Tabancalarla ilgilenenler kimler?
(01/11/2014, Saat: 14:55)zaprican Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba,

Tabanca,silah seçimi ve hangisinin iyi olabileceği kişiye göre farklı olabilir.Kimisi Colt’u kimi Walther’i üstün görebilir.O halde en iyi silah hangisi? Nasıl olmalı ?

Cevap: Silah insana ömrün de bir kere lazım olurmuş.Kırk yıl belinde taşırmışsın bir kere lazım olurmuş.İşte o lazım olan anda TUTUKLUK YAPMAYAN silah en iyi silahmış.

Ben de bu sebeple bir müddet çamurda bırakılıp buradan çıkarılınca hiçbir ateş eden Glock aldım . Ayrıca diğer silahlara göre oldukça hafif
şu ihtimal korkunç Sad yoksa hayran olunmayacak bir şey değil
özellikle g36 gibi bir sanat eserine kimse hayır demez

4244_glock_kaboom_photo_1.jpg
Üstat ne olmuş buna? Mermi içerde mi patlamış yoksa aşırı ısıdan malzeme mi bozulmuş?
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

çok sayıda böyle vaka var hocam
düşürme, atış anında kovan sıkışması,
hiç sorun yokken geri tepmede kırılma...
polimer ağırlıkta sağladığı avantajları
dayanıklılıkta kaybediyor gibi Sad
Türkiyede alıncada mke fiyatlarıyla 7bintl civarına geliyor sanırım
gerçekten büyük miktar büyük risk

glock21kb1sh-handgun31.jpg

Glock-17-To-26-Grip-Conversion-Fail.jpg

1971714_05_glock_19_or_26_magazine_9mm_9__640.jpg

metal parçalardada
03.jpg

Pistol_has_a_bad_day.jpg

ve en kötüsü bolca bu deneyımı yasayan var
g36d-tfb1.jpg

afr0xx-4.jpg
Polimerin böyle bir sıkıntısı olduğunu bilmiyordum. Koskoca Glockta böyle zayıflıklar görmek şaşırtıcı.

Türkiyede her şey olduğu gibi silahta pahalı.. geçen bir videoda görmüştüm Türk malı Tisas 1911 modeli amerikada vergiler dahil $400ken üretildiği ülkede yani Türkiyede 2200-3000 arası değişiyor. Anlamakta zorluk çekiyorum..
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(28/11/2014, Saat: 04:46)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Polimerin böyle bir sıkıntısı olduğunu bilmiyordum. Koskoca Glockta böyle zayıflıklar görmek şaşırtıcı.

Türkiyede her şey olduğu gibi silahta pahalı.. geçen bir videoda görmüştüm Türk malı Tisas 1911 modeli amerikada vergiler dahil $400ken üretildiği ülkede yani Türkiyede 2200-3000 arası değişiyor. Anlamakta zorluk çekiyorum..

herşeyde oldugu gibi Sad

işsizliğin bile aylık 340 liraya kadar cezası olduğu bir ülkede yaşadığımızı
ve bunun her ay "faiziyle birlikte" işsize devletçe yazıldığını
toplumsal biliç oluşturmak adına burdada
hatırlatıyorum kusura bakmayın Sad
GSS
Trabzon el yapımı silahlar benim daha çok ilgimi çekiyor.Ayrıca uzun namlulu silahlardan ak47 vaz geçilmezim.Su,çamur,kar hiç fark etmez her yerde çalışıyor Smile ör.

Yine Stoeger firmasının ürettiği bir tabanca olan Couger modeli Hakkı'nda bilgisi olan var mı? Türkiye de üretilen en iyi tabanca olduğu söyleniyor. Beratta ile ortak imalat yapılıp genelde yurt dışı satışı yapılıyormuş. Fotoğraf koymayı beceremiyorum fakat silah kompakt ve çok hoş.
Merhaba
Bende yakın zamanda ( özellike son yaşananlardan sonra) başvurumu yapıp Colt 1911 veya Sig Sauer P245 düşünüyorum
Plastik hammadde işiyle uğraşan birisi olarak tabancadaki plastik konusunda bilgi vereyim.Bu tabancaların gövdesinde kullanılan çoğu plastik PA66 cam elyaf katkılı plastik hammaddedir.Ayrıntısına gitmeyeceğim,her türlü plastik hammadde birkaç tanesi hariç soğuk havalarda mekanik mukavemetini büyük ölçüde kaybeder yani -20 derece bir ortamda şarjörü seri şekilde boşaltın bu malzemede micro deformasyona yol açar.Tabancalarda tüfeklere göre daha hareketli mekanizmaya sahip olduğundan bir yerden sonrada major hata verir.
Başka bir hatada 9x19 luk tabancaya MP5 mermisi koymak,MP5 mermiside 9x19mm dir ama barut cinsi farklıdır.Daha yüksek derecede ısı açığa çıkarır,daha hızlı yanar.

Tabanca dediğin güvenilir olmalı bence,ben dünyanın en güvenilir mekanizmasına sahip olan Beretta 92FS yi seçerdim,yerli tabancaya göre pahalıdır ama bir glock kadar pahalı değildir.Glock tabancaya verilen parada bence çöpe atılmıştır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kocaeli'de kimler var? akaysakarya 18 7,051 08/02/2020, Saat: 06:01
Son Yorum: Palace
  SAMSUNDA KİMLER VAR? zbilgen 8 4,657 14/01/2019, Saat: 16:43
Son Yorum: zbilgen

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: