Arko Tıraş Sabunu
(23/05/2016, Saat: 23:03)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayatı boyunca;
x marka malzemeden başka bir malzeme bilmeden,
o işi yaparak,
hayatını tamamlayan/tamamlayacak,

insanlar beni boğuyor Smile

Bunu sadece ARKO sabun olarak söylemiyorum, Aynı kişilere muhtemelen son 10 yıldır yeşil ASTRA satılıyordur.
Vs vs.

"Eski Taş Çağı günümüzden yaklaşık 2.6 milyon yıl önce başlamış ve 10.000 yıl önce son bulmuştur. ... İnsanlık tarihinin %95'i gibi çok büyük bir bölümünü kapsayan bu çağ... " ataya öteye saygı Tongue

Bir de evlilik hayatı zor geçermiş gibi geldi sizin için Tongue
Forumdan önce uzun bi süre tıraş oldum bu sabunla benim için “kült” bir sabun şu anda pek sıra gelmiyor o ayrı. Rolleyes
(23/05/2016, Saat: 22:57)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu nedenle berberde sakal tıraşı olmuyorum.

Aslında çok yönlü bir konu.Kişinin olaya bakışı,yaptığı işi zorunluluk olarak ve hep aynı olarak görmesi,ticari konular,bıkkınlık vs.

Ben 2 ayda bir berberde sakal tıraşı olurum çünkü o koltuğa uzanıp,gözlerimi kapatıp tıraş olmam beni rahatlatıyor.Berberimde sakal tıraşında çok hassas olduğumu ve tıraş ekipmanına olan ilgimi bildiğinden özenerek tıraş ediyor.İyi bir berber bulursanız tavsiye ederim arada gitmeyi Rolleyes
(23/05/2016, Saat: 23:03)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayatı boyunca;
x marka malzemeden başka bir malzeme bilmeden,
o işi yaparak,
hayatını tamamlayan/tamamlayacak,

insanlar beni boğuyor Smile

Bunu sadece ARKO sabun olarak söylemiyorum, Aynı kişilere muhtemelen son 10 yıldır yeşil ASTRA satılıyordur.
Vs vs.

Aynen 100 lük yeşil astra satılıyor.Bu konuyuda sordum size hangi jiletler geliyor diye,yeşil astra,permasharp,shark ve pembe-siyah rapira.İşin düşündürücü tarafı adam 100lük yeşil astrayı impa fiyatının %50 üstüne alıyor faturayı gösterdi inanmayınca.

Ek bilgi: Bu berber malzemecileri şöyle çalışıyormuş.Adamlarda peşin alışveriş diye birşey yok,malzemeyi berbere bırakıyorlar faturayı veriyorlar.O faturayı 2 ay kadar sonra tahsil ediyorlar,işin finansman boyutu var.Ayrıca araba ile berberleri dolaşıp malzemeyi kendileri bırakıyorlar,buda ek maliyet.Ayrıca malları bırakan kişi firma sahibi değil satışcı veya şöför ise buda firmaya ek maliyet sigorta-maaş-yemek vs.
O berber toptancısı işi çok garip. İşler aynı @Mauser' in belirttiği gibi işliyor ve fiyatlar acaip.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(25/05/2016, Saat: 01:33)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen 100 lük yeşil astra satılıyor.Bu konuyuda sordum size hangi jiletler geliyor diye,yeşil astra,permasharp,shark ve pembe-siyah rapira.İşin düşündürücü tarafı adam 100lük yeşil astrayı impa fiyatının %50 üstüne alıyor faturayı gösterdi inanmayınca.

Ek bilgi: Bu berber malzemecileri şöyle çalışıyormuş.Adamlarda peşin alışveriş diye birşey yok,malzemeyi berbere bırakıyorlar faturayı veriyorlar.O faturayı 2 ay kadar sonra tahsil ediyorlar,işin finansman boyutu var.Ayrıca araba ile berberleri dolaşıp malzemeyi kendileri bırakıyorlar,buda ek maliyet.Ayrıca malları bırakan kişi firma sahibi değil satışcı veya şöför ise buda firmaya ek maliyet sigorta-maaş-yemek vs.

Bizim ülkede maalesef her alanda üretim de zayıf bence, onun yerine komisyonculuk çok fazla. Yani bir mal son kullanıcıya ulaşmadan evvel birden fazla el değiştiriyor. Örneğin mersinden toplanan 20-25 kuruşa (fiyatı salladım) satılan marul, maydonoz Ankara'nın bir ilçesindeki markete gelene kadar 2 lira oluyor. Nasıl oluyor. Herkes taşıma işini yapıp kârını koyup çekiliyor geriye.
Berberlerin işi de bence bunun gibi.
www.BarbarosRazors.com

Aylık finansal maliyetlerin ortalama %1.20-1.30 civarında olduğunu hesaba katınca 60 günlük vadeyle berber malzemesi almak eğer fiyatlar İmpa'dan %50 pahalıysa pek de mantıklı değil.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Orada bir de risk maliyeti var zannımca. Berberlerin bir kısmının zibidi takımından olduğunu düşünürseniz, böyle bir toptancı yerine koyun kendinizi. Sürekli bu şekilde vadeli satış isteyen tipler geliyordur eminim.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(25/05/2016, Saat: 10:55)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Orada bir de risk maliyeti var zannımca. Berberlerin bir kısmının zibidi takımından olduğunu düşünürseniz, böyle bir toptancı yerine koyun kendinizi. Sürekli bu şekilde vadeli satış isteyen tipler geliyordur eminim.

+1

Sent from my iPhone using Tapatalk
(25/05/2016, Saat: 10:55)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Orada bir de risk maliyeti var zannımca. Berberlerin bir kısmının zibidi takımından olduğunu düşünürseniz, böyle bir toptancı yerine koyun kendinizi. Sürekli bu şekilde vadeli satış isteyen tipler geliyordur eminim.

Ek iş olarak bu işemi başlasak acaba Smile Kar marjı %150 Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,284 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 635 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 846 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,417 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,234 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,333 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,973 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,727 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: