Arko Tıraş Sabunu
(05/07/2014, Saat: 22:45)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Malum yaz aylarindayiz. Hepimiz yaz aylarinin sıcaklığına ve nemine uygun sabun krem arayisindayiz. Arkoyla pek cok deneme yaptim. Farkli bitkisel yaglar ve gliserinle zenginleştirilmiş modifiye arko kullandim. Bu aylar icin bir önerim var nacizane ... limon cekirdegi yağlı arko. Arti gliserin ve biraz yumusatmak icin jojoba ya da uzum cekirdegi yagi ekleyerek yaz icin muhteşem bir arko elde edebilirsiniz. Limon yağı ciltteki yag dengesini duzenliyor, antiseptik ve sivilce olusumunu engelliyor. Ayrica psikolojik olarak kokusu enerji veriyor. Ben cok memnun kaldim. Cildim olmadigi kadar rahat. Belki bir prorasonun yerini tutmaz ama guzel bir alternatif olabilir.

Oranları da yazsanız süper olur. Hanım evde yokken deneme imkanımız olur belkiSmile

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Son gunlerde yasadigim problem sabunlarla ilgili. 90 saniyelik yuklemeyle bile 1,5 perdelik kopuk elde ediyorum. Nedenini anlamiyorum. Bugun kutu arkoda yasadim, daha once de cella ile. Fircam 1 aylik semogue 830. Kopurtme yontemi B&b deki Marco ustadin yazdigi gibi. Tasta kopurtuyorum
http://geltir.com/thread-4583-post-86336.html#pid86336
Tapatalk kuklamaya başladıktan sonra yurtdışı geleneksel tıraş sitelerine uye oldum. Shaveden, badger and blade, shave nook vs... Arko ile ilgili açılmış o kadar cok başlık var kiSmile övgüler duzmusler. Biz yabanci sabunlarla hasir nesir olurken elimizdeki hazineyi unutuyor muyuz acaba dedim ve modifiye etmeden dogal haliyle arkoyu tekrar tecrube etmek icin 2 stick aldim kaba bastim yarin kullanacağım inşallah. O çılgın köpüğü heyecanla bekliyorum. Yepyeni bir sabun kullanacakmis gibi mutluyum cunku orjinal haliyle geleneksel tirasa ilk başladıktan sonra kullanmamistim.
Bir yabanci arkoseverin hoşuma giden bir yorumuyla bitireyim. Arko is a true treasure.Smile
Arko sabunu seviyorum, küçüklüğümden bu yana bilindik kokusu sebebiyle gerçekten bizlere has, artık içimize sinmiş kült bir sabun olduğunu düşünüyorum. Fakat yaşadığım yerin suyundan mıdır yoksa benim yaptığım bir hatadan mıdır bilmiyorum; oluşturduğum köpük çok çabuk sönüp kurumaya meyilleniyor. Köpüğü genelde bastığım kap içerisinde fırçaya yüklediğim sıcak-ılık suyla oluşturup, önceden sıcak suyla ıslattığım yüzümde oluşturuyorum. Ama dediğim gibi köpük çok hızlı bir biçimde sönüyor. Ama yağlı bir cildim olduğundan özellikle seviyorum.
(02/10/2014, Saat: 10:19)challenger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko sabunu seviyorum, küçüklüğümden bu yana bilindik kokusu sebebiyle gerçekten bizlere has, artık içimize sinmiş kült bir sabun olduğunu düşünüyorum. Fakat yaşadığım yerin suyundan mıdır yoksa benim yaptığım bir hatadan mıdır bilmiyorum; oluşturduğum köpük çok çabuk sönüp kurumaya meyilleniyor. Köpüğü genelde bastığım kap içerisinde fırçaya yüklediğim sıcak-ılık suyla oluşturup, önceden sıcak suyla ıslattığım yüzümde oluşturuyorum. Ama dediğim gibi köpük çok hızlı bir biçimde sönüyor. Ama yağlı bir cildim olduğundan özellikle seviyorum.
Yaşadığınız yerin suyunun sertlik derecesi ve kirec oranının köpüğü etkilediği daha önce de konuşulmuştu sanırım.
Bugun porsukla daldim arko kabina. 15 sn. yukleme yaptim.kopukle basa cikamadim desem yeridir.tek eksigi nemlendirme sıfır. Hatta cildim agardiSmile bol balsamla telafi etmeye calistim. Ama cildim hala biraz gergin. Gene de arkonun yeri ayrı.
(02/10/2014, Saat: 11:51)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaşadığınız yerin suyunun sertlik derecesi ve kirec oranının köpüğü etkilediği daha önce de konuşulmuştu sanırım.
Bugun porsukla daldim arko kabina. 15 sn. yukleme yaptim.kopukle basa cikamadim desem yeridir.tek eksigi nemlendirme sıfır. Hatta cildim agardiSmile bol balsamla telafi etmeye calistim. Ama cildim hala biraz gergin. Gene de arkonun yeri ayrı.
Evet sizin de dediğiniz gibi sebep büyük oranda suyun sertlik derecesinden kaynaklanıyor olabilir. Ama ne olursa olsun Arko'dan vazgeçilemiyor. Yanına ne koyarsanız koyun, arada bir gözler Arko'ya kayıyor, el ona doğru uzanıyor. yağlı ciltler bu sabun açısından biraz daha şanslı sanırım çünkü yüzde güzel bir dengeleme yapıyor. Bazı arkadaşlar Arko'yu çeşitli yöntemlerle modifiye ediyorlar ve güzel sonuçlar elde edenler de var.
@challanger

Arko aslında çok su seçen bir sabun olarak bilinmiyor.

Yaptığınız köpük çok ince ve yüzde pul pul kuruma yapıyorsa suyu az gelmiştir. Çok fazla ama bir sürü baloncuk olan bir köpükse ve biraz beklediğiniz zaman köpük resmen kayıp oluyorsa suyu çok gelmiştir.

Deneye deneye en iyisini bulursunuz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Arko ile İzmir'in arsenikli ve sert suyunda bile harika bir köpük elde edebiliyorum. Bahsedildiği gibi su seçimi yapmayan bir tıraş sabunu. Bu arada bugün A101 markette Arko tıraş kolonyaları ile birlikte tıraş sabunu da satışa konmuş.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Semogue SOC fırçamın uçlarını çatallandırmak için bu aralar Arko'nun kasede satılan modeli ile epey haşır neşir oldum. Bu modeli başarısız buluyorum ama bunun sebebi sabunun kendisi değil, kasenin ve sabunun şeklinin amacına uygun üretilmemiş olması. İlk olarak kasenin çapı domuz kılı fırçalar(bendeki porsuklar ile karşılaştırdığımda daha çok yayılıyorlar) için küçük kalıyor. Derby'nin karton kabı (aka yoğurt kabı Smile) bile daha işlevsel. Fiyatı ucuz tutabilmek için kasenin malzeme ve kalıp kalitesi düşük tutulmuş, bazı yüzeylerde koca koca pürüzler var.

Günlük olarak kullanıldığında sabun şekli nedeniyle kolay kolay kurumuyor. Kasenin alt kısmında muhakkak su kalıyor ve sabunun bazı kısımları macun kıvamına geliyor. En sonunda dayanamayıp çıkardım ve aynı kaba boşluk kalmayacak şekilde bastım. Belki de yüze sürerek köpürtme yapanlar için bu şekli tercih ettiler bilemiyorum ama benim için sinir bozucu(takıntılı bir insan olabilirim Smile). Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında bu kadar popüler olan bir ürüne yeterli ilgiyi göstermiyor Evyap.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 264 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,889 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 98,963 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 868 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 1,049 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,009 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,727 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,476 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,600 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,490 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: