FoneXMEN Aftershave Balm
FoneXMEN Aftershave Balm
Bu balsamın son zamanlarda(bir kaç aydır) en fazla kullandığım tıraş sonrası ürün olması sebebiyle bir tanıtayım dedim. Gerçi bu ürünü bilmeyen pek yoktur sanırım ama kaçıranlar ve bir kez daha izlemek isteyenler için geliyor Big Grin
önce resimler;

70dudt.jpg
2emh53c.jpg

Resimlerdende görüleceği gibi benim kullandığım çeşidi Breezy yani bal özlü olandır. Gerek aldığım yerde sadece bu çeşidi olmasından gerekse de bu tür uygun fiyatlı ürünlerde model farklılığının koku farklılığı haricinde bir fark oluşturmadığına inandığımdan, alırken çeşidine bakmamıştım bile. Ürünü önyargıyla aldığımı da belirteyim. Diğer çeşitleri de aynımıdır bilmiyorum. Fiyatı 5 tl idi. İnternette daha ucuza bulunabiliyor.
Koku: Bu tür ürünlerde özgün bir koku pek bulunmuyor. Bu ürünün kokusu da arkonun ilk çıkardığı tıraş kolonyasının taklidi. Bu taklit koku kafadaki ucuz ürün imajını pekiştiriyor.
Ciltteki emilimi: cilde uygulayınca saniyeler içinde kaybolan ürünlerden değil. Yüze sürünce hoş bir serinlik olmasına rağmen yüzde tabaka oluşturduğu hissine kapılıyorsunuz. Benim kullanım önerim yüze boşuna anında yedirmeye çalışmayın,
Yüze kalınca bir tabaka halinde rahat rahat sürün 2-3 dakika bu şekilde bekleyin zaten çoğunu cilt emiyor, kalanı elle cilde yayarak yedirin. Yüzdeki o tabaka hissiyatı da kayboluyor
Nemlendirme: orta seviyede. cildiniz çok kuru ise ve balsam kullanma amacınız bu kuruluğu engellemek ise nemlendirme özelliği daha fazla olan daha yağlı ürünlere bakabilirsiniz. Ortalama bir cilt için yeterli nemlendirmeyi sağlıyor. Daha yağlı ürünler zaten çoğu zaman beni rahatsız eder.
Cildi sakinleştirme/onarma: Hassas bir cildim ve inadına sert bir sakalım olduğu için bir üründe en çok dikkat ettiğim özelliktir. Fonexi sevme sebebim de bu zaten. Yüzüme hangi balsamı sürersem süreyim en geç 1-2 saat içinde rahatsız olup yüzümü yıkarım. Bu 1-2 saat içinde yüzümdeki ufak tefek tahriş çizik vs varsa etkili ürünler bu bölgeleri bariz şekilde toparlıyor. Fonex bu konuda balsam olarak şu an elimdeki en iyi ürünlerden diyebilirim. (Çoğu ürün yüze sürülüyken cildi rahatlatmış görünüyor ama 1-2 saat sonra yıkadığımda etkisi kayboluyor ve cildim eski haline dönüyor)
İçerik: içeriğinde gliserin, lanolin,allantoin, bal özü gibi besleyici maddeler var ama paraben de içermekte. Bu konuda hassas olanlara uymaz.
Son söz: fiyat/performansı çok iyi bir ürün. Fiyattan bağımsız değerlendirildiğinde de bence gayet etkili. Düşük bütçe için ideal ürün olmasının yanında çeşidi seven arkadaşlar için de bence rotasyona katmaya değer. Hassas ciltli arkadaşlar da bence bir denesinler. Cilt yapılarına uyarsa bu ürünü seveceklerdir. Bitince tekrar almayı ve kullanmayı düşüneceğim bir ürün ama keşke daha özgün ve kaliteli bir kokusu olsaydı.
Güzel inceleme olmuş teşekkürler ooppss.
e mail adresim tipsol@me.com
Paraben çeşitleriyle zenginleştirilmiş Dodgy bir ürün daha. Üreticinin hırdavatçı olduğunu görünce kaçasım gelmedi desem yalan olur Smile İnceleme için teşekkürler.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
mavi malıbu cesıdını uzun suredır kullanıyorum
en sevdıgım balm cesıdı dıyebılırım onerırım
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(24/07/2014, Saat: 15:14)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel inceleme olmuş teşekkürler ooppss.
Ben teşekkür ederim üstad Smile

(24/07/2014, Saat: 16:39)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Paraben çeşitleriyle zenginleştirilmiş Dodgy bir ürün daha. Üreticinin hırdavatçı olduğunu görünce kaçasım gelmedi desem yalan olur Smile İnceleme için teşekkürler.
ürünü aşağı yukarı aynı önyargılarla aldım.
Paraben konusuna birşey diyemem paraben olmasa daha güzel olurdu tabi.
Ama benzer etkiye sahip bir ürün ithal olsa biraz daha iyi bir koku ve janjanlı ambalaj ile 10+ euro bir fiyata sahip olurdu diye düşünüyorum.
Bu tür ürünler ağırlıklı olarak berber piyasası için üretilmiş ve fiyat kaygısı olan ürünler ama yinede tekrar söyliyeyim etki olarak gayet iyi. En azından benim cildimde gayet iyi etki gösterdi. Yerli ürünleri çok da yerden yere vurmamak lazım. Yurtdışındaki tıraş sever arkadaşlara hediye etsek eminim bizden daha yüksek puan vereceklerdir.
Hırdavatçı belkide anlıyordur bu işlerden hocam Big Grin

(24/07/2014, Saat: 17:46)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mavi malıbu cesıdını uzun suredır kullanıyorum
en sevdıgım balm cesıdı dıyebılırım onerırım
Üstad dediğim gibi ben çeşitleri sadece koku farklılığı sanıyordum ama sanırım sizin dediğiniz çeşidinde bendekinden farklı olarak bal özü yerine badem yağı kullanılmış ve içerik listesinde de bu farklılık görünüyordur muhtemelen. Sizdeki çeşidi koku olarak nasıl?
(25/07/2014, Saat: 02:15)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ürünü aşağı yukarı aynı önyargılarla aldım.
Paraben konusuna birşey diyemem paraben olmasa daha güzel olurdu tabi.
Ama benzer etkiye sahip bir ürün ithal olsa biraz daha iyi bir koku ve janjanlı ambalaj ile 10+ euro bir fiyata sahip olurdu diye düşünüyorum.
Bu tür ürünler ağırlıklı olarak berber piyasası için üretilmiş ve fiyat kaygısı olan ürünler ama yinede tekrar söyliyeyim etki olarak gayet iyi. En azından benim cildimde gayet iyi etki gösterdi. Yerli ürünleri çok da yerden yere vurmamak lazım. Yurtdışındaki tıraş sever arkadaşlara hediye etsek eminim bizden daha yüksek puan vereceklerdir.
Hırdavatçı belkide anlıyordur bu işlerden hocam Big Grin

Düşüncelerinize aynen katılıyorum, doğru tespitler üstadım. Yabancılar genellikle ürünlerin parasına bakmıyor, ciltleriyle uyumlu olmasını önemsiyorlar. Hedef kitle ülkemizde berberler olduğu için içerik de ona göre, çok haklısınız.
Cildinizle etkileşiminin iyi olduğuna sevindim, keyifle kullanın.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
İçeriğindeki paraben sebebiyle ben de çok sık kullanmıyorum ancak başarılı bir ürün. Ben cilde uyguladıktan sonra havluyla fazlalığı alıyorum. Üzerine aftershave ya da kolonya uyguluyorum. Yeşil renkli olanın kokusu pinaud club man ile aynı. Güzel bir ikili oluşturuyorlar.

Sent from my iPad using Tapatalk
Yeşil olanını kullanıyorum, ürünün Alendelon Big Grin (ALLANTOIN) içermesi avantajlı duruma getiriyor, bu madde ile ilgili forumda detaylı bilgiler mevcut. Yatıştırıcılığını beğendim, yüzümde yağlı bir tabaka oluşturmuyor. 10-15 dk sonra cilt emiyor ve tatlı bir yumuşaklık kalıyor. Benden bu kadar Cool
Metrodan Fonex traş losyonu + balm 2'si bir arada aldım. Rain olanından sizce hangileri daha hoş geliyor size.. fonexin ürünleri sizce sağlıklımı teşekkürler.
@Agressive adanada baraj yolundaki bogalar avm de fonex , hobby, derby , nivea ve diger yerli ürünlerin balm ve kolonyalarini bulmaniz mümkün. Sadece jilet satmiyorlar ve firca cesitliligi sınırlıydı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  444 Aftershave Balm onurstyle 74 97,153 10/02/2022, Saat: 13:42
Son Yorum: TheMadcap
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,730 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Alkollu aftershave'ler sakal beyazlatir mi? Abus 2 1,929 24/10/2021, Saat: 13:46
Son Yorum: XauPau
  LOREAL MEN EXPERT AFTERSHAVE LOSYON impaticaret 24 21,801 22/10/2021, Saat: 11:29
Son Yorum: marv
  Aftershave Tavsiyesi Nihil79 82 70,178 01/06/2021, Saat: 00:07
Son Yorum: Vincent_Lord
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,819 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv
  Yves Rocher - After Shave Balm zorba58 46 55,476 10/09/2020, Saat: 01:03
Son Yorum: nakres35
  Clubman Pinaud Aftershave ohtararan 146 147,245 07/08/2020, Saat: 00:58
Son Yorum: ahraz
  Rosece Aftershave Balm Refreshing hlkkzn 16 7,936 22/04/2020, Saat: 00:29
Son Yorum: kirmizibalik
  Rebul For Men After Shave Balm (hassas ciltler için) FloydianDM 19 27,892 08/03/2020, Saat: 00:43
Son Yorum: umok

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: