Altın' ın Durumu (ekonomi)
Üretmeyen toplumda üretim marka dışında söylenen tüm seyler yapılan tüm analizler ( arada analiz- analist nedir nereden gelmektedir anlamına da bir bakın ) sadece boş midenin guruldamadısından öteye gitmez . Dolar ve Euro yukarı TL aşağı bu durumda geri kalmış ülkede döviz bir yatırım aracıdır döviz tutan karlı çıkar dövizle borçlanan zararlı çıkar . Devlet kemer sukmazsa ( bakınız Yeni Mercedes araç alımı ) vatandaşın kemer sıkması yada vatandaşın döviz bozdurması sadece doymayan gözleri daha da doyurmaya yarar .
(08/08/2018, Saat: 21:29)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üretmeyen toplumda üretim  marka dışında söylenen tüm seyler yapılan tüm analizler ( arada analiz- analist nedir nereden gelmektedir anlamına da bir bakın ) sadece boş midenin guruldamadısından öteye gitmez.

Hocam harika netlikte ifade etmişsiniz... Başka bi platformda aynısını paylaşacağım.
Mülk Allahındır
Allah ne yazdıysa o olur
Bunlar hep dış mihrakların oyunu
Altınla dolarla bizim ne alakamız var ki, sanki çeyrekle mi ekmek alıyoruz.
Bana farketmiyor ben hep 50tl lik alıyorum.
Allah İkinci D. Feridimizin iniş takımlarına zeval vermesin.
Bizlere müstehak
Bismillah Amin
(07/08/2018, Saat: 10:23)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 4 yıl sonra gelen hortlatma
Alış:200
Satış:202

Ne olacak sizce,fikri olan var mı?

2 gün sonra gram altın...
Alış: 206
Satış: 208

Ne olacak sorusuna cevap: döviz kurları ve altın yükselişine hız kesmeden devam edecektir.
(09/08/2018, Saat: 11:17)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 gün sonra gram altın...
Alış: 206
Satış: 208

Ne olacak sorusuna cevap: döviz kurları ve altın yükselişine hız kesmeden devam edecektir.
Yapı kredide güncel durum..2b79fae4134ab020b48e44d8db119cae.jpg

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(09/08/2018, Saat: 10:09)helliox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mülk Allahındır
Allah ne yazdıysa o olur
Bunlar hep dış mihrakların oyunu
Altınla dolarla bizim ne alakamız var ki, sanki çeyrekle mi ekmek alıyoruz.
Bana farketmiyor ben hep 50tl lik alıyorum.
Allah İkinci D. Feridimizin iniş takımlarına zeval vermesin.
Bizlere müstehak
Bismillah Amin
+99999
Bordrolu bir aile olarak yıllardır her ay başı fatura ve kredi taksitlerini ödeyip (ufak bir kişisel harcama alanı hariç) kalanı fiyata çok takılmadan döviz/altın sepetine dağıtıyoruz. Burada hedef zararı azaltmak. Eğer bordrolu çalışıyorsanız elinizdekini bir derece korumak için bu yöntemi tavsiye ederim.

Bordrolu iseniz borsa, forex, kripto para (veya allah korusun piramit) gibi yatırım alanlarından temel birikiminizi uzak tutun. Bunlar size göre değil. Bu alanlarda kısa vadede kazanç insanların gözlerini boyuyor, girip batıyorlar. Uzun vadede sadece büyük spekülatörler ve büyük simsarlar para kazanıyor. Konunun uzmanı olduğunu düşünüp batan çok tanıdığım var. Arada bana da ("abi çok sağlam bir kağıt var" veya "bilmemne coin uçacak" gibi) teklif ediyorlar direkt reddediyorum.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(09/08/2018, Saat: 11:27)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yapı kredide güncel durum..

Doğrudur Caner hocam. Şuan durum o kadar içler acısı ve vahim ki, yazarlar ekonomi ile ilgili köşe yazısı yazarken o an ki dolar kuru ile okuyucunun yazıyı okurken ki dolar kuru arasında bile 15-20 kuruş fark olabiliyor.
Benzer düşüncelere sahip olmakla beraber işin üretim kısmının doğru anlaşıldığı kanaatinde değilim maalesef. Öyle ki üretimden kasıt, nitelikli,özgün,tasarım destekli veya inovatif olmak zorunda. Yoksa herkes üretim yapabiliyor.
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(09/08/2018, Saat: 16:55)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benzer düşüncelere sahip olmakla beraber işin üretim kısmının doğru anlaşıldığı kanaatinde değilim maalesef. Öyle ki üretimden kasıt, nitelikli,özgün,tasarım destekli veya inovatif olmak zorunda. Yoksa herkes üretim yapabiliyor.

+1

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ekonomi Köşesi ihtilaf 751 653,414 03/03/2020, Saat: 14:43
Son Yorum: dikdik_s
Rainbow Hava durumu korhan 56 50,464 07/01/2014, Saat: 20:53
Son Yorum: Gokturk
  Altın hesabı memocan 9 10,473 03/01/2014, Saat: 14:43
Son Yorum: memocan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: