KAI DE Jilet
(23/06/2020, Saat: 12:56)shaving nick Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular dün ilk defa KAI jileti Mühle Rocca ile denedim. Keskin desen değil konforlu desen değil çok arada kalmış bir jilet olarak geldi bana. Hani keskinliği orta üstü seviyede ama arada ısırmaya meyilli. Tıraş olurken sakallarımda jileti hissettim, bir iki yerde de çekme yaptı. Ben anlaşamadım

Raif hocam bu yorumunuzun degismesine fazlasiyla sevindim, zira ben mi yanlis degerlendiriyorum diye dusunmus tekrar rocca ile rex 4 ayarda denemistimki 3,5 uzeri kullanmiyorum rexi genelde, sonraisnda fikrim degismedi kai iyi jilet, parasi fazlami evet bir miktar yuksek ama bir kez olsun denemekte fayda var tabiki, tekrar begenmenize sevindim, açık yüreklilikle dile getirmenizde bir gecay olarak tamda size yakisan bir tutum, kulagini çinlatalim @GecayS şafak abinin.
(18/09/2020, Saat: 21:47)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Raif hocam bu yorumunuzun degismesine fazlasiyla sevindim, zira ben mi yanlis degerlendiriyorum diye dusunmus tekrar rocca ile rex 4 ayarda denemistimki 3,5 uzeri kullanmiyorum rexi genelde, sonraisnda fikrim degismedi kai iyi jilet, parasi fazlami evet bir miktar yuksek ama bir kez olsun denemekte fayda var tabiki, tekrar begenmenize sevindim, açık yüreklilikle dile getirmenizde bir gecay olarak tamda size yakisan bir tutum, kulagini çinlatalim @GecayS şafak abinin.
Neysek oyuz İsmet hocam, biraz düz adamız galiba Hissettiğim neyse aynen söylerim.Son kararım Kai orta agresif aletlerle çok başarılı bence.

SM-N970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
[mention]İsmetaltan [/mention] onore ettin bizi.
Aile olarak hatamızdan dönmeyi bilmeyi biliriz.
[mention]shaving nick [/mention] sezarın hakkını Sezar’a veririz. Brütüsler bizden uzak olsun yeter.
Benim de kendimle ter düştüğüm rocca olayı vardı.
R41 ve R89 olan birine fazla demiştim ki. Rocca alınca ikisini de elden çıkardım. Konularda kendimi tekzip ettim.

Kai henüz denemedim.
Denediğim jiletlerle kıyas açısından gillette 7 o’clock siyah ile karşılaştıracak birileri olursa sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
@"shaving nick" raif hocam, şafak abiyle çınlattik kulaklarinizi bir kaç defa, az cok biliyorum sizi, rocca meselemizden de biraz var fikrim zaten, mevlam sizin gibilerle karsilastirsin her zaman, meşrebi düzgün insan her yerde belli ediyo kendini.

@"GecayS" seni biliyoruz zaten başkan, kai kolay abi, ters dusme konusunda o 89 ve 41 meselesinin aynisini bende yaşadim abi, hatta daha neler neler, onemli olan kabul edebilmek. Hele ben yazsam gulersin arayim da anlatiyim deşifre olmayim abi, en basiti ekonomik olsun diye tabac sabunu refil alip pesinden o kasenin pesine dusmem, sonra zamaninda perma sharpa tü kaka demem akabinde teknik oturunca aslinda bende de hata oldugunu anlamam vs vs vs abi herakleitos`un bir sözü vardi ki cok ince o geldi aklima "evrende degismeyen tek şey, degisimin kenidisidir" diye ki aslinda cumleyi inceleyince degisimin bile degistigi anlamida cikiyo, zamaninda atom parcalanamayacak en kucuk parcacikti simdi parcalaniyo hatta cikan enerji duruma gore hayat veriyo duruma gore yıkım oluyo, neyse cok dagittim abi ya. Big Grin enola guy ucagini kullanan pilotun fotografi geldi aklima, sanki o insanlari tanisa biraz sohbet etse yine o ucaga pilotaj yaparmiydi ki?

Siyah seven o clock bi abim denemelik yollamisti fazlasiyla begenmistim ki abi kaplamali jilet cok anlasamasamda, bu kai ile benzer hissiyat yasatmisti (şaşırmıştım) desem yeridir. Muhtemelen beğeneceksin abi.

Dur ben seni arayim abi ya, yaz yaz nereye kadar. Big Grin
Progress makinamla uyum yakaladığım kai jiletle 2.tıraşımı az önce oldum.Müthiş.!

Bu sınıf jiletlerden daha önce feather, personna kullanmıştım.Onlarla kıyaslama yapmak gerekirse keskinlik konusunda feather gibi ondan eksik kalır yanı yok ama daha konforlu.Progress 4.ayarda en zor bölgelerde bile hiç bir sorun yaşamadım.Bazı arkadaşlar featherdan daha az keskin olduğunu soylemiş pek fark yok gibi ozellikle çene altında cıkış yönünün tersine doğru kestiğimde sadece feather cekistirme yasamamıştım ancak bu bölgede tahriş olurdu.kai aktı resmen ayrıca tahrişde yaşamadım.

Jilet çok sade gorunumlu uzerinde yazı felan yok kalın yağlı kağıda sarılı.Mavi karton kutusu bile kalın kağıttan.Smilekalite ve sadelik telkin ediyor.

Trdeki satıcılarda şuan stok yok eski fiyatlar 35 lira felan yeni stokta fiyatlar 50 liraya yaklaşirsa alınacak gibi değil tabi.

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Benim de aklımda olan jiletlerden biri. Bir süredir elimdeki jiletlerle 10+ tıraş olduğumdan jilet ihtiyacım çok düştü, alımı düşürdüm. Bunlar stoğa girerse düşüneceğim yine de.

Mi MIX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(04/11/2014, Saat: 10:39)1912 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda incelemesi ve pek kullanıcısı olmayan bir jilet.
Bir kutuda 5 adet olarak satılmakta.
Piyasada bulunabilirliği en zor jilet, bununla birlikte en pahalısı.

Jilet üzerinde hiçbir yazı, resim vs. bulunmamakta.
Jiletin sarılı olduğu kağıt, çok uyduruk. Jileti sarıp kaldırdıktan sonra,
ertesi gün kağıda yapışmış buluyorsunuz. Sıcak suda eriyor bu yapışkanlar.

Performansı üst düzey. Çok keskin ve çok konforlu.
Gillette Silver Blue jilete çok benziyor.
Göz kararı, diğer de jiletlere göre daha kalın diyebilirim.

Bir jileti max 4 defa kullanabiliyorum, bu jilette de aynı durum geçerli.

Zor bulunması ve pahalı olması sebebiyle, stok yapmak pek mümkün değil.
Ama mutlaka denenmeli.

2hi03nk.jpg
Foto alıntıdır.

Komşum güzel bir inceleme olmuş, teşekkürler. Bu jilet ben de denemek istiyorum ama piyasada bulunmuyor.
R 89 ile çok iyi uyum sağlıyor. Normal şartlarda kai jilet ile 4 tıraş ve 10 perdeden fazla tıraş olmam ama ne kadar gidebileceğini görmek için bir denemek istedim. Günlük, 2,3,4 ve 5 günlük sakalda 10 tıraş ve 28 perdeyi çok rahat, akıcı, tahrişsiz ve konforlu olarak tamamladı. 100 tıraş ya da 100 perde kullanıma kadar denemeyi düşünüyorum. Bu arada belirtmeliyim ki sert ve orta yoğunlukta sakallarım var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,291 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,757 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,715 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,191 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,940 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 799 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 380,187 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,107 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,658 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  Isana Man Classic Jilet (Rossmann Private Label) burakoner0681 58 64,126 05/08/2022, Saat: 22:45
Son Yorum: Wastelander

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: