Amerika'dan Sakal Fircasi Almak istiyorum.
Merhaba, suan Amerika'dayim. Sakal fircasi alacagim.

muhtemelen amazon.com dan alacagim.

ekonomik ve kaliteli bir firca tavsiye eder misiniz? max 30 dolar civari olmali.

30 dolara bu fircayi alacagina 50 dolara bunu al vs derseniz dusunebilirim Smile

Tesekkurler.
http://geltir.com/thread-4812.html
http://www.yelp.com.tr/biz/pasteur-pharmacy-new-york

AngelAngel
Plisson sentetik o civarda imiş fiyat olrak. Tr de ise 150+
www.BarbarosRazors.com

(07/11/2014, Saat: 05:32)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.yelp.com.tr/biz/pasteur-pharmacy-new-york

AngelAngel
Mornetto üstada katılıyorum eğer NYC'deyseniz gidip her türlü ürünü mıncıklaya, koklaya alma imkanınız var. Yanlış hatırlamıyorsam Amerika'daki Loccitane mağazalarında Plisson fırça $49.99. Bunların dışında eğer bir süre kalacaksanız ve kargo adresi verebilecekseniz italianbarber.com'dan pek çok şey bulabilirsiniz. Bazı sevilen Artisanların (Türkçe olarak ne kullansak bunun için?) losyon ve sabunlarını da satıyorlar yani üreticinin kendi minik sitesiyle uğraşıp 40 yerden 40 posta beklemiyorsunuz.

Edit: Fırça fiyatları yöresel,bölgesel indirimler olmadıkça bütün dünyada aynı yani Türkiye'den vereceğiniz siparişle tek fark kargo parası olacaktır. İmkanınız varsa hazır ordayken gümrükten kargo ile geçemeyecek kozmetik ürünlerden almanız mesela QCS,QED,Krampert's Finest, Mama Bear, Captain's Choice vs vs. Bu arada italianbarber benim NYC adresime 2 günde postamı ulaştırmıştı aklınızda süre olarak bir fikir olsun yinede ödeme yapmadan önce satıcıya bir sorun.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(07/11/2014, Saat: 15:42)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mornetto üstada katılıyorum eğer NYC'deyseniz gidip her türlü ürünü mıncıklaya, koklaya alma imkanınız var. Yanlış hatırlamıyorsam Amerika'daki Loccitane mağazalarında Plisson fırça $49.99. Bunların dışında eğer bir süre kalacaksanız ve kargo adresi verebilecekseniz italianbarber.com'dan pek çok şey bulabilirsiniz. Bazı sevilen Artisanların (Türkçe olarak ne kullansak bunun için?) losyon ve sabunlarını da satıyorlar yani üreticinin kendi minik sitesiyle uğraşıp 40 yerden 40 posta beklemiyorsunuz.

Edit: Fırça fiyatları yöresel,bölgesel indirimler olmadıkça bütün dünyada aynı yani Türkiye'den vereceğiniz siparişle tek fark kargo parası olacaktır. İmkanınız varsa hazır ordayken gümrükten kargo ile geçemeyecek kozmetik ürünlerden almanız mesela QCS,QED,Krampert's Finest, Mama Bear, Captain's Choice vs vs. Bu arada italianbarber benim NYC adresime 2 günde postamı ulaştırmıştı aklınızda süre olarak bir fikir olsun yinede ödeme yapmadan önce satıcıya bir sorun.

Artisan = Zanaatkar
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@cihankeskin

Komşum artisan sözlük karşılığı olarak zanaatkar olarak geçiyor ama Türkçe'de zanaatkar geçmişten gelen bir ustadan el becerisi gerektiren bir işi layıkıyla öğrenmiş usta kişiye deniyor. Mesela Mastro Livi bir zanaatkar olabilir ama internette bir iki tarif bulup birazda kendi katkısıyla sabun üretip satana ben en fazla esnaf yada sabun üreticisi derim =)

Neyse amacım dil tartışması çıkarmak değil sadece yabancıların domine ettiği bu hobide Türkçeyi kirletmeden yeni kelimeler alabilmek.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(07/11/2014, Saat: 16:04)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cihankeskin

Komşum artisan sözlük karşılığı olarak zanaatkar olarak geçiyor ama Türkçe'de zanaatkar geçmişten gelen bir ustadan el becerisi gerektiren bir işi layıkıyla öğrenmiş usta kişiye deniyor. Mesela Mastro Livi bir zanaatkar olabilir ama internette bir iki tarif bulup birazda kendi katkısıyla sabun üretip satana ben en fazla esnaf yada sabun üreticisi derim =)

Neyse amacım dil tartışması çıkarmak değil sadece yabancıların domine ettiği bu hobide Türkçeyi kirletmeden yeni kelimeler alabilmek.

İşte bunda da ben size katılıyorum üstadımSleepySleepy
(07/11/2014, Saat: 16:04)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cihankeskin

Haklısınız. Maalesef bazı kelimelerin bire bir Türkçe karşılıklarını bulmak zor olabiliyor. Bu durumda da kelimelerin yabancı dildeki hallerini veya en yakın gelen Türkçe karşılıklarını kullanıyoruz.
Kimi zaman da bir kaç kelime ile tanımlamalara gidebiliyoruz. Amatör Sabun Üreticisi gibi bir tanım kullanabiliriz belki.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Komşum Amerika'dan dönünce, Onur Bey'den Tipsoft fırçalardan birtane al,bol köpüklü traş ol bence.Smile

syg
Zaman ve mekan içinde herşey değişkendir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,683 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 937 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,291 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 26,086 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,615 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,610 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Sakal çıkış yönü Haymatlos 1 1,534 27/06/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Murathan Kurt
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,790 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Doktorlar Pandemiye karşı sakal ve bıyıkları kesmeyi öneriyor!!! Mustafa40 1 1,861 19/10/2020, Saat: 11:55
Son Yorum: Erdi
  Yeni tıraş malzemesi almak. Selmansaygii 11 4,951 19/07/2020, Saat: 00:48
Son Yorum: kral arthur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: