KAI DE Jilet
(14/10/2019, Saat: 21:45)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 100 tanesi 30 tl komşum, para tutmuyor. 1 paket 10'lu feather parası Smile

Ben de böyle düşünüyorum komşum, 22 liraya almıştım ben Smile
Bu jilet çok keskin gibi gelmedi bana ya nedense. Bugün 3.tıraşımı oldum bunla. İlkinden beri hafif takılıyo gibi.
Bugün aynı jiletle 5.tıraşı oldum. İlk tıraştan iyiydi performansı. Çok ilginç bi jilet. Bu kadar ince olup da bu kadar uzun ömürlü bi jiletle ilk defa karşılaştım.
(14/11/2019, Saat: 15:37)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün aynı jiletle 5.tıraşı oldum. İlk tıraştan iyiydi performansı. Çok ilginç bi jilet. Bu kadar ince olup da bu kadar uzun ömürlü bi jiletle ilk defa karşılaştım.

3 cü 4 cü tirasta nedense daha verimli geldi bana da komşum
Bilenler biliyor geçi ama denememiş komşularım için şunları söyliyeyim.
Dün 4 günlük sakalımla ilk defa denedim. Yüzümü sıcak su ile yıkamak dışında hiç bir ön hazırlık yapmadan Eufros Zanzibar sabun ve Merkür 42 C ile 2 perdede ek düzeltmeye gerek kalmadan sıfır tahriş ve bu güne kadar olduğum en yakın traşı yaşatmış jilettir kendileri.
4-5 saat sonra hızımı alamayıp bir perde daha geçtim ? yok tahriş imkansız gibi birşey.
Jilet normalden daha kalın geldi bana. Üzerinde hiç birşey yazmıyor bomboş bir yüzü var. Keskinlik olarak featherdan bir tık aşağıda permadan biraz üstte diyebilirim. Ancak featherdan çok daha konforlu bir tıraş verdi. Permanın yaptığı tıraş sonrası kaşıntı da olmadı.
Benim gibi sadece mild aleti olanlara denemelerini şiddetle tavsiye ederim. Tek dezavantajı maalesef fiyatı ? Fiyatı benim favorimlerinden olan voshkood un 5 katı. Gene de bir jileti 3-4 kez kullanmak için stoklayabilirim.
Gargamel kötü biri olsaydı şirinleri göremezdi...
(09/12/2019, Saat: 18:57)newbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilenler biliyor geçi ama denememiş komşularım için şunları söyliyeyim.
Dün 4 günlük sakalımla ilk defa denedim. Yüzümü sıcak su ile yıkamak dışında hiç bir ön hazırlık yapmadan Eufros Zanzibar sabun ve Merkür 42 C ile 2 perdede ek düzeltmeye gerek kalmadan sıfır tahriş ve bu güne kadar olduğum en yakın traşı yaşatmış jilettir kendileri.
4-5 saat sonra hızımı alamayıp bir perde daha geçtim ? yok tahriş imkansız gibi birşey.

Eufros'tandır o Tongue
(10/12/2019, Saat: 17:24)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eufros'tandır o Tongue

Fırçadan da olabilir, tıraş aletinden de olabilir, velev ki psikolojik, ne gam. Bu psikolojiyi başka hiçbir jilet sağlayamıyor ne yazık ki. Ben çok memnunum.
Kai jileti ilk kez kullandım. Bugüne kadar elle sayılır jilet denemelerim oldu. Özellikle boyun bölgesinde bir çoğunda istediğim sonucu alamadım. Kai banamısın demedi ve yanaklarımda elde ettiğim temiz tıraşı boyun bölgesindede sağladı. Keskinliği az olan jiletler bugüne kadar beni mutlu etmedi ama denemeye devam edeceğim. Tıraşta sakal yoğunluğu ve köpük kaliteside birer etken diye düşünüyorum. Sonuç olarak stok yaptığım bu jiletle iyi geçineceğimi düşünüyorum.
@GartBnx burak abinin denemem icin yolladigi paketten ilk jiletle sanirim 5. tirasimi oldum ilk dort rex ile degisik ayarlarda cella ve proraso sabunlarla oldu.
bugun proraso beyaz ile 5. tirasimi ej89 ile oldum mild makinede yine guzel tahrissiz keyifli is cikardi. bugune kadar feather, perma sharp eski yeni plastik dahil, pol silver, personna platinium ve comfort coated, crystal, voskhood, sputnik, astra, rapira turleri gillette 7 o'clock turleri, vs. bir suru jilet denedim sanirim bunun kadar kalite hissiyati, veren olmadi. konforda, keyifte hala degisiklik olmadi verilen parayi hakediyor sanirim ama bu kadar yuksek fiyatlarda olmasa stoklamak lazim diycemde...
isin ozu kac tirasa bu ayarda gider bilmiyorum ama sevdim bu jileti.
Şu an için benim de pek anlaşamadığım bir jilet. Belki  biraz daha deneme yapılabilir sonrasında fikir değişebilir. Çok övülen bir jiletle yada ekipmanla anlaşamayınca insan, bir yerde yanlış kullanım mı yapıyorum diye düşünüyor.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,849 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,024,364 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 158,041 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,268 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,499 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 849 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 383,397 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,682 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,723 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  Isana Man Classic Jilet (Rossmann Private Label) burakoner0681 58 64,739 05/08/2022, Saat: 22:45
Son Yorum: Wastelander

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: