Arko Tıraş Sabunu
Arkadaşlar arko sabunun maliyeti ve kazancını düşünürseniz sabun başına diyelim 50 kuruş. Berberlerin tamamına yakınının bu sabunu kullandığını düşününce kemik bir kazanç kitlesi var. Reklamdı satış pazarlamaydı yok. Sadece üret ve sat. Hal böyleyken bu sabunun ortadan kalması düşünülemez. Oldu ki kalktı diyelim yerini mutlaka daha iyi bir ürünle dolduracaklardır. Ama Evyap ama başka firma...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ben persembe ve cuma gunu kadıkoy migrosta baktığımda bulamamıştım.
umarım uretimden kalkma gibi bir durum yoktur.
(06/12/2015, Saat: 02:16)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence kötü bir sabun değil arko, tam bir f/p ürünü. Ama, tabi ki insan birazcık nemlendirme, koruyuculuk, belki aroma vs. özellikler arıyor. Keşke bu ürünü berberler kullanmaya devam etse de (çünkü onlar için maliyet önemli) firma bizim gibi tüketiciler için daha kaliteli bir sabun üretse. Keşke onları buna zorlayabilecek bir gücümüz olsa. Ne dersiniz, sizce bu güç bizde var mı? Ülkemizde bunu sağlayabilecek bir geleneksel tıraş potansiyeli var mı? Umarım yerli ürünlerin çeşitliliği ve kalitesi artsın ki, yabancı ürünleri sadece fantezi olsun diye kullanalım.

Kesinlikle katılıyorum. Türkiye gibi bir memleketteyiz. Ama traşla ilgili övündüğümüz tek ürün Arko. Ürün çeşitliliği olarak yeni alternatiflerin ortaya çıkması gerekli. Girişimci zihniyetle yenilikçi bir bakışla ortaya marka bir sabun koyacak bir firma ne yazık ki yok. Öyle bir niyet de yok zannediyorum. Bu yüzden bunu anca amatör olarak kendince yapmaya çalışanlar var. Organik traş sabunu örneğin. Dediğiniz anlamda bir alternatif önerisi belki az önce gördüğüm şu başlık olabilir:

http://www.geltir.com/thread-6766.html
"GÖMLEĞİ GÖSTEREN ÜTÜSÜDÜR, TRAŞI GÖSTEREN KÖPÜĞÜDÜR."
(14/12/2015, Saat: 01:14)maynardkeynes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle katılıyorum. Türkiye gibi bir memleketteyiz. Ama traşla ilgili övündüğümüz tek ürün Arko. Ürün çeşitliliği olarak yeni alternatiflerin ortaya çıkması gerekli. Girişimci zihniyetle yenilikçi bir bakışla ortaya marka bir sabun koyacak bir firma ne yazık ki yok. Öyle bir niyet de yok zannediyorum. Bu yüzden bunu anca amatör olarak kendince yapmaya çalışanlar var. Organik traş sabunu örneğin. Dediğiniz anlamda bir alternatif önerisi belki az önce gördüğüm şu başlık olabilir:

http://www.geltir.com/thread-6766.html

Evyaptan Arko markası hakkında böyle birşey beklemek bence hüsran olur. Kaliteli tıraş sabunları, tamamen tıraş odaklı ürünler üreten ve butik işletme boyutunda çalışan firmaların ürünü. Evyap'ın koca koca tesisleri var, dünyanın bir çok yerine çeşitli banyo ürünleri üretiyor. Bu kadar dar niş bir pazara yönelmeleri pek düşünülemez. Yani onların ekip kurup böyle bir işe girişmeleri beklemek hayal kırıklığı olur. Alanları değil çünkü ve firma olarak böyle bir iddiaları daha doğrusu mottoları yok.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(14/12/2015, Saat: 01:44)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evyaptan Arko markası hakkında böyle birşey beklemek bence hüsran olur. Kaliteli tıraş sabunları, tamamen tıraş odaklı ürünler üreten ve butik işletme boyutunda çalışan firmaların ürünü. Evyap'ın koca koca tesisleri var, dünyanın bir çok yerine çeşitli banyo ürünleri üretiyor. Bu kadar dar niş bir pazara yönelmeleri pek düşünülemez. Yani onların ekip kurup böyle bir işe girişmeleri beklemek hayal kırıklığı olur. Alanları değil çünkü ve firma olarak böyle bir iddiaları daha doğrusu mottoları yok.

Bu yüzden dediğiniz gibi küçük çaplı üreticilerden başka "yerli traş sabunu" almak mümkün değil. Ona da özel bir ilgi göstermek gerekiyor. Yukarda paylaştığım linkte profesyonel üretim yapan insanlar da zaten genelde Türkiye'de değil yurtdışına yönelik çalışıyorlar. Yani biz Türkler de sanırım pek talepkâr değiliz.
"GÖMLEĞİ GÖSTEREN ÜTÜSÜDÜR, TRAŞI GÖSTEREN KÖPÜĞÜDÜR."
@maynardkeynes
@onurcakmak

Üstadlar arko yılların sabunu ve f/p ürünü kesinlikle ilk göz ağrımızSmile teşekkürler desteğiniz için. Ama butik tabir edilen şekilde satılabiliyor ne yazık ki bu ürünler. Keşke evyap el atsa çok değil 50 liralık bi sabun yapsa rahat rahat alsak. Ama kalite değil adamların bambaşka bir sahası var malum berber sabunuSmile ben daha 50 lira verip sabun alacak berber görmedimSmile bu sebeble ahşap kaplı ingiliz sabunlarına 150 tl ödemeyi göze alıyoruz ya da refil olan bi tabac 25 tl en azSmile işallah kısa zamanda en az 100 grlık seramiğe dökülmüş doğal ve bol köpüklü bir sabunla karşınızda olacam. Bu fikir de üretimde geltir ailesiyle olacak işallah. Fikirlerinizi başlık altında beklerim onur üstad saolsun yazmakta; maymardkeynes üstadım sizide beklerimSmile
Kea
Yagli bir cildiniz varsa ekonomik ve tam yerinde tercih..

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba geltir ailesi
Arko sabun benim için Dede demek Baba demek Amca , Dayı , Ağabey demek
Onları yaşamak hissetmek geçmişe tatlı bir yolculuk yapmak demek.
Kıpkırmızı tonton suratları ile limon kolonyası eşliğinde
Tüm kırmızılığı ile seviyorum bu sabunu .
(23/01/2016, Saat: 17:38)midheaven Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yagli bir cildiniz varsa ekonomik ve tam yerinde tercih..

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Katılıyorum. Yağlı cilde sahip arkadaşların rotasyonunda her daim bulunması gereken bir sabun. Bir enteresan yanı ise bu sabuna dair görüşlerimin sürekli değişmesi. Gün geliyor bayılıyorum, gün geliyor 'kötü galiba' diyorum. Arko'ya fazla duygusal yaklaştığımı düşünüyorum. Son olarak kase sabun üretimini durdurmamaları dileğiyle.
Çok kuru çok ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,332 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 651 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 847 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,522 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,413 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,239 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,341 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,982 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,747 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: