorun yaşamıyorum.
Final itibariyle Rocca artık bende değil komşum. Çünkü saydığım diğer tıraş aletlerinde bu iğne uç problemini hiç yaşamadım. Bir süredir german 37 Slant kullanıyorum ama sivilce batik olayı yine var yine var. Bu sorunu bende çözen tek alet Rocca oldu aklima şu soru takıldı açıkçası. Rocca harici saydığım diğer alet başlıklarında kaplama var. Rocca çelik bir alet bildiğim kadariyla kaplama yok başlığında. Acaba diyorum cildime yaramayan kaplamalı jiketler gibi bu kaplamalı başlıklarda mi sivilce yapıyor cildimde?

Bu sebeple diyorum ki acaba yine jileti hissettiren, çelik baslikli bir alete mi dönüş yapmalıyım ? Aklıma ilk gelen gc 84 ve 3one6 oldu açıkçası
Komşum istediğim tirasa roccayla ulaştım. Sivilce batik bitti. Akla gelen her jileti denedim kaplamalı kaplaması Z ayirmadim. Sonuç yine aynı batıcı sakal çıkıyor. Aynı agresiflikte yada 1 tık aşağısı da olabilir başka bir çelik alet denemeliyim diye geldi aklıma. Mesela şuan kullandığım german 37 Slant alette bu iğne uç sakal oluşmuyor. Ama sivilce oluyor.
Bilindik satış sitelerinde satışta olan tüm jiletlerde aynı sonucu aldım roccada. En az 10 15 çeşit jilet denemisimdir. kaplamalı jiletler dediğim gibi cildime alerji yapıyor. Tirastan 1 gün sonra inanılmaz kaşıntı başlıyor çene altı boyun bölgemde

Amacım tek perde de tıraş olmak değil. Tek perde derken , Rocca etkili güzel yakın bir tıraş veriyordu. Yine onun gibi yakın tıraş verebilecek bir alet adinmem gerekecek çünkü german 37 Slant ile dewam edemeyeceğim. Ama bu alet kesinlikle r41 değil.
Rocca jileti yüzünüzde hissediyorsunuz ama berberdeki ustura gibi akıp gidiyor cildinizde dr zarar vermiyor. Tertemiz bir tıraş sunuyor.
Sanırım GC 84 denemeden önce ayarlı bir Merkür futur iyi olabilir
Değerli forumdaşlar, sizce jileti fazla hissettirmeden kesim geribildirimi yüksek olan aletler hangileridir? Sanırım orta agresif etkin kesimi olan aletler bu kategoride. Jileti hissettiren aletlerle genelde iyi anlaşamıyorum.
R89 yada De89 alin komşum. Daha agresif alete gecis yapana kadar hem rahat tiras oldurur. Hemde agresiflikten biraz uzaklasayim dediginizde siginacak liman olurlar daha sonra.
@"hasanandnexus" rocwell 6c olabilir komşum. Başlıkları değiştirerek ister mild ister agresif tıraşlar elde edebilirsiniz. Ayarlı tıraş aletlerini de tercih edebilirsiniz. DE89 ilk aldığım makinam hala severek kullanırım. Jileti hiç hissettirmez. İlk tıraşımda kesmiyor sanmıştım. Ama geribildirim konusunda sizi tatmin eder mi bilemiyorum. Benim oyum rocwell 6c’den yana.
@"Oldstyle" Yorumunuz için teşekkürler komşum. Kesinlikle cildi dinlendirme vesaire konularda kenarda bulundurulması gereken bir alet bakıyorum. İkisine de göz atacağım.

@"Tıraşolog" Rockwell benim de radarımda komşum. Diğer komşumun dediği gibi de89 veya r89 da karar kılamazsam tekrar futur klonuna dönme ihtimalim var. Hazır aliexpress siparişi beklemek için doğru zamandayken alabilirim tekrar. Ne mübarek bir aletse gittiğinden beridir yerini dolduramadim. Smile
Bana yuma kadar agresif bir alet önerebilir misiniz. 100 lira sınırım var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullandığınız En Mild Alet? FearOfATG 135 65,238 29/09/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: kzldagpro
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 55,367 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,074 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: