Polsilver Super Iridium
İmpa’dan geçen hafta aldığım Polsilverlar çok başarılı. Kartela da alabilirsiniz bence. Ben 1 kartela alacağım. Keskinliği çok iyi. Çekme, tahriş yok
Bayılarak kullandığım bir jilet. Diğer jiletler arasında bariz fark var.
Hatta geçen hafta İmpa’dan bir kartela 100’lük aldım. Ancak anlamadığım son iki tıraştır 2.perdede
biraz tahriş yaşıyorum. Aynı paket içinde farklı( ne biliyim az bilenmiş olabilir) jilet olma ihtimali var mı, ya da
ben bişeyleri yanlış yapıyorum. Yine bayıldığım cella sabunla kullanıyorum ama tahriş oluyo yine de. Israrla kullanmaya devam...
bu güne kadar kullandığım jiletler;

DERBY PREMIUM SWEDISH ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Lİ
DERBY EXTRA ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5'Lİ
RACER ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Lİ
ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ
BIC CHROME JİLET 5Lİ
RAPIRA ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 10LU (PEMBE-SIYAH-MAVI)
PERMA-SHARP SUPER STAINLESS ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Li
SHARK CHROME ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Lİ (PLASTİK KUTU)
WILKINSON SWORD CLASSIC JİLET 5Lİ
ASTRA SUPERIOR STAINLESS (MAVİ) ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ
POLSILVER SUPER IRIDIUM ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Li
RAPIRA SWEDISH SUPERSTEEL ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Lİ
GILLETTE 7 O'CLOCK SUPER STAINLESS ÇİFT KENAR TIRAŞ 
FEATHER HI-STAINLESS PLATINUM ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 10LU 
RAPIRA PLATINUM LUX ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Lİ
Merkur Platinum
PERSONNA PLATINUM ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 10LU

ilk önce sakal durumumu izah edeyim, hassas cilt, girdap gibi her yöne doğru çıkan, gür ve kalın bir sakal yapısına sahibim. kullandığım alet futur, sabun proraso. bu jiletlerin hepsini impa ticaretten tedarik ettim. ilk önce her jileti birer kere kullandım sonraki turda aynı jiletleri ikişer kere kullandım. aralarında en konforlu ve keyifli tıraşı polsilver ile oldum. eğer ilerleyen dönemde tedarik sorunu yaşayacaksam maaşı aldığımda 10 yıl yetecek kadar istiflemeyi düşünüyorum. bu konuda kesin bir bilgiye sahip miyiz?
@gökbörü Yıllar evvel bana en çok sevdiğiniz şey nedir deseydiniz size patates derdim,hani kızarmış olanından da değil illa.Sabah patates,akşam patates.Ömrüm sürebilirdi böyle.Tam tersi olarak da kızarmış biber,domates ağzıma koymaz,pırasa,bamya,karnı bahar yapıldığında isyan bayrağını çekerdim.Bir de bi sevdiceğim vardı,ismini söylemem,edebiyat tarihçisi bulsun,hayal kurardım onunla ilgili.Panjur rengi değişmekle beraber biri kız,biri oğlan iki evladımız olacak,ben işten yorgun argın gelirken,o balkonda beni bekleyecekti hep.Zamanla herşey değişti elbette,hayallerim de.

Şimdiki bu ben; karnı bahar yerken ağzını şapırdatıyor,enginar dolması yapılmadı diye hanıma gönül koyuyor.O çok sevdiğim patatesi aramaz oldum.Ne panjur kaldı,ne balkon.Sevdiceğim üzerine kaç sevgili geldi,geçti.Velhasıl kelam;

Basit bir hesapla;

Bir jileti 2 kere kullansanız ve haftada Pazartesiden Cumaya her gün tıraş olan birisi olduğunuzu düşünürsek bir polsilver içindeki 5 jileti ile size 10 tıraş yani,2 hafta yetiyor.52 hafta üzerinden senede 26 polsilver muhteşem bir sene yaşatıyor size.10 senede 260,şu anki 3 liralık fiyatıyla da toplam 780 liraya mal oluyor bu 10 yıllık süreç.Jilet basit,polsilver aynı,3 lirada para değil de;soru şu:

10 sene Sonra siz aynı olur musunuz?

Selamlar,saygılar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(03/01/2018, Saat: 01:34)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @gökbörü Yıllar evvel bana en çok sevdiğiniz şey nedir deseydiniz size patates derdim,hani kızarmış olanından da değil illa.Sabah patates,akşam patates.Ömrüm sürebilirdi böyle.Tam tersi olarak da kızarmış biber,domates ağzıma koymaz,pırasa,bamya,karnı bahar yapıldığında isyan bayrağını çekerdim.Bir de bi sevdiceğim vardı,ismini söylemem,edebiyat tarihçisi bulsun,hayal kurardım onunla ilgili.Panjur rengi değişmekle beraber biri kız,biri oğlan iki evladımız olacak,ben işten yorgun argın gelirken,o balkonda beni bekleyecekti hep.Zamanla herşey değişti elbette,hayallerim de.

Şimdiki bu ben; karnı bahar yerken ağzını şapırdatıyor,enginar dolması yapılmadı diye hanıma gönül koyuyor.O çok sevdiğim patatesi aramaz oldum.Ne panjur kaldı,ne balkon.Sevdiceğim üzerine kaç sevgili geldi,geçti.Velhasıl kelam;

Basit bir hesapla;

Bir jileti 2 kere kullansanız ve haftada Pazartesiden Cumaya her gün tıraş olan birisi olduğunuzu düşünürsek bir polsilver içindeki 5 jileti ile size 10 tıraş yani,2 hafta yetiyor.52 hafta üzerinden senede 26 polsilver muhteşem bir sene yaşatıyor size.10 senede 260,şu anki 3 liralık fiyatıyla da toplam 780 liraya mal oluyor bu 10 yıllık süreç.Jilet basit,polsilver aynı,3 lirada para değil de;soru şu:

10 sene Sonra siz aynı olur musunuz?

Selamlar,saygılar.

haklısınız hocam, yazıma biraz mübalağa kattım, ama 10 sene olmaz bir kaç senelik olur. ben bazı standartlar belirleyip aynı çizgide gitmeyi severim. bir konuda gücüm yettiğince iyi bir formül/reçete çıkartırsam aynen devam ederim Smile. benim için tıraş olmak hala sıkıntılı bir süreç, bunu düzeltebilirsem daha sonra eğlencelik denemeler, farklı kaçamaklar tabii ki olacak.

çok benzer olmasa da bir örnek vereyim. ilk yivsiz av tüfeğimi aldığımda onlarca farklı markanın yüzlerce fişeğini denedim. atıcı, tüfek ve fişek uyumunu yakalayınca adeti 75 kuruştan koli koli av fişeğini alırken arkadaşlar ne yapıyorsun diyordu, şuan dandik yafların adeti 2,5 lira civarında galiba. millet havalı ve airsoft aletlere yöneldi bu yüzden. bazen diyorum lanet olsun şu bendeki istifçiliğe Big Grin
@gökbörü

Konu zaten yeterince subjektif olan jilet olunca zevkler zamanla değişebiliyor Hocam,söylemeye çalıştığım buydu aslında.Başta sevmediğiniz bir jileti zamanla sevebiliyorsunuz ya da damak zevki gibi jilet zevkinizde değişebiliyor.Tek bir jilete indirgememek lazım olayı,bir dönem favori aletiniz yerini bambaşka aletlere bırakıyor.Kendimden örnek vermek gerekirse,yamuk yumuk alet almam derken slant sever oldum,gem de neymiş diyordum,şimdi yana yakıla jiletini arıyorum.Bendeki istifçilik bir noktadan sonra çöpçülüğe dönüyor,satamıyorum da yapımda yok,hal böyle olunca sorun oluyor.Eğer siz tamamdır bu iş diyorsanız birşey demek düşmez bana ama polsilver aynı polsiver,sanmam değişsin.

bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(03/01/2018, Saat: 00:49)gökbörü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu güne kadar kullandığım jiletler;

DERBY PREMIUM SWEDISH ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Lİ
DERBY EXTRA ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5'Lİ  
RACER ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Lİ
ASTRA SUPERIOR PLATINUM (YEŞİL) ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ
BIC CHROME JİLET 5Lİ
RAPIRA ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 10LU (PEMBE-SIYAH-MAVI)
PERMA-SHARP SUPER STAINLESS ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Li
SHARK CHROME ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Lİ (PLASTİK KUTU)
WILKINSON SWORD CLASSIC JİLET 5Lİ
ASTRA SUPERIOR STAINLESS (MAVİ) ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ
POLSILVER SUPER IRIDIUM ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Li
RAPIRA SWEDISH SUPERSTEEL ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Lİ
GILLETTE 7 O'CLOCK SUPER STAINLESS ÇİFT KENAR TIRAŞ 
FEATHER HI-STAINLESS PLATINUM ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 10LU 
RAPIRA PLATINUM LUX ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 5Lİ
Merkur Platinum
PERSONNA PLATINUM ÇİFT KENAR TIRAŞ JİLETİ 10LU

ilk önce sakal durumumu izah edeyim, hassas cilt, girdap gibi her yöne doğru çıkan, gür ve kalın bir sakal yapısına sahibim. kullandığım alet futur, sabun proraso. bu jiletlerin hepsini impa ticaretten tedarik ettim. ilk önce her jileti birer kere kullandım sonraki turda aynı jiletleri ikişer kere kullandım. aralarında en konforlu ve keyifli tıraşı polsilver ile oldum. eğer ilerleyen dönemde tedarik sorunu yaşayacaksam maaşı aldığımda 10 yıl yetecek kadar istiflemeyi düşünüyorum. bu konuda kesin bir bilgiye sahip miyiz?

Hocam siz impa fiyat listesini mi kopyalayıp yapıştırdınız Smile

Sakal varsa jilete de hep olacaktır sonuçta kartuşlarda jileten imal ediliyor. Yine de karar sizin ...
(03/01/2018, Saat: 00:49)gökbörü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ilk önce sakal durumumu izah edeyim, hassas cilt, girdap gibi her yöne doğru çıkan, gür ve kalın bir sakal yapısına sahibim. kullandığım alet futur, sabun proraso. bu jiletlerin hepsini impa ticaretten tedarik ettim. ilk önce her jileti birer kere kullandım sonraki turda aynı jiletleri ikişer kere kullandım. aralarında en konforlu ve keyifli tıraşı polsilver ile oldum. eğer ilerleyen dönemde tedarik sorunu yaşayacaksam maaşı aldığımda 10 yıl yetecek kadar istiflemeyi düşünüyorum. bu konuda kesin bir bilgiye sahip miyiz?
Benim de polsilver jilet favorilerimden ve daha sonra denediğim jiletler bu durumu pek değiştirmedi. sadece personna jilet de(platinium değil blue denilen, şu an mavi değil) favorilerime eklendi. personna yı ilk denediğim zamanlar polsilver a göre kesmiyormuş gibi gelmişti ama alıştıktan sonra progress+personna+proraso üçlüsüyle yüzümün tıraş sonrasında daha rahat ettiğini gördüm. şu an progress ile personna kullanıyorum diğer aletlerde(futur,r89,34c vs) polsilver. uzun zamandır da bu durum değişmedi. Geleneksel tıraşa cilt-sakal sorunlarından dolayı geçtiğim için jilet konusunda pek macera aramıyorum
çeşitlilik tatminini sabun ve aftershave çeşitlerine bırakıyorum. Siz  de benim gibi önce sorunsuzluk diyorsanız bir miktar polsilver alınabilir.
ama personna jileti hatta mümkünse progress ile bir süre düzenli kullanın derim. Tıraş sonrası(sakallar çıkarken) konforu ile fikrinizi değiştirebilir.
lbo5gE.jpg
(03/01/2018, Saat: 02:43)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam siz impa fiyat listesini mi kopyalayıp yapıştırdınız Smile

Sakal varsa jilete de hep olacaktır sonuçta kartuşlarda jileten imal ediliyor. Yine de karar sizin ...

hocam ben kullandığım jiletleri excelde listeleyip değerlendiriyorum. markaların olduğu sütunu kopyalayıp yapıştırdım direkt. daha deneyeceğim çok jilet var zamanla onları da temin edip değerlendireceğim.

(03/01/2018, Saat: 03:14)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim de polsilver jilet favorilerimden ve daha sonra denediğim jiletler bu durumu pek değiştirmedi. sadece personna jilet de(platinium değil blue denilen, şu an mavi değil) favorilerime eklendi. personna yı ilk denediğim zamanlar polsilver a göre kesmiyormuş gibi gelmişti ama alıştıktan sonra progress+personna+proraso üçlüsüyle yüzümün tıraş sonrasında daha rahat ettiğini gördüm. şu an progress ile personna kullanıyorum diğer aletlerde(futur,r89,34c vs) polsilver. uzun zamandır da bu durum değişmedi. Geleneksel tıraşa cilt-sakal sorunlarından dolayı geçtiğim için jilet konusunda pek macera aramıyorum
çeşitlilik tatminini sabun ve aftershave çeşitlerine bırakıyorum. Siz  de benim gibi önce sorunsuzluk diyorsanız bir miktar polsilver alınabilir.
ama personna jileti hatta mümkünse progress ile bir süre düzenli kullanın derim. Tıraş sonrası(sakallar çıkarken) konforu ile fikrinizi değiştirebilir.
lbo5gE.jpg

hocam normal personna'nın sadece platinum kaplı olanını denedim iyi güzel jilet ama biraz tahriş yaşadım. normalini bir deneyeyim. ayrıca bütün şartları sabitleyebilirsem tekniğimin eksiğini yanlışını daha rahat anlayıp o konuya eğilmeyi düşünüyorum. şuan jiletleri değerlendirirken yakınlık, ömür vb konulardan sadece konfora öncelik veriyorum. eğer çene altı bölgesini tamamen dizginleyemezsem gidip epilasyon yaptıracağım Big Grin
Platinium olanın kesim hissiyatı personna blue dan çok farklı, zaten bildiğim kadarıyla üretim yerleri de farklı, platinium olanı ben de hiç beğenmemiştim Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,726 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,021,101 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,630 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,971 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,187 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 270,879 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,497 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,579 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans
  Crown Super Stainless Blades FearOfATG 4 4,532 12/10/2021, Saat: 00:48
Son Yorum: Murathan Kurt
  Rapira Super Stainless Lord Sparhawk 8 22,271 23/09/2021, Saat: 23:15
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: