Arko Tıraş Sabunu
Komşum ben bir tane çubuk bir tane kırmızı kutu bir tane deçubuk sabun alıyorum. Kutunun içindeki bitince çubuk arko sabunu keserek yerleştiriyorum. Orjinal kutusu hem kibar hem de hijyen açısında güzel.

DE38-F7-D6-BBE9-409-A-98-BB-597-B5-B99-D5-F5.jpg

5-D44-B6-B5-EA54-4609-A2-A4-4-E404-B0-ECD6-B.jpg
C5-D811-FA-B31-E-4-DE7-8891-7-A2-B51-E75-EC8.jpg
A12-C5971-081-E-49-C6-9-C3-F-6-B652-A852-B82.jpg
Ben evyap'ın bu sabunu boşlama, yahut yenilememe sebebinin tıraş kremleri, tıraş köpükleri gibi karlılığı daha yüksek ürünlere odaklanmalarından kaynaklandığını düşünüyorum. Zira firma yenilik konusunda asla cimri değil, örneğin son çıkan aktif karbonlu tıraş köpüğü buna örnek. Sonuçta her şirket gibi onlar da nasıl para kazanırım mantığıyla hareket ediyor. Şuan bu sabunların üretiminin devam etmesinin de yegane sebebi berberlerin ucuz diye kullanıyor olması. Evyap bu sabunda özellikle formülünde bir değişikliğe gitmeyecektir. Yeni bir ürün çıksa bile bu sabunun en az bir özelliğini aratır ama dört dörtlük birşey çıkmaz diye düşünüyorum. Yine de günün sonunda hala çok uzun ömürlü ve fiyatına göre harikalar yaratan bir sabun. Benim gibi birçok geleneksel tıraşa başlayan arkadaşların ilk tıraş sabunu. Yaşayan bir efsane.
Anlık bir kararla 17 tane aldım. Tanesi 3,375 liraya geldi. Yağlı bir cilde sahip olmam nedeniyle ara sıra bu sabunu yüzümü yıkamak için de kullanıyorum, zararını görmedim.

Acaba bu kadar çok almakla yanlış mı yaptım ? Piyasanın altında bir fiyata almış olabileceğimi düşünerek kendimi avutuyorum şimdilik.
Ustundeki raf yili ilerisi ise sikinti yok komsum dursun komsum.çekmecede. ben tabac bazende proraaso kullaniyorum. Arada nostalji yapip arkoda kullaniyorum.ne kadar beklerse beklesin arko tas gibi suyu yiyince hemen toparliyor.
Ne olursa olsun en sevdiğim ve vazgeçemediğim sabundur kendisi. Ben de 12 tane aldım daha yeni.
6 tane de ben almışım. Güzel ve ucuz sabun . En azından bir iki sene sabuna para vermem. Açılmamış 2 kutu arko ve Nivea tıraş kremi de var Smile
Bence ustura
Çoğunlukla berberlerin kullandığı efsane bir markamız. Köpük açısından iyi fakat köpüğü biraz erken kuruyor ve traş sonrası ise gergin ve kuru bir yüz bırakıyor. Tabii ki diğer büyük markalarla karşılaştırırken f/p açısından liderliğe oynar. İşini yapıyor kokusu da klasik hamam sabunu. Ben seviyorum kokusunu. Yağlı bir cilte sahip olanlar arkoyu kullanabilme açısından daha şanslılar. Arada nostaljiyi yaşamak için her daim geleneksel traş severlerin dolabında bulunması gereken bir sabundur.
Ustura tıraşı ve fırça rodajı için kullanıyorum gayet güzel ürün. Usturayla tek perde günlük tıraşta sabun kuruma derdide olmuyor. Yeri geliyor prorasodan daha kullanışlı oluyor şahsen.
Kase arko, firmanın tarihi yıldönümü sebebiyle ürettiği özel bir üründü. Dolayısıyla yeniden üretmeyeceklerini söylediler. İleride güzel bir koleksiyon ürünü olacaktır.Bir de her kapaktaki çıkıntı arko adamının gözünü oymasaymış o detaya dikkat etselermiş iyi olurmuş ama olsun, arkomuzu seviyoruz. Smile
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(20/01/2021, Saat: 10:05)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kase arko, firmanın tarihi yıldönümü sebebiyle ürettiği özel bir üründü. Dolayısıyla yeniden üretmeyeceklerini söylediler. İleride güzel bir koleksiyon ürünü olacaktır.Bir de her kapaktaki çıkıntı arko adamının gözünü oymasaymış o detaya dikkat etselermiş iyi olurmuş ama olsun, arkomuzu seviyoruz. Smile

Bu bilgi icin teşekkür ederim, mutlaka dolapta olmasi gerekli bence. Siparisi verelim Smile
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,353 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 653 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 847 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,541 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,413 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,240 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,342 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,982 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,755 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: