Arko Tıraş Sabunu
Ne olursa olsun Arko candır. Kokusunu çok beğeniyorum.
Arko' nun kokusu konusundaki düşüncelerimi paylaşmak isterim. Yabancı kaynaklarda Arko' ya bayılan, tapan, Arko milliyetçiliği yapan sayısız eleman gördüm. Adamlar ciddi ciddi ürünün reklamı yapıyorlar, toz kondurmuyorlar; koklamadan güne başlayamayanlar mı dersin, şirket kapanır korkusuyla 3-5 senelik stok yapanlar mı dersin... baya bir hayran kitlesi var. Bunun yanında Arko ürünlerini başarılı bulduğu halde sadece kokusunu sevmediği için kullanmayan bir guruh var. Sadece kokusundan sebep bu ürünleri kullanmadıklarını belirtmişler.

Koku olayı ne kadar subjektif bir mesele olsa da olayın yaşanmışlıklar ile ilgili psikolojik bir tarafının olduğunu düşünüyorum. Adam henüz bıyıkları bile terlemeden bu koku ile evinin ya da komşusunun lavabosunda tanışmış dolayısı ile bu ürünü alıp kokladığı an adamda "klozet, lavabo" gibi şeyler çağrışıyor ve haklı olarak beğenmiyor. Elemanın suçu yok; o güzelim kokuyu klozet kokusu yapan zihniyet utansın, kapitalist sistem utansın. Eyy İngiltereee, eyy Almanyaa...

İlave olarak ufak bir kitle Arko' nun cildi kuruttuğundan yakınmış. Bu ufak kitle neden ürünü beğenmediklerini "Sanırım bu ürün benim cilt yapıma uygun değil" diyerek medeni bir dille açıklamış.

Eyyorlamam bu kadar, herkese hayırlı tıraşlar arkadaşlar.
15 Perdede Yakın ve Temiz Tıraş Uzmanı
(07/07/2016, Saat: 19:21)Reblica Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko' nun kokusu konusundaki düşüncelerimi paylaşmak isterim. Yabancı kaynaklarda Arko' ya bayılan, Arko tapan, Arko milliyetçiliği yapan sayısız eleman gördüm. Adamlar ciddi ciddi ürünün reklamı yapıyorlar, toz kondurmuyorlar; koklamadan güne başlayamayanlar mı dersin, şirket kapanır korkusuyla 3-5 senelik stok yapanlar mı dersin... baya bir hayran kitlesi var. Bunun yanında Arko ürünlerini başarılı bulduğu halde sadece kokusunu sevmediği için kullanmayan bir guruh var. Sadece kokusundan sebep bu ürünleri kullanmadıklarını belirtmişler.

Koku olayı ne kadar subjektif bir mesele olsa da olayın yaşanmışlıklar ile ilgili psikolojik bir tarafının olduğunu düşünüyorum. Adam henüz bıyıkları bile terlemeden bu koku ile evinin ya da komşusunun lavabosunda tanışmış dolayısı ile bu ürünü alıp kokladığı an adamda "klozet, lavabo" gibi şeyler çağrışıyor ve haklı olarak beğenmiyor. Elemanın suçu yok; o güzelim kokuyu klozet kokusu yapan zihniyet utansın, kapitalist sistem utansın. Eyy İngiltereee, eyy Almanyaa...

İlave olarak ufak bir kitle Arko' nun cildi kuruttuğundan yakınmış. Bu ufak kitle neden ürünü beğenmediklerini "Sanırım bu ürün benim cilt yapıma uygun değil" diyerek medeni bir dille açıklamış.

Eyyorlamam bu kadar, herkese hayırlı tıraşlar arkadaşlar.

Düşüncelerinize aynen katılıyorum. Sanirim arkonun kokusunu avrupali ureticiler tuvalette temizlik hissi yaratsın die kullanmışlar ama yazık etmisler o guzelim kokuya
Bu arada Hollanda da bulunmuş biri olarak klozetlerinde taharat musluğu yok tuvaletlerinde sabun olarakta sıvı sabun kullaniyorlar ve gariptir ki tuvaletleri mis gibi arko kokuyor Smile

Sent from my iPhone using Tapatalk
Arko sabun a laf yok Smile Tıraş sabununun görevi nemlendirme veya koku değildir ki kanımca kokusu gayet iyi rahatsız edici bir şey olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.. Arko sabun adam gibi işini yapıyor ..
Kullan-atlar ile tıraş olurken de, mach 3'ler ile tıraş olurken de arada hazır köpükler arada Arko tıraş sabunu ile tıraş olurdum. Sabunu fırça ile köpürtmek hep daha kaliteli tıraş verdi. Bunun üzerine geleneksel DE'ler de kartuşlu jiletten daha kaliteli tıraş veriyordur kesin diye aklımdan geçiyordum hep. Ama korkardım kendimi keserim diye almazdım DE alet. Bir gün yapacağım sunuma hazırlık olsun diye tıraş olurken mach 3 alet yüzümü mahvetti, 3 seferden fazla kullanınca kesmiyor sakalımı yoluyor, kessin diye tersten almak zorunda kalınca da yüzüm jilet yanığı oluyordu. O gün sinirlendim verdiğim bir sürü paraya rağmen yüzüm mal gibi olunca gittim bir DE aldım geldim. İçinden çıkan jilet ile tıraş oldum. Aman Allah'ım haklıymışım gerçekten çok kaliteli tıraş oluyormuş insan DE alet ile, ve korktuğum gibi kendimi de kesmedim hiç bir zaman , jilet yanığı da olmadım( alet R41). Velhasıl Arkonun kalitesi beni geleneksel ıslak tıraşa başlattı diyebilirim. Tabi foruma üye oldum, Lordun blogu takip ettim derken yeni yeni ürünler denedim, bir sürü sabunum jiletim DE aletim oldu zamanla. Ama şunu anladım ki, Arko kalitesiz bir sabun değil. Bir sürü para verip aldığımız ithal sabunların bir çoğu kadar kaliteli, hatta bir çoğundan da daha kaliteli köpük yapıyor isteyene marka marka sayarım. Düzgün, kalın köpük yapmazsanız yüzde kuruyor köpüğü ve insanlar yüzümü kurutuyor diyor ama cildi aşırı kuru olanları tenzih ederek kalan normal ciltli insanlar için bu durumun kendi suçları olduğunu düşünüyorum çünkü ben bile cildi kuru olan biri olarak ( tanıdığım en kuru cilde sahip insanım) köpüğü adam gibi hazırlarsam ne cildim kuruyor ne bir şey oluyor, konforlu tıraş oluyorum. Bu sabunun haksız eleştirilmesine kıl oluyorum. Bazı arkadaşlar yurt dışında bile ne kadar seviliyor övülüyor biz neden yeriyoruz yerli malı sabunumuzu demişler, haklılar. Yurt dışında sevmeyen de kokusundan ötürü sevmiyor sadece ki bırakalım sevmesinler kokusunu, bize berberi anımsatıyor onlara klozeti anımsatmasından bize ne bizden bir koku bu o kadar da kendi tıraş kültürümüz olsun her şey aynı olacak değil İngilizlerle. Neyse kaliteli bir sabun Arko. Ucuz olması da cabası. İstediğiniz tasa basabilmeniz de cabası. Uzun süre dayanması hemen bitmemesi de cabası. Sevmeyenlere kötü konuşurum, Arko benim için çok değerlidir Smile
Ayrıca Arko sivilcelere çok iyi gelir. Kurutur. Sivilceleriniz geçer.Yüzü sivilceli olan gençler deneyin dua edersiniz.
Kokusunu beğeniyorum, bizim için hala özel bir koku. 46 yaşındayım, 70'li yıllarda berberlerin hepsi arko kullanırdı. Türkler için berber dükkanı kokusu arkodur.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Bu sabunu daha kaliteli bir şekilde ambalajlasalar,markasınıda arko yerine "Sir George Hook Luxury Shaving Soap" koysalar hatta paketin üstüne "special formula since 1923" yazsalar o koku sıkıntısı kendiliğinden gider.Çok daha iyi bir fiyatada satılır.
Bu sabun, diğer sabunlara göre yüzde daha mı çabuk kuruyor yoksa bana mı öyle geliyor? Yüze sürüldükten sonra, proraso sabuna göre biraz daha çabuk hacim kaybediyor gibi. Belki de ben yeterince kıvamlı bir köpük yapamadım.
(10/08/2016, Saat: 15:32)Yeni Üye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabun, diğer sabunlara göre yüzde daha mı çabuk kuruyor yoksa bana mı öyle geliyor? Yüze sürüldükten sonra, proraso sabuna göre biraz daha çabuk hacim kaybediyor gibi. Belki de ben yeterince kıvamlı bir köpük yapamadım.

@Yeni Üye Arko sabun suyu sever.Eğer arko kullanıyorsanız diğer marka sabunlara göre biraz daha fazla sulu yapmayı deneyin köpüğü,kıvamı düzelir.Eğer suyun ayarınıda çok kaçırırsanız köpük iyice işlevini yitirir bunada dikkat edin lütfen.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 260 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,544 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 98,479 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 855 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 1,039 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,003 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,402 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,471 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,578 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,479 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: