Arko Tıraş Sabunu
merhabalar. On gün önce bir milyoncu tabir edilen ucuzcu mağazasında gezerken ARKO tıraş sabununu gördüm . Müthiş bir heyacan fırtınası ve geleneksel (ıslak) tıraşa karar verdim. Arko' nun o müthiş kokusu rahmetli baba mın evin içinde getirip traş olurken çıkan kokuyu hatırlattı. Fakat tıraş makinası bulamadım bir iki tane vardı onlarda inanın plastik permatik' ten farkı yoktu internet üzerinde gezinirken bu forumu gördüm . İnanın yazıların bazılarını okudum . Gerçekten Tıraş, bakım ve sağlık konularında fırtına yaratmış, bu forum sayesinde birçok kafamda oluşan sorulara da cevap buldum. Çok yıllar sonra Arko tıraş sabununun görseli ve kokusu insanı nostaljiye sürükledi ve ellisinden sonra geleneksel tıraşa geçeceğim. Teşekkürler Önce ülkemin en iyi markalarından biri olan yurt dışında bizi en iyi temsil eden ARKO ya ve bu forumun üyelerine ( komşu) ....
(13/12/2018, Saat: 13:06)maniz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhabalar. On gün önce bir milyoncu tabir edilen ucuzcu mağazasında gezerken ARKO tıraş sabununu gördüm . Müthiş bir heyacan fırtınası ve geleneksel (ıslak) tıraşa karar verdim. Arko' nun o müthiş kokusu rahmetli baba mın evin içinde getirip traş olurken çıkan kokuyu hatırlattı. Fakat tıraş makinası bulamadım bir iki tane vardı onlarda inanın plastik permatik' ten farkı yoktu internet üzerinde gezinirken bu forumu gördüm . İnanın yazıların bazılarını okudum . Gerçekten Tıraş, bakım ve sağlık konularında fırtına yaratmış, bu forum sayesinde birçok kafamda oluşan sorulara da cevap buldum. Çok yıllar sonra Arko tıraş sabununun görseli ve kokusu insanı nostaljiye sürükledi ve ellisinden sonra geleneksel tıraşa geçeceğim. Teşekkürler Önce ülkemin en iyi markalarından biri olan yurt dışında bizi en iyi temsil eden ARKO ya ve bu forumun üyelerine ( komşu) ....
Merhaba
Bir arkadaşa bakıp çıkmayacaksanız eğer bir tanışma başlığı açıp kendinizden bahsedebilirsiniz. Komşular sizi tanısın, tanışsın.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(13/12/2018, Saat: 13:38)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba
Bir arkadaşa bakıp çıkmayacaksanız eğer bir tanışma başlığı açıp kendinizden bahsedebilirsiniz. Komşular sizi tanısın, tanışsın.. Smile

Bu sitenin aktif katılımcısı olacağıma inanın. Birçok konuda elimden geldiğince Komşularımıza bilgi aktaracağıma inanın. Tanışma başlığını da açacağım...
güzel olmuş. arkonu hazır tasda basılmış sabunları da piyasada olsa iyi olur.hem ev hemde berberler için.
youtube.com/Berberbey
(12/12/2018, Saat: 20:23)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko yeni bir tıraş sabunu üretmeli artık. Üst segmente hitap etmeli. Daha kaliteli, koruyucu ve nemlendirici. Fiyatı da ithallerine kıyasla daha rekabetçi olabilir. Zaten marka tanınırlığı dünya çapında. Ama hiçbir adım yok. Beklenti içinde de değiliz zaten.

@Berberbey üstad Arko sabunu basma yönteminiz olağan üstüSmile Oysa forumda bu kadar basit işlem için; kalorifer peteğinde bekletme, ısıtma, mikrodalgaya atma, dilimleme vs... gibi teknikler çok konuşulmuştu. Siz noktayı koydunuz sonunda. Teşekkürler böyle bir paylaşım için.

Komşum forum da elle basma da dahil hatta bazı berberler çiğneyerek kaba basıyor bu yöntemlerin hepsi yazıldı çizildi . Berbeyin yöntemi yeni bir olay değil yani . Arko sabun yumuşak bir sabun zaten ne ile isterseniz polly doh oyun hamuru gibi istediğiniz şekle sokarsınız. Sert raf süresi dolmuş kuru Arkolarıda benmari ister de Petek üstüne koyup yumuşatarak istediğiniz şekle sokarsınız .
Geleneksel tıraşa başlamamda Arko'nun kokusu ve köpüğünün büyük payı vardır. Zamansızlık nedeniyle "Bi kuru köpük bi de mach 3 alıp sabahları yalancı tıraşa dönsem mi?" diye düşündüğüm zamanlarda Arkoyu önce güzel bi koklayıp sonrasında bol köpüklü bir tıraş olurum, hoop fabrika ayarlarıma geri dönerim.
4-5 senede Amerikan artisanları çoğunlukta olmak üzere ucuz -pahalı bir çok sabun ve krem denedim. Artık Arkoyu sadece fırça rodajinda kullanıyorum, bir de yukarıda bahsettiğim gibi aklıma başıma getirmek için.
Bendeki gibi hassas ve egzamatik ciltlerde içeriği nedeniyle Arko'dan uzak durulması gerektiğini düşünüyorum. Ekonomik olarak rakipsiz tabi ama cildime zarar verdikten sonra benim için fiyatın hiç bir önemi kalmıyor.
Bir çok komşumda "Arko kullan, gerisi yalan" gibi bir hava seziyorum, kişisel görüşümdür, bana öyle gelmiş olabilir. Arko candır, kesinlikle katılıyorum ama tıraş dünyasında daha kullanılmayı bekleyen yüzlerce ürün var. Sadece bizim forumda bile 130 markanın incelemesi var, her markanın ortalama 3 modeli olsa 400 farklı sabun yapar. Tedarik sorunu yaşasak da yabancı forumlarda da sayamadığım kadar sabun incelemesi var. Hal böyleyken 60 yıldır çeşit konusunda kendini geliştirmeyen bir markaya bu kadar takılıp kalmamak lazım diye düşünüyorum.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Arko benim de cildime hiç iyi gelmiyor. Bir kez denedikten sonra bir daha denemedim. Sabunu kaba bastım öylece duruyor. Dediklerinizde haklılık payı var. Kendini geliştirmesi farklı sabun türleri yapması, inovasyona öncelik vermesi gelişimi açısından çok yerinde olurdu. Tabi bilmediğimiz sebepler olabilir. İnsan bir şey diyemiyor. 
Saygılar.

(13/12/2018, Saat: 22:12)Men-Sup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraşa başlamamda Arko'nun kokusu ve köpüğünün büyük payı vardır. Zamansızlık nedeniyle "Bi kuru köpük bi de mach 3 alıp sabahları yalancı tıraşa dönsem mi?" diye düşündüğüm zamanlarda Arkoyu önce güzel bi koklayıp sonrasında bol köpüklü bir tıraş olurum, hoop fabrika ayarlarıma geri dönerim.
4-5 senede Amerikan artisanları çoğunlukta olmak üzere ucuz -pahalı bir çok sabun ve krem denedim. Artık Arkoyu sadece fırça rodajinda kullanıyorum, bir de yukarıda bahsettiğim gibi aklıma başıma getirmek için.
Bendeki gibi hassas ve egzamatik ciltlerde içeriği nedeniyle Arko'dan uzak durulması gerektiğini düşünüyorum. Ekonomik olarak rakipsiz tabi ama cildime zarar verdikten sonra benim için fiyatın hiç bir önemi kalmıyor.
Bir çok komşumda "Arko kullan, gerisi yalan" gibi bir hava seziyorum, kişisel görüşümdür, bana öyle gelmiş olabilir. Arko candır, kesinlikle katılıyorum ama tıraş dünyasında daha kullanılmayı bekleyen yüzlerce ürün var. Sadece bizim forumda bile 130 markanın incelemesi var, her markanın ortalama 3 modeli olsa 400 farklı sabun yapar. Tedarik sorunu yaşasak da yabancı forumlarda da sayamadığım kadar sabun incelemesi var. Hal böyleyken 60 yıldır çeşit konusunda kendini geliştirmeyen bir markaya bu kadar takılıp kalmamak lazım diye düşünüyorum.

(13/12/2018, Saat: 22:12)Men-Sup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraşa başlamamda Arko'nun kokusu ve köpüğünün büyük payı vardır. Zamansızlık nedeniyle "Bi kuru köpük bi de mach 3 alıp sabahları yalancı tıraşa dönsem mi?" diye düşündüğüm zamanlarda Arkoyu önce güzel bi koklayıp sonrasında bol köpüklü bir tıraş olurum, hoop fabrika ayarlarıma geri dönerim.

Komsum guzel yazmissin eline saglik.Bende hafif egzama sorunu var sacimda,1 hafta nostalji yapayim diye arko kullandim gunluk tiras olmak uzere. 6. 7.gunde bir baktim yuzumden pul pul kepekler dokuluyor ustune ustluk tiras sonrasinda balsam 2 saat sonrada nivea krem surmeme ragmen.
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
(17/12/2018, Saat: 00:06)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum guzel yazmissin eline saglik.Bende hafif egzama sorunu var sacimda,1 hafta nostalji yapayim diye arko kullandim gunluk tiras olmak uzere. 6. 7.gunde bir baktim yuzumden pul pul kepekler dokuluyor ustune ustluk tiras sonrasinda balsam 2 saat sonrada nivea krem surmeme ragmen.
Ben komple yollarımı ayırdım Arko ile. Tıraş sonrası krem ve kolonyasını kullanıyorum bazen ama sabun sayfası kapandı gibi duruyor. Özellikle ustura ile arko hiç olmuyor. Hızlı yapıştırıcı gibi o an kuruyor sanki..

Uzun sure sonra bugun Arko ile tekrar yollarimiz kesisti. Tiras esnasinda ve sonrasinda Arko ne guzelmis yahu diyordum ki, sol yanagimda bir kasinti, bir rahatsizlik basladi. Suc Arko’nun mu degil mi ileriki tiraslar gosterecek.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 251 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,451 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,833 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 849 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 1,032 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,001 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,216 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,467 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,561 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,467 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: