Merkur 34c, 38c, Muhle R41, R89
Teşekkürler,hemen inceliyorum...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(09/10/2014, Saat: 10:35)usturamufit Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ihtilaf @chinaski 34 ve 38 , r89 a gore 30 lira Daha pahali 2-3 parca farki con onemli devil o zaman. kelebek olmadigi surece aleti acacam yalniz millet merkurun isviligi kotu diyor
, nedir yani okay cabuk paslaniyor, gevsiyor, yoksa tamamen estetik bir kaygi mi?

Muhle ve EJ ye göre yani daha düşük ama ihtiyacı karşılar
Hayır Merkur un işçiliği EJ ve Muhle ye göre biraz daha geride. Kaplama kalitesi olarak. Ama kötü diyemeyiz. Eğer kelebek almayacaksanız 2 ve ya 3 parça çok farketmeyecektir. 34 biraz daha agresif olmanın dışında kısa saplı olduğu için kolay manevra yapilabilir. Ikisinden biri tercih edilecekse sakal yapınıza göre seçin. Eğer sert sakallı iseniz Merkur daha iyi bur seçim olabilir.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
@ihtilaf üstat tam ben yazarken yazmışsınız. Sizin yazdığınıza düzeltme yapmış gibi olmasın. Zaten aynı şeyi yazmışım ben de.
(09/10/2014, Saat: 10:41)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ihtilaf üstat tam ben yazarken yazmışsınız. Sizin yazdığınıza düzeltme yapmış gibi olmasın. Zaten aynı şeyi yazmışım ben de.

Moderatörün mesajı üstüne mesaj mı olur Smile

images?q=tbn:ANd9GcSeKWI2-xJgz4JKWi6iaXz...sI492Sco8r
(09/10/2014, Saat: 10:44)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Moderatörün mesajı üstüne mesaj mı olur Smile

images?q=tbn:ANd9GcSeKWI2-xJgz4JKWi6iaXz...sI492Sco8r
Hocam sabah sabah epey güldürdünüz, neyse ki ofiste tekim Smile
(09/10/2014, Saat: 10:46)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam sabah sabah epey güldürdünüz, neyse ki ofiste tekim Smile

Neyse bu seferlik falakayla yetinelim Angel

Dediğiniz gibi sert sakallara 34,38 daha uygun olabilir !
@Chinaski

hocam sert sakaldan kasit tam olarak nedir bilmiyorum, sakalin daha sik/yogun olmasi mi, daha kalin olmasi mi, yoksa daha gergin olmasi mi?

Kenan Imirzaliogluna benziyor biraz daha seyregi diyebilirim, yalniz hemen her Turk'un boyle degil midir, yumusak sakalli unlu bir Turk var mi bildiginiz resimlerine bakayim.
(09/10/2014, Saat: 11:16)usturamufit Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski

hocam sert sakaldan kasit tam olarak nedir bilmiyorum, sakalin daha sik/yogun olmasi mi, daha kalin olmasi mi, yoksa daha gergin olmasi mi?

Kenan Imirzaliogluna benziyor biraz daha seyregi diyebilirim, yalniz hemen her Turk'un boyle degil midir, yumusak sakalli unlu bir Turk var mi bildiginiz resimlerine bakayim.

Hocam sakalın sert olması sakal kıllarının sert olması demek, bir nevi daha kalın diyebiliriz. Gür/yoğun olması da daha agresif bir tıraş aleti ihtiyacı doğurur. Anladığım kadarıyla çok yoğun değil ama sert/kalın sakal telleriniz var. Merkur önerebilirim size ve ya ayarlı aletlerden almak daha uygun olabilir. Progress, Futur ve ya Gillette adjustable aletler var.
(09/10/2014, Saat: 11:30)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam sakalın sert olması sakal kıllarının sert olması demek, bir nevi daha kalın diyebiliriz. Gür/yoğun olması da daha agresif bir tıraş aleti ihtiyacı doğurur. Anladığım kadarıyla çok yoğun değil ama sert/kalın sakal telleriniz var. Merkur önerebilirim size ve ya ayarlı aletlerden almak daha uygun olabilir. Progress, Futur ve ya Gillette adjustable aletler var.
tamam hocam sagolun Progress, futur ve Gillete yok malesef.

Merkur 33c,34c, 38c ve Muhle aletleri var.

38c veya 34c yi alacagim artik, Feather Popular ile yasadigim bir sorun burun altini almanin cok zor olmasi, burun altinin ust kisimlarini WTG ile alamiyorum, aci cok genis, ya da kafasi cok genis bir turlu sigmiyor oraya.

34c ve 38c icin jilet tavsiyeniz ne olurdu, elimde Feather ve Personna Blue lar var, ama Gillette Platinum, Sabo, Derby, Schick, Pedi, Merkur, Wilkinson marka jiletler de satiliyor alabilirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkür ürünleri elimize ulaşmıştır Solingen_HSK 3 3,760 05/04/2023, Saat: 00:49
Son Yorum: Collector5505
  Mühle Türkiye (Tanışma Başlığı) Mühle Türkiye 58 19,494 20/08/2019, Saat: 20:47
Son Yorum: ahbap
  muhle r89 almak istiyorum ama ? roland 40 32,873 22/02/2015, Saat: 21:08
Son Yorum: roland
  mühle r89 aldım kacar 24 17,965 12/11/2014, Saat: 22:51
Son Yorum: ooppss
  Tanışma / Muhle R89 dogansc 41 30,994 03/11/2014, Saat: 19:10
Son Yorum: Chinaski
  Tanışma ve Mühle Aletler Hakkında franksinatra 15 14,004 04/08/2014, Saat: 19:08
Son Yorum: franksinatra
Question Merkur vision 2000'in yanında en iyisi... Naklov 7 7,693 16/07/2014, Saat: 17:08
Son Yorum: Naklov

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: