Tabancalarla ilgilenenler kimler?
Canik TP9, Walther replikasyonu diye biliyorum. İğne düşürme sıkıntıları çok meşhurdu. Versiyon yaptıkça giderdiler ancak bu lanet silah nedeniyle bir çok meslektaşımı şehit verdim. O nedenle bende kötü hatırası vardır.

Sar9 daha özgün ama o da Walther izleri taşıyor. İkisi de çok başarılı silahlardır. Sarsılmaz kısmen daha başarılı geliyor bana. Bir kaç sebebi söyleyeyim. Sarsılmaz bir kere malzeme kalitesine gerçekten çok önem veriyor. Avrupa ve Amerika üretimi çelik silahların büyük çoğunluğu namluyu dövme çelikten yapıyor onun dışındakiler dökme. Az sayıda firma da hem namluyu hem de sürgüyü çelikten imal ediyorlar. Sarsılmaz bunu bir üst seviyeye taşımış çok gerekli olmasa da silahın alt profili dahil tamamı dövme çelik. Bende bulunan Kılınç 2000 Mega bu şekilde en basiti. Ayrıca şarjör üretimi çok lanet bir iştir. Silah üretmekten de zordur. Yerli silah üreten firmalarımızın bir çoğu şarjörleri bu işte usta olan İtalyanlara yaptırıyorlar. Sarsılmaz tamamen kendisi üretiyor. Canik de kendi üretmeye başladı diye duydum ama teyit etmek lazım.

Sar9'un X Platinum modeli mevcut bu arada hem silah feneri hemde hologram sight ile fabrika çıkışlı geliyor. Uyum derdi yok. Düz Platinum modelini sipariş vermiş biri olarak konuşuyorum. Smile
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(21/05/2020, Saat: 23:06)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Canik TP9, Walther replikasyonu diye biliyorum. İğne düşürme sıkıntıları çok meşhurdu. Versiyon yaptıkça giderdiler ancak bu lanet silah nedeniyle bir çok meslektaşımı şehit verdim. O nedenle bende kötü hatırası vardır.

Sar9 daha özgün ama o da Walther izleri taşıyor. İkisi de çok başarılı silahlardır. Sarsılmaz kısmen daha başarılı geliyor bana. Bir kaç sebebi söyleyeyim. Sarsılmaz bir kere malzeme kalitesine gerçekten çok önem veriyor. Avrupa ve Amerika üretimi çelik silahların büyük çoğunluğu namluyu dövme çelikten yapıyor onun dışındakiler dökme. Az sayıda firma da hem namluyu hem de sürgüyü çelikten imal ediyorlar. Sarsılmaz bunu bir üst seviyeye taşımış çok gerekli olmasa da silahın alt profili dahil tamamı dövme çelik. Bende bulunan Kılınç 2000 Mega bu şekilde en basiti. Ayrıca şarjör üretimi çok lanet bir iştir. Silah üretmekten de zordur. Yerli silah üreten firmalarımızın bir çoğu şarjörleri bu işte usta olan İtalyanlara yaptırıyorlar. Sarsılmaz tamamen kendisi üretiyor. Canik de kendi üretmeye başladı diye duydum ama teyit etmek lazım.

Sar9'un X Platinum modeli mevcut bu arada hem silah feneri hemde hologram sight ile fabrika çıkışlı geliyor. Uyum derdi yok. Düz Platinum modelini sipariş vermiş biri olarak konuşuyorum. Smile

Bilgiler için çok teşekkür ederim Erdi komşum Smile

Canik tp9 serisi de Sarsılmaz Sar9 da namlu çelik olup alt gövde polimer diye hatırlıyorum. Ama inceleyeli çok oldu emin değilim şimdi
(22/05/2020, Saat: 02:49)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgiler için çok teşekkür ederim Erdi komşum Smile

Canik tp9 serisi de Sarsılmaz Sar9 da namlu çelik olup alt gövde polimer diye hatırlıyorum. Ama inceleyeli çok oldu emin değilim şimdi

Ne demek komşum. Evet ikisi de polimer. Polimerler hafif oluyor tamam eyvallah da niye kalın yapıyorlar anlamadım. Kılıfta taşınacak ise sorun yok ancak belde veya kemer içi taşınacak ise kaba duruyor.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Bende çocukluğumdan bu zamana kadar hep ilgilenmişimdir,babamında emekli asker olması ve çevremde ki birçok kişi aynı mesleği icra ettiği için bazı modelleri inceleme fırsatı buldum ben yerlide sarsılmazcıyım bana göre en güzel serileri kılınç 2000 light ve mega modelleri ayrıca yeni tip tabancalara göre yapıları daha kibar,estetik bu demek değil tabi sar 9 kötüdür ama tabancanında bir ağrılığı ele aldığında kontrolunu sağlayacak o güveni verecek bi yapısı olmalı.yabancıda ise browning tr'de ki tabirle 14 lü browning vazgecilmezim.Bu da ayrı bi sevda Smile.Şahsım adına bir tabancam yok ilerde ne olur ne olmaz bilinmez ama ay da yılda bir poligona gidebilmek için bir sürü prosedür vs uğraşmam herhalde. erdi abinin dediklerine sonuna kadar katılıyorum güvenlik güçleri dostunuda düşmanınıda belinde taşıyor,en işe yarayacağı zaman tutukluk yapan sorunlu bir silah dağıtırsan kişi kendini nasıl savunacak bari bi özel bi seri üret de ki çamurda bile çalışıyor kardeşim gönül rahatlığı ile alın.istanbul da geçmiş yıllarda belinde ki tabancanın ateş alması sonucu yerden seken merminin meslektaşının başiına isabet etmesi sonucu şehit olan polis haberi diye haber okumuştum silah markası girsan mc 28 di galiba,şimdi kardeşim ürettiğin silaha güvenmiyorsan girme ihalesine sen vatanını koruyan adama doğru düzgün silah yapamıyorsan bari bu şerefi göster girme.Bu sadece verdiğim bi örnek bunun gibi niceleri mevcut.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kocaeli'de kimler var? akaysakarya 18 6,927 08/02/2020, Saat: 06:01
Son Yorum: Palace
  SAMSUNDA KİMLER VAR? zbilgen 8 4,601 14/01/2019, Saat: 16:43
Son Yorum: zbilgen

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: