Arko Tıraş Sabunu
Bende arko yu cam kaseye bastım, içinde köpürtme yapıyorum. Köpürmeye başlar başlamaz, yarım santim kadar tüp şeklindeki arko traş kreminden atıyorum. Kayganlık inanılmaz artıyor bende. Denemenizi tavsiye ederim.

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Geleneksel tıraşa yeni başladığım için çok fazla sabun deneme şansım olmadı. Düne kadar denediklerim Cella ve body shop maca root sabundu. İki sabunu da hem yüzde hem tasta köpürtme yaparak dönüşümlü olarak kullandım. Taa ki dün bir süpermarketten arko çubuk sabunu alana kadar. Gözüme nedense küçük gözüktü ama tanesi 75gr mış yani bildiğim yedek sabun kadar. 5 tane almış bulundum bir kere eve gelince farkettim Smile 3 tanesini bir milyoncudan aldığım plastik kaba bastım sıcak suyun içinde bekletip parmağımla iyice sıkıştırdım. Fs silvertip fırçamı 5dk ılık suda beklettim Arko’nun da içine sıcak su damlattım. Daha sonra fırçayı kabında yüklemeye başladım. Daha yüklerken bir şeyler olacağını hissettim çünkü cella’da hiç böyle ağırlaşmamıştı fırça. Sonra yüzde bir köpürtmeye başladım ki o da ne? 1.5-2 aydır geleneksel tıraş oluyorum daha hiç böyle hacimli köpük elde edemedim. Benimkiler köpük bile değilmiş. Sonra aklıma geldi arada bastırmasam bile 2. Perdede falan bir kızarıklık oluyordu acaba sebebi hacimsiz köpük müydü diye? Özellikle 2. Perdede yüzümde çok ince bi katman oluyordu köpük. Önceki mesajlarda kayganlık ve koruyuculuk az denmiş ancak kendi cildim için katılmıyorum bu görüşe. Aktı gitti yüzümde sanki futur. Evet tıraş sonrası kuruluk yapabilir ancak bu da kaliteli bir nemlendirici veya balsam ile çözülemeyecek bir sorun değil. Kokusuna ise diyecek yok. Resmen beni mest etti. Sanki berber koltuğuna oturdum da ustura tıraşı olmaya gelmişim gibi. Cella’nun badem kokusu falan hikaye benim için bu kokunun yanında.
Sonuç olarak bu yerli üretim sabun bence hakettiği değeri görmüyor. Çok kaliteli olan SV MWF gibi sabunları denemedim o yüzden yorum yapamam ama hem yerli olması hem fiyatı hem de bu performansıyla ben başka sabun deneyeceğimi sanmıyorum. En önemli özelliği yerli olması bence bu değer daha çok sahip çıkılmalı
Arko sabunu arada sentetik fırçayla suda bekletme yapmadan kullanıyorum kısa sürede güzel köpük oluşuyor. Arkoyu yüzde köpürtürken duruma göre fırçanın ucunu suya batırıyorum istediğim kıvamı yakalayana kadar bence kıvam ayarlaması köpürtmesi en basit sabun,performans olarak güzel tıraş sonrası eksiği losyon,krem seçenekleriyle kapatılabilir.
Arko iyidir hoştur, kokusu fenomendir. Ama sonrasında fırçayı bembeyaz bırakıp kurutması fenadır. Ama sağlam köpük yapar. Ben de sentetikle kullanıyorum arada sırada. Dolabımda her daim 1 kapalı stick bulunur.
"A Samurai always wears two swords."
(20/05/2018, Saat: 15:38)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko iyidir hoştur, kokusu fenomendir. Ama sonrasında fırçayı bembeyaz bırakıp kurutması fenadır. Ama sağlam köpük yapar. Ben de sentetikle kullanıyorum arada sırada. Dolabımda her daim 1 kapalı stick bulunur.

Komşum ben tıraştan sonra ılık suyun altında avuç içimi fırçalayarak temizliyorum fırçayı. Dediğiniz gibi bir sorun gözlemlemedim acaba fırça türünden mi kaynaklanıyor? Fs silvertip benimki
(20/05/2018, Saat: 15:41)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben tıraştan sonra ılık suyun altında avuç içimi fırçalayarak temizliyorum fırçayı. Dediğiniz gibi bir sorun gözlemlemedim acaba fırça türünden mi kaynaklanıyor? Fs silvertip benimki

Komşum ben Omega domuzla kullanmıştım bir iki defa. Ilık su altında kafadan yıkarım ardından hafifçe sallayarak suyunu atar ve havlu üzerinde minik dairesel hareketlerle silerim. Sonrada tepetaklak asarım.
"A Samurai always wears two swords."
(20/05/2018, Saat: 15:52)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben Omega domuzla kullanmıştım bir iki defa. Ilık su altında kafadan yıkarım ardından hafifçe sallayarak suyunu atar ve havlu üzerinde minik dairesel hareketlerle silerim. Sonrada tepetaklak asarım.

O zaman belki bırakıyor olabilir. Ben durulanana kadar elimin içinde çok hafif yüzümü köpükler gibi çeviriyorum. Tamamen durulanınca da iki üç kere silkeleyip standa asıyorum
(20/05/2018, Saat: 15:55)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O zaman belki bırakıyor olabilir. Ben durulanana kadar elimin içinde çok hafif yüzümü köpükler gibi çeviriyorum. Tamamen durulanınca da iki üç kere silkeleyip standa asıyorum

Yöntemde yanlışlık yok ek olarak fırçanın tam ortasına da suyu tutarsanız daha uzun ömürlü olur fırçanız .
(20/05/2018, Saat: 17:00)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yöntemde yanlışlık yok ek olarak fırçanın tam ortasına da suyu tutarsanız daha uzun ömürlü olur fırçanız .

Dikkat ederim üstad sağolun bilgilendirme için
Kokusu çok hafif ve hoş yıllardır berberimde traş oldugumdada bu koku beni mest ederdi ama karma ve yaglı bi cildim oldugu halde cildimi çok geriyo traş sonrasında . Fiyat performans olarak tabiki söylicek bişeyim yok zaten acemiyim yeni başladım .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,259 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 631 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 843 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,363 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,230 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,331 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,967 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,710 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: