"Yüzde yüz doğal" yalanı buraya kadarmış!
Ben ebayden çin mali aldım. Gg ve sahibinden.com d satilanlarda keza öyle 1080 iğneli en uygun olanini aldım kendi beyaz iğne yatağı pembe, çok kaliteli bi amblaj ile geldi roller kutusu sert plastikten bu kutu ve vakumlu ambalaja koymuşlar ustunede baloncuklu naylon ve kutu ile geldi, bana o roller i öneren geçen sene 540 iğneli olanı almıştı , köyde olmasam aldığım ürünü bulup buraya link eklerdim köyde netim çok yavaş tapatalk olmasa foruma giremem nerdeyse. Ebay üzerinden en ucuz olanını aldım hepsi bir birine benziyirdu detaylı arama yapmamistim
Bastirmaniza göre deler ben acitana kadar dolandiriyorum bu işlemden sonra kafamı bi garip hissediyorum
Defne sabunu dünyada Aleppo (Halep) sabunu olarak biliniyor.Suriye'deki geleneksel yapım şekli ve mekanların atmosferi çok çekici duruyor.Adeta sabun cenneti.

http://en.wikipedia.org/wiki/Aleppo_soap

http://www.bbc.com/news/magazine-22541698

Aleppo-Soaps-All.jpg

s144074631251005031_p1_i8_w2144.jpeg

Aleppo_soap_-_vat.jpg

s144074631251005031_p1_i3_w1474.jpeg

Aleppo_soap_03.jpg

P1000188.JPG?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1328401249546

9-Aleppo-SoapMaking1.jpg

5178181736_54a38368a2_z.jpg

3041400655_1d0e9ae4e2.jpg

660x390photo_1349355730498-1-0.jpg

s144074631251005031_p1_i4_w900.jpeg

Ghar_soap_Cavern_soap.jpg
Daha doğalını bulan varsa gelsin Big Grin
İşte anti kellik iksiri

http://bitkiselumit.blogcu.com/mustafa-a...lu/6645005

4-5 avuç odun külü

5 litre su

yarım kilo kına

yarım kilo hakiki zeytin yağı

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI:

öncelikle eşit miktardaki kına ve zeytin yağını karıştırıp bir kına macunu elde edin. bu karışımı saçınıza masaj yaparak sürün ve 3-4 saat bekletin(eğer saçınız açık renk değilse kına saç renginizi değiştirmeyecektir). bu arada 5 litre suyu kaynatın içine odun külünü atın.yarım saat kaynatıp ılınınca süzün. kınalı saçınızı normal şekilde yıkayın. ardından süzmüş olduğunuz küllü su ile de saçınızı yıkayın. saçlarınız hem dökülmeyecek ,hemde küllü su sayesinde ipek gibi olacaktır.
arkadaşlar defne sabunu için çok uzaklara gitmenize gerek yok. zeytinyağlı defne sabunu yapımı bizim buralarda (hatay) çok yaygındır. kilosu 10 tl ile 30 tl arası değişir. çeşitli internet sitelerinde bulabilirsiniz. ben şahsen her banyoda el yapımı saf defne sabunu kullanırım ve yaşım 32 herhangi bir şaç dökülmesi gibi problemle karşılaşmadım[/u]
Şenköylüler defne sabununu çok övüyorlardı. Kül suyu ile sbun imal ettiğini söylüyorlardı kendileri. Telefonla sipariş etmiştim. 1 hafta boyunca salladılar. Bugun kargo gelmiyor, yarın gelecek. Sonraki gün verecez vs vs. 1 yıl geçti gelen giden yok Smile

Böyle müesseselerden alışveriş hiç tarzım değil. Bende Tahir Çelikkaya sipariş etmiştim. 2 kalıp kullandım sonra ara vermiştim. Marketlerde bolca bulunan Mehmet Aydın kullanıyorum şimdi de.
www.BarbarosRazors.com

Defne sabunu bir süredir Gittigidiyor'da bulduğum bir Hataylı satıcıdan alıyorum.%90 defne yağı olduğunu iddia ettiği sabunun kilosu 40 tl , %45 defne olanın 19 tl.İkisinden de oldukça memnunum.Özellikle %90 defne yağlı olanın temizleyiciliğini şimdiye kadar hiçbir sabunda görmedim.Kül ile yapıldığından bahsetmemiş ama yoğun bir kül kokusu hakim.
Ucuz olan da daha kremli ve nemlendiricili.

Pahalı olan :

http://urun.gittigidiyor.com/kozmetik-ki...-129779458

SmeqY9D.jpg

İç yapısı

B5ouIsO.jpg

Ucuz olan :

http://urun.gittigidiyor.com/kozmetik-ki...-131619565

B6Ekb0H.jpg

Mehmet Aydın severler bir de bu Mehmet Aydın özel defne sabunun deneyebilirler.Bahsedilmemiş olsa da sanırım defne yağı oranı daha yüksek normal Mehmet Aydın sabunlarına göre.

http://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prvie...unu-600-gr

EJqfuh8.jpg

PbeaY45.jpg
Boltaçta %100 defne sabunun kilosuna 25 tl demişti . Hatta Malezyaya numune göndermişler beğenmişler oraya ihraç edeceklermis
Defneden sabun yapacak kadar yağ çıkarılıpta bu yağ ile sabun yapılsa bu sabunun kilo ile satılamayacak kadar pahalı olacağını tahmin ediyorum. Bu nedenle defne sabunu diye satılan sabunların asıl sabun hammaddesinin başka yağlar olduğunu, defne yağının ise sadece sabuna başka özellikler de katmak için katkı maddesi olarak kullanıldığını düşünüyordum.
Belkide yanılıyorumdur. Bu sadece tahmin. Tabii defnenin çok bol ve ucuz olduğu bölgeler varsa tahminim değişir.
@emre-sti
Hocam bu boltaç a sadece telefonlamı ulaşabiliyoruz?
internetten satış vs yokmudur?

Düzeltme:Ufak bir araştırma yaptım. Ben defne yağı deyince defne yaprağından elde ediliyor gibi düşünmüştüm(aklım sığla yağının zor elde edilişine gitti sanırım). Meyvesinden elde ediliyormuş. Teorim kısmen çöktü Big Grin
Defne sabunu diye satılan ürünlerin içeriğinde defne yağından önce zeytinyağı yazıyor. İçerikler kullanım miktarına göre yazıldığına göre birçok piyasa sabunu için dediğim geçerli sanırım ama %100 defne sabunu da mümkünmüş
Ben adana daki butik mağazasından 10 kalıp sabun almıştım, zeytinyaglarini ve kalan 30 kadar sabunu fabrikasından almıştım , internet sitelerinde online satış bölümü vardı ama yapım aşamasında uyarısı almıştım bir ay kadar öncesinde , bende kartviziti vardı Sadık abinin ama Ankara da kaldı şu anda köydeyim yanımda değil... Sitelerinde bahsettikleri diğer çeşitli sabunlari fabrikada sorduğumda yoktu , butik mağazada vardı sanirsam ama fabrikada aldığım sabunlar çok taze idi Yeni yapılmışlardı. Telefon ile siparisti sikinti çıkacağını sanmam düzgün insanlardi , usenmedi üretim tesisini gezdirdi zeytinyağı nasıl yapılır aşama aşama gösterdi bilgiler verdi... Rivieara zeytinyağının kimyasal işlemden geçtiğini sabunluk zeytinden elde edildiğini , hatta zeytinin cekirdeginden kimyasal işlem ile kalan yağı çıkaran üreticiler olduğundan bahsetti, ayçiçek ge diğer yağların zararlarınfan uzun uzun bahsetti, ayçiçek yağının ayçiçek den kimyasal işlemden geçmeden elde edilmeyecegini, ayçiçeği sıkıp işlemden gecmemis yağı bir bardağa koyunca donmus şekilde kalacağını ama zeytinyağının hep sıvı şekilde kalacağını anlattı...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Doğal Traş Sabunu Yapımı trache 21 43,602 15/12/2019, Saat: 18:22
Son Yorum: barefixxe
  Doğal ( All Naturel ) Tıraş Kremleri ihtilaf 10 16,836 24/04/2019, Saat: 23:51
Son Yorum: solidas
  Temiz Çizgi (doğal krem) trache 11 22,734 19/10/2013, Saat: 12:20
Son Yorum: trache

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: